Ucuz Müslin Kumaş

Ucuz müslin kumaş nedir? Dokusu nasıldır? Nerelerde tercih edilir? Müslin bezi olarak da geçen müslin kumaş yüzde 100 pamuktur.  Müslin kumaştan elde edilen kıyafetler hassas tenliler için çok uygundur. Vücudu güneşten korur. Ter emici özelliğe sahiptir. Genelde tek renk olurlar. İnce ve kaba olmak üzere farklı kalınlıkta bulmak mümkündür. İlk olarak Irak’ta üretilmiş olduğu için ismini Musul kentinden almıştır.

Müslin Kumaş Nerelerde Kullanılır

Ucuz müslin kumaş ince ve şeffaf bir yapıya sahiptir. Tamamen doğal ve pamuk yapıya sahip olduğu için bebekler için oldukça uyumludur. Yumuşak ve doğal bir yapısı olduğu için çoğunlukla bebek malzemelerinde kullanılır. Anti -alerjik bir özelliğe sahip olmakla birlikte nefes alan bir dokusu ve terletmeyen bir özelliği vardır. Bebek malzemeleri olarak bebek havlusu, bebek battaniyesi, bebek kundağı, puset örtüsü, ağız ve omuz örtüsü için sıkça tercih edilir.  Genelde tek renkleri tercih edilir fakat renkli ve desenli olanları da mevcuttur.

Müslin kumaş, çok amaçlı bir kullanım sunar. Bebek malzemeleri haricinde de kullanım alanları da vardır. Örneğin sahilde havlu ve peştemal olarak da kullanılabilir. Omuz ve diz şalı kullanımında tercih edenlerde vardır. Oldukça makul bir fiyatı olan ucuz müslin kumaş kolay kullanım özelliğine de sahiptir. Her renk ve çeşitliliği bol desenlerde de bulabileceğiniz müslin kumaş bebeğinizin hassas teni için gayet uygun bir kumaş türüdür. Bebeğinizin sıcak ve rahat olmasına fayda sağlayarak inanılmaz bir hafiflik hissettirecektir. Bebek malzemeleri içerisinde gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Müslin Kumaş Nasıl Yıkanmalıdır

30 derecede yıkama yapılarak renkli deterjan kullanımı tavsiye edilmez. Ayrıca çamaşır suyu, leke çıkarıcı kullanılmaması gerekir.  Bu tür ince ve hassas kumaşları hem yıkarken hem de ütülerken hassas davranmak gerekir. Yüksek derece de yıkamak kumaşın dokusunu bozabilir ve özelliğini kaybetmesine neden olur. Ütü işlemi esnasında da en yüksek 150 dereceye çıkılabilir. Kumaşı ütülerken tersten ütülemek yararınıza olacaktır. Kumaşın bozulma ihtimaline karşı yıkamak istemez iseniz kuru temizleme işlemi de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !