33 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

Zara Pullu Payet

BAKIR RENGİ ZARA PAYET

 275,00 ( KDV DAHİL )

Zara Pullu Payet

BEJ RENK ZARA PULLU PAYET

 275,00 ( KDV DAHİL )

Güpür Dantel

BEYAZ GÜPÜR DANTEL

 110,11 ( KDV DAHİL )

Güpür Dantel

BORDO GÜPÜR DANTEL

 110,11 ( KDV DAHİL )

Kadife Payet

BORDO KADİFE PAYET

 255,00 ( KDV DAHİL )

Pullu Payet

BORDO PULLU PAYET

 185,00 ( KDV DAHİL )

Güpür Dantel

FUŞYA GÜPÜR DANTEL

 110,11 ( KDV DAHİL )

Kadife Payet

GOLD KADİFE PAYET

 255,00 ( KDV DAHİL )

Pullu Payet

GOLD PAYET KUMAŞ

 195,00 ( KDV DAHİL )

Pullu Payet

GOLD PULLU PAYET

 185,00 ( KDV DAHİL )

Zara Pullu Payet

GOLD ZARA PAYET

 275,00 ( KDV DAHİL )

Zara Pullu Payet

GRİ ZARA PULLU PAYET

 275,00 ( KDV DAHİL )

Zara Pullu Payet

GÜL KURUSU ZARA PAYET

 275,00 ( KDV DAHİL )
 185,00 ( KDV DAHİL )

Güpür Dantel

KIRMIZI GÜPÜR DANTEL

 110,11 ( KDV DAHİL )

Pullu Payet

KIRMIZI PULLU PAYET

 185,00 ( KDV DAHİL )

Güpür Dantel

KOYU MOR GÜPÜR DANTEL

 110,11 ( KDV DAHİL )

Güpür Dantel

LACİVERT GÜPÜR DANTEL

 110,11 ( KDV DAHİL )

Abiye Kumaşlar

Abiye Fransızca kökenli bir kelimedir. Kelime anlamı olarak göz alıcı ve gösterişli manalar içermektedir. Abiye elbise bizim kültürümüzde genellikle nişan,kına, davet,toplantı, kutlama vs gibi özel günlerde giyilen kıyafet anlamına da gelmektedir. Bir çok farklı modeli bulunan abiye elbiseler modellerine göre kısa abiye,  uzun abiye, balık abiye, büyük beden abiye, tesettür abiye gibi farklı kategorilere ayrılmıştır. Kısaca bu kategorilere göz atalım;

Balık Abiye Modeli

Özel davetler yada düğün nişan gibi organizasyonların ilk tercih edilen seçimidir. Uzun tip abiye elbise modelleri içinde balık abiye modeli her zaman en gözdelerden biri olmuştur.

Büyük Beden Abiye Modeli

Özellikle balık etli görünümündeki hanımların davet ve özel günlerde tercihi olan abiye modelidir. Beli ince gösteren, oldukça şık ve gösterişli bir hava sunan kaliteli bir duruşu vardır.

Tesettür Model Abiye

Daha çok muhafazakar olarak tabir edilen hanımların özel günlerde tercihleri tesettür abiyedir. Bu tür abiye modellerin daha farklı bir tarzı vardır.  Her durumda abiyenin şıklığı, sade ve naif, aynı zamanda göz kamaştıran parlak görüntüsü modelin kalitesini ortaya dökmeye yetmekte.

Abiye Kumaş

Abiye kumaş çeşitleri, özel günlerde ve gecelerde sıklıkla kullanımı tercih edilen abiye elbiselerin dikimi için tercih edilir. Abiye elbiselerin dikimi için seçilecek olan abiye kumaş seçiminde mevsim de göz önünde bulundurulmalı ve mevsimine uygun abiye kumaş tercih edilmelidir. Yaz mevsiminde rahatlığı ve hafifliği ile bilinen şifon ve ipek gibi abiye kumaşlar tercih edilirken kış mevsiminde ise tafta ya da kadife gibi abiye kumaşlar tercih edilmelidir.

Abiye Kumaş Çeşitleri

Abiye elbiselerin dikimi için tercih edilen abiye kumaş çeşitleri arasında şifon kumaş, dantel kumaş, tafta kumaş, saten kumaş ve payetli kumaş gibi çeşitler yer alır. Abiye elbiselerin dikimi için tercih edilecek olan abiye kumaş çeşidi ise hazırlanacak olan abiye elbisenin modeline ve kullanılacak olan mevsime göre seçimi yapılabilir. Abiye kumaş seçimi yapılırken, hazırlanacak olan abiye elbisenin modeli göz önünde bulundurulmasının yanı sıra kullanılacak olan mevsim de göz önünde bulundurulmalıdır. Yarı saydam bir özelliğe sahip olan ve rahatlığı ile bilinen şifon kumaşlar, yaz mevsiminin vazgeçilmeyen abiye kumaş çeşitlerinden biridir. Şifon gibi saydam olmayan, pürüzsüz bir dokuya sahip olan ve oldukça çok çeşidi bulunan saten kumaşlar ise mevsimsiz kumaşlardandır.

Güpür Dantel

Sahip olduğu özellikleri bakımından narin bir kumaş olarak bilinen güpür dantel kumaş çeşitleri, giyim ürünlerinin pek çok çeşidinde kullanıldığı gibi pek çok ev tekstili ürününde de kullanılır. Güpür dantel kumaşların, birçok çeşidi bulunmasının yanı sıra birçok renk çeşidi de bulunmaktadır ve bu özelliği sayesinde ise sıklıkla kullanımı tercih edilmekte ve kullanım alanları da son derece yaygındır.

Güpür Dantel Modellleri

Güpür dantel kumaşların modelleri arasında file güpür dantel kumaş, tül dantel kumaş, pamuklu güpür dantel kumaş ve delikli dantel kumaş gibi çeşitler yer alır. Ayrıca taşlı dantel kumaş, file güpür dantel kumaş, likralı dantel kumaş ile pullu dantel kumaş da yine güpür dantel kumaş modelleri arasında bulunur. Güpür dantel kumaş modellerinin aynı zamanda siyah, mor, sarı, dore ve lacivert gibi pek çok renk çeşidi de bulunur. Fransız danteli olarak da bilinen güpür dantel, ipekten ya da iplikten üretilen ve geniş ilmeklerden oluşan bir dantel çeşididir. Şerit halinde ya da değişik motifler şeklinde üretilen güpür danteller, ev tekstili ürünlerinde, giyim ürünlerinde ve aksesuar ürünlerinde yaygın bir şekilde kullanılır.

Kadife Kumaş

Türk giyiminde asırlar boyunca kullanılmış olan kadife kumaş, sahip olduğu yumuşak dokusu sayesinde kullanımı sıklıkla tercih edilmiştir. Kadife kumaşların fitilli kadife, düz kadife ve havlı dokumalar olmak üzere çeşitleri bulunur. Giyim ürünlerinin yanı sıra kadife kumaşlar döşemelik gibi ev tekstil ürünlerinde de kullanılır.

Kadife Kumaş Özellikleri

Kadife kumaş, ipekten çift bez olarak dokunmakta olup, kendine has kısa tüylü bir özelliğe sahiptir. Lüks kavramı ile özdeşleştirilen kadife kumaşlar, podyumlarda sıklıkla yer almakta ve özellikle kış aylarının abiye kıyafetlerinin vazgeçilmezi durumundadır. Abiye elbiselerin yanı sıra kadife kumaş, esnek ve rahat olan özellikleri sayesinde günlük giyimde de sıklıkla kullanılır. Giyim ürünlerinin yanı sıra kadife kumaşlar sahip oldukları görsel çekicilik ve görsel cazibe özelliği sayesinde döşeme ve perde gibi ev tekstili ürünlerinde de kullanılır. Kadife kumaşların en belirgin özelliği ise parlaklığı ile yumuşak dokusudur. Ayrıca kadife kumaşların temizliği kolaydır ve dayanıklılığı sayesinde kolay kolay yıpranmaz. Modern ve klasik fark etmeden her alanda rahatlıkla kullanılabilen kadife kumaş, farklı desen ve renklerde üretiminin yapılıyor olması sayesinde her dönemde trend olabilen bir kumaş türüdür.

Pullu Abiye Kumaş

Abiye giyiminde çok tercih edilen ve şıklığa şıklık katabilen pullu abiye kumaş, kadınların gece giyimlerinin gözdesi olmasının yanı sıra ev tekstil ürünleri ile aksesuarlarında vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Pullu abiye kumaş, fantezi giyim alanında çok fazla tercih edilen bir kumaş olmasının yanı sıra gelinlik gibi ürünlerde de kullanımı tercih edilir. Kullanıldığı ürünlere parıltılı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır. Pullu abiye kumaşlar giyim ürünlerinin haricinde dekoratif amaçlı kullanılan kırlent ve örtü gibi ev tekstil ürünlerinde de ışıltı ve parıltı sevenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Pullu Abiye Kumaş Özellikleri

Pullu abiye kumaş, kullanıldığı ürüne ışıltı ve parıltı kazandırmaktadır ve oldukça göz alıcı özelliğe sahiptir. Parlaklığı ile bilinen pullu abiye kumaşlar, süsleme olarak da kullanılabildiği gibi elde yıkama ile ütülemeye de kısmen uygun durumdadır. Işıltılı pulları bulunan pullu abiye kumaşın metal, sedef ve plastik çeşitleri bulunur. Abiye giyimin vazgeçilmezi olan pullu abiye kumaşın plastik çeşidinin kullanımı daha yaygındır. Pullu abiye kumaş, kadınların özel gün ve gecelerde sıklıkla giyim ürünlerinde tercih ettiği bir kumaş olmasının yanı sıra sahip olduğu parıltı sayesinde dekoratif ev ürünlerinde de kullanılır.

Zara Pullu Payet Kumaş

Zara pullu payet kumaş, parlak ve renkli pullar ile bezenmiş olan ışıl ışıl bir kumaş türüdür. Zara pullu payet kumaş çeşitleri, kadınların abiye giyimlerinin vazgeçilmeyi olmayı başarmıştır. Abiye giyiminde bazen tüm abiyede zara pullu payet kumaş tercih edilirken bazen de abiyenin sadece belirli bir kısmında kullanımı tercih edilir. Abiye giyimin vazgeçilmezi ve ışıltı ile parlaklığın gözdesi olan zara pullu payet kumaşlar, aynı zamanda dekoratif ev tekstil ürünlerinde de kullanımı tercih edilebilir.

Zara Pullu Payet Kumaş Kullanım Alanları

Zara pullu payet kumaş, abiye giyimin en gözde ürünlerinden biri olmasının yanı sıra gelinlik, dekoratif örtü ve dekoratif yastık gibi pek çok alanda kullanımı tercih edilir. Süsleme olarak da kullanılabilen Zara pullu payet kumaş, sahip olduğu ışıltı ve parlaklık sayesinde göz alıcı bir kumaş türüdür. Işıltılı pullardan oluşan Zara pullu payet kumaş türleri, özellikle ışıltı ve parıltı sevenler tarafından hem giyim ürünlerinde hem de dekoratif ev tekstil ürünlerinde kullanımını sıklıkla tercih eder. Ancak bu kumaş çeşidi elde yıkamaya ve ütülemeye kısmen uygun durumdadır.

Abiye Dantel Kumaş

Zarif ve asil bir görüntüye sahip olan abiye dantel kumaş, asıl kumaş olmadan makine ya da el işi yöntemi ile üretilir. Farklı kullanım alanlarına sahip olan abiye dantel kumaşlar, bazen giyim ürünlerinin bir kısmında kullanılırken bazen de detayların hayat bulması amacıyla kullanılır. Yarı saydam ve hafif bir yapıya sahip olan zarif kumaş çeşidi olan abiye dantel kumaşlar, aynı zamanda çok katmanlı olarak tasarlanma imkânına da sahiptir ve kullanıldığı ürüne son derece zarif bir dokunuş katar.

Abiye Dantel Kumaş Çeşitleri

Abiye dantel kumaş, yardımcı malzeme olarak her tarzda kullanılabiliyor olmasının yanı sıra çoğunlukla diğer kumaşları kaplayan düz ya da küçük arka tarzlarda da kullanılır. Tığ işi pamuklu dantel, örgü jakarlı dantel, konumlandırma dantel ve lifli yüksek elastik jakarlı dantel çeşitleri bulunan abiye dantel kumaşlar, gelinlik çeşitlerinde de sıklıkla kullanılır. Abiye dantel kumaş, abiye elbiselerin ya da abiye giyiminin göğüs, kol ve yaka kısımlarından kullanılır. Abiye dantel kumaşların ayrıca güpürlü, pullu ve desenli çeşitleri de bulunmaktadır. Abiye dantel kumaş, abiye giyiminin yanı sıra gelinlik ve iç giyim ürünlerinde de romantik ve lüks özelliği sayesinde sıklıkla kullanılır.

Abiye Pullu Kumaş

Abiye pullu kumaş, gösterişli bir kumaş türü olması sayesinde abiye giyiminde çok tercih edilen kumaş çeşitleri arasında yer alır. Özel günlerin vazgeçilmezi olan abiye pullu kumaş, çeşitli süsleme alanlarında da kullanılır. Farklı renkleri bulunan abiye pullu kumaşlar, göz alıcı ve parıltılı bir kumaş çeşidi olması sayesinde ışıltı sevenler tarafından sıklıkla kullanımı tercih edilir. Yalnızca giyim ürünlerinin üretiminde kullanılmayan abiye pullu kumaşlar, ayrıca örtü ve kırlent gibi çeşitli dekoratif ürünlerinin üretiminde de sahip olduğu parlak ve ışıltılı özellikleri sayesinde kişilerde görülür.

Abiye Pullu Kumaş Özellikleri

Abiye pullu kumaş, gelinlikten abiye giyime ve dekoratif ev tekstil ürünlerinden aksesuarlara kadar son derece yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Süsleme olarak da kullanılabilen abiye pullu kumaşlar, ütüleme ile elde yıkamaya da kısmen uygun olmasının yanı sıra sahip olduğu parlaklık sayesinde ise son derece göz alıcı bir kumaş türüdür. Işıltılı pullardan oluşan abiye pullu kumaş, abiye giyimin yanı sıra gelinlik ürünlerinde de kullanılır. Abiye pullu kumaşların fiyatları ise üzerine işleme yapılmış olan kumaşın çeşidine göre değişkenlik gösterir.

Abiye Saten Kumaş

Abiye saten kumaş, parlak ve oldukça inde dokulu rahat bir kumaş çeşididir. Çoğunlukla abiye ve kokteyl giysilerinin dikiminde kullanılan abiye saten kumaş, yazlık ve kışlık olarak kullanılabilmesi sayesinde mevsimsiz bir kumaş türüdür. Şifon kumaş türü gibi saydam bir yapıya sahip olmayan abiye saten kumaşlar, bu özelliği sayesinde tesettür giyimde de rahatlıkla kullanılabilen bir kumaştır. Abiye saten kumaşlar çok fazla çeşide sahip olmasının yanı sıra pürüzsüz bir dokuya sahip olması sayesinde de tercih edilir.

Abiye Saten Kumaş Özellikleri

Abiye saten kumaş, parlak bir kumaş olması sayesinde diğer kumaş türlerinden kolaylıkla ayırt edilebilir. İnce bir yapıya sahip olan abiye saten kumaşlar, bükümlü pamuk ipliğinden üretilmektedir ve daha fazla bükülmüş olan iplikler ise çok daha parlaklık üretir. Buruşma ve kırışma gibi durumlara karşı dayanıklı olan abiye saten kumaş, opak özelliğe sahip olması sayesinde iç göstermeyen bir özelliğe sahiptir. Esnek bir yapıya sahip olmayan abiye saten kumaşlar, farklı renk ve desenlerde üretilir.

Abiye Elbise Kumaş

Özel gün ve gecelerde kadınlar tarafından kullanımı tercih edilen abiye elbiselerin dikimi için tercih edilebilecek olan kumaş çeşitlerine abiye elbise kumaş denilir. Abiye elbise kumaş çeşitleri arasında şifon kumaş, dantel kumaş, saten kumaş, tafta kumaş, payetli kumaş ve kadife kumaş gibi türler bulunmasının yanı sıra çeşitli renk ve desen seçenekleri de bulunur. Abiye elbise kumaş seçimi yaparken abiye elbisenin kullanılacağı mevsim ile abiye elbisenin modeli göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Abiye Elbise Kumaş Seçenekleri

Abiye elbise kumaş seçenekleri arasından mevsime ve modele göre doğru seçim yapabilmek, dikimi yapılacak olan abiye elbise açısından son derece önemli bir etkendir. Abiye şifon kumaşlar, yaz aylarında sıkça tercih edilirken abiye tafta ve abiye kadife kumaş çeşitleri de kış aylarından sıklıkla tercih edilir. Pürüzsüz ve parlak dokusu ile abiye saten kumaşlar ise hem yaz hem de kış aylarında tercih edilebilen bir abiye elbise kumaş çeşididir. Abiye elbise kumaş çeşitlerinden biri de abiye dantel kumaşlardır ve kullanıldıkları abiye elbiselere ayrı bir zarafet ve asil bir görünüm kazandırır.

Abiye Tül Kumaş

Şeffaf olduğu kadar hafif bir yapıya sahip olan abiye tül kumaş, sahip olduğu özellikleri ve çeşitliliği sayesinde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Şeffaf yapıya sahip olan ve farklı renk ve desenlerde üretimi yapılabilen abiye tül kumaşlar, abiye giyiminin en sık kullanılan kumaş çeşitlerinden biridir. Bunun yanı sıra tül, perde ve örtü gibi ev tekstili ürünlerinde de kullanılmasının yanı sıra hediye paketlemesi için de yine abiye tül kumaşlar tercih edilir. Abiye tül kumaşlar, özellikle giysilerin ayrılmasında ve bitirilmesinde kullanılır.

Abiye Tül Kumaş Özellikleri

Abiye tül kumaş özellikleri açısından en belirgin özelliği şeffaf yapısı ile hafifliğidir. Bobin yöntemi kullanılarak üretimi yapılan abiye tül kumaşlar, hassas bir görünümlerinin aksine oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Abiye tül kumaş içeriğinde sentetik ve naylon kumaş barındırmaktadır ve bu sayede ise parlak bir kumaştır. Işık geçirgenliği özelliğine sahip olan abiye tül kumaş bu sayede ise saydam bir görünüme sahiptir. Abiye giyiminde elbiselerin süslenmesi amacı ile kullanılan abiye tül kumaşlar, aynı zamanda üzerine payet ve pul işlemeler yapılarak farklı bir görünüm kazandırılır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !