Tay Tüyü Döşemelik Kumaş

Tat tüyü döşemelik kumaşlar, görünüm itibariyle tayın tüyleri ve tay derisi gibi rahat bir rahatlığa sahip olduğu için tay tüyü adını almıştır. Adından da anlaşıldığı üzere tay tüyü döşemelik kumaşlar, döşemelik kumaş alanının çok fazla aranılan çeşitlerinden olmuştur.

Tay Tüyü Döşemelik Kumaşların Kullanım Alanları

Tay tüyü döşemelik kumaş modelleri ile kullanım açısından rahat olması ve uğraş gerektirmeden temizlenebilme özelliğinden dolayı kişiler tarafından oldukça sık tercih edilen kumaşlardandır. Başta ev olmak üzere iş yerlerinde tay tüyü döşemelik kumaş modelleri ve çeşitleri kullanılmaktadır. Tay tüyü döşemelik kumaşların kullanıldığı yerler oldukça fazladır. Bunlar ise şöyledir :

Tay tüyü perde kumaşı, tay tüyü puf yapımı, tay tüyü döşemelik kumaş, tay tüyü koltuk örtüsü yapımı, tay tüyü sandalye, tay tüyü bench, tay tüyü berjer, tay tüyü josephin ve tay tüyü tabure gibi kullanım alanları vardır. Bu kullanım alanlarına sahip olan tay tüyü döşemelik kumaşların temizliği de oldukça kolay olmaktadır. Tay tüyü döşemelik kumaş özellikle ev tekstilinde çok kullanıldığı için kir ve lekeye de sıkça maruz kalan kumaşlardır. Bu kumaşlar, kirin derecesine göre kolay şekilde  silinir ya da yıkanabilir.

Tay Tüyü Döşemelik Kumaş Kullanış Açısından Önemi

Tay tüyü döşemelik kumaş, kişiler tarafından çokça ilgi görmesinin nedeni günlük kullanıma uygun olmasıdır. Tay tüyü döşemelik kumaş, yumuşak dokusu ile kişilere konforlu bir oturum sağlar. Ayrıca dolgun görüntüsü ile de kullanıldığı mekana çok şık bir görünüm kazandırır. Tay tüyü döşemelik kumaş modellerinden en fazla hoş görünen ya da ilgi gören kumaşın renkleri olan uçuk olan tonlardır. Açık olan tonlar yerine daha koyu renkler tercih edilmektedir.

Tay tüyü döşemelik kumaş renklerinden kahverengi rengi, gri ve tonları tay tüyü döşemelik kumaş ya da açık kahverengi gibi seçenekler daha çok tercih edilmektedir. Bu renklere uyumlu renk tonları ile güzel bir uyum sağlanabilir. Siyah, hardal ya da kırmızı gibi karşıt tonlarla farklı bir görüntü elde edilebilir. Kişilerin zevkine ve ilgisine göre değişkenlik gösterebilecek olan tay tüyü döşemelik kumaşlar oldukça fazla renk skalasına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !