Gösterilen sonuç sayısı: 12

 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )

Şile Bezi

BEYAZ ŞİLE BEZİ

 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )
 169,40 ( KDV DAHİL )

Şile Bezi Kumaş 

Şile bezi kumaş ülkemizde pek çok tekstil alanında kullanılan kumaş türüdür. Özellikle hafif dokusu ve terletmeyen özellikleriyle elbise ve bluz gibi kıyafetler de yaz aylarının en fazla tercih edilen kumaşlardır.  Şile bezi kumaşı ince dokulu, terletmeyen ve hafif bir kumaş şeklindedir. Aynı zaman da şile bezi kumaşı yüksek emme gücüne sahiptir. Şile bezi kumaşı keten ipliğinden üretilmiştir. Pamuk ipliğiyle dokunan şile bezi kumaşları yazlık kıyafetlerde ve aksesuarlarda kullanılır.  Şile bezi kumaşı bürümcük denilen dokuma tarzıyla işlenir.

Şile Bezi Kumaş Özellikleri

Şile bezi kumaş özellikleri arasında en önemlisi emiciliği fazla olmasıdır. Bununla birlikte, nefes alan doğal bir yapıdadır ve kıyafetler de ter tutmaz. Şile bezi kumaşından üretilen giysiler ütü işlemi istemezler. Şile bezi kumaş yapımında batik boyama tekniği uygulanır.  Bu kumaş hafif ve esnektir. Şile bezi kumaş tamamen pamuk ipliğinden dokunur ve bu şekilde imal edilir. Bu iplik ile birlikte kumaş nem tutmaz, terletmez ve yaz aylarında serin tutar.

Şile Bezi Pamuklu Kumaş

Şile bezi pamuklu kumaş vücut terini emme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı cilde ve vücut sağlığına uygun kumaş türüdür. Aynı zamanda  Şile bezi pamuklu kumaş rahat, hafif, ucuz, ter emici, sağlıklı doğal olarak giysilerde kullanılır. Ayrıca pamuklu ve şile bezi olmasından dolayı geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Bu kumaş türleri rahatlıkla ütülenebilir. Esnek yapısından dolayı Şile bezi pamuklu kumaş yıkanınca çekmez.

Şile Bezi Pamuklu Kumaş Özellikleri

Şile bezi kumaşların tümünde tamamen pamuk ipliği vardır. Ayrıca pamuk ipliğinden üretilen bir bez olma özelliği vardır. Şile bezi pamuklu kumaş Üretimde pamuk ipliği giysilere veya diğer ürünlere esneklik kazandırır. Şile bezi pamuklu kumaş kadın kıyafetinde kullanılan kumaşlardır. Özellikle kadınlar için elbise, etek, bluz, tunik,   etek, pantolon, gömlek, yelek, şal, ferace gibi  ürünlerinde tercih edilen kumaşlardır. Şile bezi pamuklu kumaş ayrıca nem çekme özelliğine sahiptir. Buna istinaden yaz aylarında serin tutma özelliği vardır.  Şile bezinden üretilen bu pamuklu kumaşlar yazlık gömlek, pantolon, bluz gibi kıyafetlerde kullanılır. Aynı zamanda üretiminde tamamen pamuk ipliği olduğu  için doğal ve sağlıklı bir üründür.

Pamuklu Şile Bezi

Şile bezi genellikle ülkemizde el tezgâhlarında pamuk ipliğinden dokunarak üretilirler. Buna istinaden şile bezlerinden özellikle giyim modelleri tasarlanır. Ayrıca Pamuklu şile bezi masa örtüsü ve diğer aksesuarlarında da şile bezi tercih edilir. Daha çok kadın giyiminde kullanılan pamuklu şile bezlerinden elbise, etek, gömlek, bluz, ferace ve iç çamaşırları modelleri üretilir. Bu şile bezlerinde pamuklu yapısından dolayı vücut terini emme avantajı vardır.

Pamuklu Şile Bezi Özellikleri

Özellikle yaz aylarında kullanılan kıyafetler de pamuksu özelliğinden dolayı cilde ve vücutta hasar yaratmazlar. Pamuklu şile bezleri ayrıca giyimlerde rahat, hafif ve ter emici özellikler sahiptir. Pamuklu şile bezi gözenekleri açık olduğundan kullanıldığı tekstil ürünlerinde nefes aldıran özelliklere sahiptir. Pamuklu şile bezi ayrıca giyim ürünlerinin yanında ev tekstilinde de kullanılır. Pamuklu yapısı ile yıpranmayan ve solmayan bu kumaşlar masa örtüsü ve diğer ürünler şeklinde tercih edilir. Özellikle pamuklu yapısı ile yaz ürünlerine özel kıyafetler tasarlanır. Şile bezi ayrıca hafif ve esnek kumaşlardır. Buna istinaden kumaşlar rahatlıkla ütülenebilir. Ütü işleminden sonra kırışma özelliği yoktur.

Şile Bezi Elbise

Şile bezi elbise şile bezinin ipeksi dokusundan dolayı yaz aylarında tercih edilen elbiselerdir. Ayrıca bu elbiseler de şile bezi kumaşına uygun geleneksel motifler kullanılır. Şile bezi elbiseler ayrıca rahat ve dökümlü elbiselerdir. Genellikle dokuma tezgâhlarında tasarlanarak üretilirler. Bundan dolayı ince ve rahat kumaşı elbiselerdir. Daha çok şile bezi elbiseler yaz aylarında giyilmek üzere tasarlanır.

Şile Bezi Elbise Özellikleri Nelerdir?

İnce kumaşı ile asla terletme yapmaz. Ayrıca Şile bezi elbise lifli bir yapıya sahip elbiselerdir. Bunun nedeni pamuk ipliğinden dokunmasıdır. Özellikle ince olan bu pamuk iplikleri elbiseler de hafiflik katar. Yaz aylarında ter emici özelliğinden dolayı terletme yapmayan elbiselerdir. Şile bezi elbiseler ayrıca vücutta ter tutmazlar. Şile bezleri genellikle 20 kıvrımlı olan bürümcük iplerinden oluşur. Şile bezinden üretilen Şile bezi elbise de yıkanmaya ve ütülemeye dayanıklı özellikler vardır. Bundan dolayı konforlu ve esnek kumaşlardan elbiselerdir. Genellikle bu elbise modellerinde nakış işlemeler ve püsküller kullanılır. Aynı zamanda simli ve boncukla şile bezi elbiseler de vardır.

Şile Bezi Nedir?

Şile bezi nedir? Ülkemizde şile bezi el tezgâhlarında üretilen kumaş türüdür.  Ayrıca pamuk ipliğinde dokunan ve Şile’ye özgür bir kumaş çeşididir. Şile bezi ile çeşitli kadın giysileri üretilir. Özellikle bu kumaşın özelliği teri emerek nem yapmayan ve hava almayı sağlayan bez çeşididir. Aynı zaman da şile bezi rahat, hafif, ter emici ve sağlıklı doğal bir kumaştır. Özelliklerinden dolayı birçok giyside ve aksesuar gibi alanlar da tercih edilir.

Şile Bezi Özellikleri ve Kullanım Alanları

Şile bezi nedir? Günümüzde şile bezi pamuk ipliği ve makinesi ile dokunur. Şile bezleri yapımında özellikle kazanların içine hamur atılarak kaynatma olur. Sonrasında iplik hamuru emene kadar karıştırma uygulanır. Devamında bu ipler kuruması için iplere asılır. Kuruduktan sonra Şile bezi makara ve bobinle sarılır. Şile bezi nedir? Şile bezleri giyim sektöründe olduğu kadar ev tekstilinde de kullanılır. Giyimlerde özellikle ter emici özelliği ve ütü istememesinden dolayı sağlıklı bir kumaştır. Şile bezleri ayrıca tamamen pamuktan üretilmesiyle en çok yazlık kıyafetler de tercih edilir. Aynı zaman da lifli bir yapıda olduğu için elbiseler, gömlekler ve birçok üründe kullanılan kumaşlardır.

Şile Bezi Pantolon

Şile bezi pantolon özellikle ülkemizde yaz aylarında en çok tercih edilen giyimler de kullanılır. Yapımında kullanılan pamuk ve ipliklerin rahat ve esnekliği ile birçok giyimde şile bezleri yer alır. Özellikle kadın giyiminde kullanılan bu şile bezleri pantolonlarda da tercih edilir. Bunun nedeni yazlık kullanımlara uygun ince kumaşlar olmasıdır. Pantolonlar pamuksu olduğundan yaz aylarında serin bir özelliğe sahip olurlar. Genellikle Şile bezi pantolon rahat ve salaş kesimlerden oluşur. Şile bezi özellikle hafif dokusu ve terletmeyen özelliği ile kadın ve erkek pantolon üretimlerinde tercih edilir.

Şile Bezi Pantolon Özellikleri Ve Üretim Teknikleri

Özellikle Şile bezi pantolon üretimlerinde yüksek emme gücünden dolayı sağlıklı özelliğinden tercih edilir. Pantolonlar da keten ipliğinden üretilen ve pamuk ipliği ile dokunan şile bezleri ile bu pantolonlar tasarlanır. Pantolonlar tasarlanırken bürümcük denilen dokuma tarzıyla modeller oluşturulur. Bu pantolonların emiciliği özellikle fazladır. Şile bezi pantolonlar ayrıca ütü gereksinimi duymazlar. Aynı zamanda pamuklu ve lifli yapısı ile yaz aylarında giyilen pantolon türleridir.

Şile Bezi Bluz

Şile bezi bluz hem dayanıklı hem de çok narin bir özelliğe sahiptir. Bununla birlikte Şile bezi kumaş ince ve saydam olarak ürünler de kullanılarak kıvrım oluşturur. Kumaş özelliğinde büzgü ve fırfırlı modeller kullanılır. Aynı zaman da bluz, tunik, şal, elbise, abiye kıyafetler ve çocuk giyiminde Şile bezi kumaşlar özelliğine bağlı olarak işlenir.  Yaz mevsiminin vazgeçilmez kumaşları arasındadır.

Şile Bezi Bluz Modellerinin Konforu

Şile bezi kumaşları, dökümlü, salaş bir kumaş türüdür. Özellikle tesettür giyimde de tercih edilir. Kullanımın kolay olması özelliğine bağlı olarak her vücut tipine uygundur ve vücuda yapışmaz. Şile bezi blüzlerin kumaşları terletmeyen, hafif bir yapıya sahip kumaşlardır. Şile bezi bluz her mevsime uygun olarak düğmeli, askılı, kollu, kolsuz gibi modellerde üretilir. Rengarenk işlemelerle ve baskı tekniği ile tasarlanmış birçok çeşidi vardır. Özellikle bu kumaşlar yazlık kıyafetler de terletmeyen, rahat kumaştan olduğu için kullanılır. Şile bezi bluz  ince kumaşın ve  özel bir örme tekniğine sahip olan kumaşlardır.

Şile Bezi Tunik 

Şile bezi tunik özellikle tesettür modasında tercih edilen kıyafetlerdir. Şile bezinin özelliğine bağlı olarak özellikle kapalı bayanların yazın en çok giydikleri kıyafetlerdir. Bu kumaşlar serin ve dayanıklı yapısından dolayı astarsız olarak üretilirler. Tuniklerin yapımında tamamen şile bezleri kullanılır.

Şile Bezi Tunik Neden Tercih Edilir?

Ayrıca şile bezi tunik yazlık kullanım için uygun olup ince kumaşlar şeklindedir. Şile bezinin tamamen pamuksu özelliği ile doğal ve sağlıklı kıyafetlerdir. Aynı zaman da Şile bezi tunikler doğal pamuk olduğundan terletmeyen ve cilde zarar vermeyen giysilerdir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında en çok üretilen şile bezlerinden yapılırlar. Ayrıca terletmeyen ve hava aldıran özelliği vardır.

Şile Bezi Tunik Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde bayanların özellikle yaz aylarında en çok kullandıkları şile bezi tunik geleneksel tarzda olan giysilerdir. Bu tunikler şile bezinin esnekliği ile üretilirler. Şile bezi tunikler ayrıca esnek ve pamuklu yapısı ile yaz aylarında her vücut tipine ve yaşa uygundurlar. Şile bezinin terletme yapmamasından dolayı yaz aylarında serin ve ince olan kıyafetlerdir.

Şile Bezi Gömlek

Şile bezinden yapılan Şile bezi gömlek kadın ve erkek giyiminde tercih edilir. Özellikle ince ve yazlık olan bu gömlekler terletmeyen kıyafetlerdir. İnce yapısı ile bu gömlekler nefes alan kumaşlar olan şile bezinden üretilir. Ayrıca bu kumaştan yapılan gömlekler ütü gerektirmeyen kıyafetlerdir.  Şile bezi gömlekler rahat ve sağlıklı kullanılan ve vücutta yapışma yapmayan ürünlerdir. Aynı zamanda şile bezinin konforlu yapısı ile bu gömlekler esnek ve rahat kıyafetlerdir.

Şile Bezi Gömlek Özellikleri Ve Modelleri Nelerdir?

Şile bezinden üretilen şile bezi gömlek pamuk yapısı ile gömlekler de tercih edilir. Bu gömleklerde yıpranma ve renk solması durumlar olmaz. Ayrıca kumaşın nefes alan ve elastik yapısı ile her türlü gömlek modellerinde şile bezleri tercih edilir. Bu kumaştan yapılan gömlekler ayrıca yıkandıklarında çekmezler. Ayrıca şile bezi gömlek bükümlü ve pamuklu iplikler ile üretilmiştir. Buna istinaden şile bezi gömlekle el tezgâhlarında dokunarak tasarlanırlar. Bürümcük tekniği yani bükümlü iplik tekniği ile tasarlanan bu gömlekler beyaz ağ örgü şeklinde üretilirler.

Şile Bezi Ferace

Şile bezi ferace özellikle günümüzde popülerdir. Tamamen şile bezinden üretilirler. Aynı zamanda feraceler pamuksu özelliklerinden dolayı yaz ayların da kullanılır. Özellikle Şile bezi feraceler kadınlar tarafından yaz aylarında tesettür giyimler de tercih edilen giysilerdir. Ayrıca kumaşların tamamen pamuktan üretilmesi ile rahat ve serin bir kullanım sağlar. Şile bezinin verdiği esnek kumaş türü ile salaş ve dökümlü modeller üretilir ve tasarlanır. Şile bezi ferace ayrıca desenli, tek renk veya nakışlı olarak da Şile bezi kullanılarak üretilirler.

Şile Bezi Ferace Özellikleri

Sadece pamuk ve sağlıklı ipliklerden üretilen Şile bezi ferace pamuksu özelliği ile sağlığı koruyan kumaşlardır. Aynı zaman da kıvrımlı yapısı ile pamuk ve iplik dokunarak üretilen tesettür giyimlerdir. Özellikle Şile bezi feraceler, Şile bezinin hafif yapısı ile kullanım kolaylığı sağlarlar. Ayrıca ilkbahar ve yaz aylarında feraceler terletmeyen şile bezinden yapılırlar. Genellikle uzun olan Şile bezi ferace sentetik kumaşlar ve esnek bir yapıya sahiptir. Feraceler de genellikle şile bezinden dolayı gözenekli dokusu ile vücudun hava almasında faydalıdır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !