76 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

Double İtalyan Krep

AÇIK BEJ DOUBLE KREP KUMAŞ

 232,85 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP BEJ

 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP BEYAZ

 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP CAMEL

 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP FUŞYA

 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP KIRMIZI

 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP KREM

 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP MOR

 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP PUDRA

 222,12 ( KDV DAHİL )
 222,12 ( KDV DAHİL )

Adriana Krep

ADRİANA KREP SARI

 222,12 ( KDV DAHİL )

Krep Kumaşlar

Krep kumaşlar,dökümlü,salaş, şık ve gösterişli bir kumaş türüdür.Krep kumaşlar daha çok tesettür ürünlerinde tercih edilir.Bunun yanı sıra  çok geniş bir ürün yelpazesi bulunan krep kumaşlar bir çok giyim ürünlerinde de kullanılır. ferace, elbise, etek, tunik, pantalon, pardesü, yelek, abiye, ceket, çarşaf ve niceleri gibi  giyim ürünlerde kullanılır. Krep kumaşlar, 4 mevsim giyebileceğiniz kaliteli kumaş türü kırışma buruşma yapmaz.Terletme ve koku yapmayan hafif bir kumaş türüdür, Her vücut tipine yakışan krep kumaşlar,vücüda da yapışmaz size oldukça rahat bir kullanım sunar.Krep Kumaşın, bir çok alt  türleri, de vardır.İpek krep, oskar krep, adriana krep, hürrem krep, double krep, gibi birçok türe,sahiptir.Her mevsim krep kumaşı tercih edebilir rahatlıkla giyebilirsiniz...

Kullanım Alanları:

ferace, elbise, etek, tunik, pantalon, pardesü, yelek, abiye, ceket, çarşaf ve niceleri...

Yıkama Talimatları:

  • Ilık suda ve el ile yıkanması tavsiyemizdir.
  • Kuru temizleme de yapabilirsiniz.
  • 30-40 derece aralığında yıkanmalıdır.
  • Maksimum ütüleme derecesi 150 derecedir.
  • Ayrıca gölgede kurutulursa renk kaybı yaşanmaz kumaş, rengini korur.

Krep Kumaş

Günümüzde oda dünyasının vazgeçilmezi olan krep kumaş kullanımı son derece rahat olan bir çeşit kumaş türüdür. Krep kumaş ipek, yün ve viskoz kumaşların karışmasıyla ortaya çıkan karışımdan elde edilen karma bir yapıya sahip olan bir çeşit kumaş türüdür. Bu kumaş içerisinde olan doğallık oranının artması insanlar açısından kullanımını kolaylaştırır. Bu kumaş türünden yapılan pek çok kıyafetler vardır. Abiye, pantolon, ceket, elbise gibi ürünlerde kullanılması talep edilmektedir. Özellikle sıcak yaz aylarının bunaltmasından ne giyineceğini şaşıran insanlar ferahlığı ve pek çok renk seçenekleri olan krep kumaşı tercih ederler.

Krep Kumaş Özellikleri

Krep kumaş özellikleri bakımından yaz aylarında en çok tercih edilen kumaş çeşitleri içerisindedir. Krep kumaş içeriğindeki doğallık oranı artmasının verdiği avantaj sayesinde insanlar özellikle yaz aylarında kullanmaya uygun görürler. Hafif ve dökümlü olması sebebiyle sıcak günlerin adeta kurtarıcısı olmakta ve insanları rahatlatmayı başarmaktadır. Krep kumaşın özelliğinin en önemlisi likralı olmasıdır. Bunu yanı sıra büyük bedenler içinde oldukça idealdir. Ayrıca hafif ve rahat bir kumaş olmasının yanında terlemeyi de önlemektedir.

Kumaş Nedir?

Kumaş nedir gibi pek çok sorularla karşılaşmak mümkündür. Günümüzde kumaş çeşitlerin de oluşan farklılıklar kafa karışıklığına yol açabilir. Kumaş nedir, sorusuna gelince tekstil liflerinin düzgün bir yüzey ve kalınlıkta çok ince bir doku oluşumunun bir araya gelerek ortaya çıkan yapıya kumaş denir. Kumaş farklı birçok malzemelerden elde edilebilir. Yapay ya da doğal elyaflar gibi farklı malzemelerden yapılması mümkündür. Kumaş üretiminde kullanılan tekniklerden bazıları dokuma, örme ya da dokusuz yüzey şeklinde yapılır. Kumaşların özellikleri içindeki malzemelere bağlıdır. Kumaş yapımında en çok elyaf veya pamuk tercih edilir. Her ikisinin de kendine has özellikleri vardır. Kumaşın Hammaddesi Nedir? Kumaş nedir sorusuna ek olarak kumaş hammaddesi nedir diye merak edilen hassas konular vardır. Kumaşın hammaddesi tekstil lifleridir. Her türlü giysi en başta iplik kumaş haline getirilir ve sonrasında bu kumaşlar birbirine dikilerek üretilir. Pek çok kumaş örülmüş ya da dokunmuş halde, bazıları örgü, büküm ve keçeleşme gibi dokuma olmayan işlemlerinde üretimi mevcuttur.

Krep Kumaş Fiyatları

Geçmiş zamanlara kıyasla iş sektörü son derece ilerleme ve yol kat etmiştir. Özellikle ülke ekonomisine iş hayatının büyük bir katkı sağladığı bilinir. İş hayatının en büyük alanlarına hakim olanlardan biriside kuşkusuz giyim sektörüdür. Giyim sektörü yapmış olduğu yenilikler ve dokunuşlarla modaya olan ilgiyi arttırmayı başarmıştır. Giyim sektörünün en önemli maddesi kaliteli bir kumaş seçmedir. Bu kumaşlardan birisi ise krep kumaştır. Krep kumaş yaz ayların da en çok tercih edilen kumaşlardan birisidir. İnsanlar üzerinde pek çok olumlu etki bırakan krep kumaş kullanımının verdiği rahatlık insanların ilgisini çekmektedir. Bu kumaşın pek çok özelliği olduğu bilinmektedir. Maliyet açısından ise Krep kumaş fiyatları her bütçeye hitap eden bir kumaş türüdür.

Krep Kumaş fiyatları ve Avantajları

Krep kumaş fiyatları modellerine göre değişiklik gösterir. Bu kumaşların pek çok avantajları vardır. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmesi olan krep kumaş son derece rahat kullanılan bir kumaş türüdür. Krep kumaş fiyatları sezonun açılması ile artış gösterse de firmaların uyguladığı kampanyaları takip ederek indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Krep Kumaş Özellikleri

Günümüzde insanları zorlayan yaşam koşulları her geçen daha da artmaya devam etmektedir. İnsanlar bu durumu birazda olsa hafifletmek için her türlü yola başvururlar. Stres ve yorgunluğun üstüne birde sıcak havaların bunaltması eklenir. Özellikle bu durum yaz aylarını çekilmez hale getirir. Böyle bir durumda sıcak havalardan korunmak için bazı değişikliklere gidilir. Gölge yapması amaçlı şemsiyeler veya şapkalar işe yarasada giyim ve kıyafette son derece etki eder. Bu sebeple pek çok insan bu havalarda rahat ve ferah kıyafetler tercih ederler. Bu bunaltıcı yaz aylarında en çok tercih edilen kumaş türü krep kumaş türüdür. Krep kumaş özellikleri nedir ne işe yarar size anlatalım.

Krep Kumaş Özellikleri Nedir?

Krep kumaş özellikleri pek çok olsa da en önemli olan kısmı insanlara yaz aylarında rahatlık ve ferahlık sağlamasıdır. Diğer krep kumaş özellikleri ise kırışmama özelliğine sahip olması ayrıca hafif, dökümlü ve üste yapışmayan özelliğe sahiptir. Özellikle ütüyü sevmeyenler için ideal bir kumaş türüdür.

Krep Kumaş Çeşitleri

Krep kumaş çeşitleri ve renkleri bakımından zengin bir duruş sergilemektedir. Her kişiye göre tasarlanması uygun bir çeşit kumaş türüdür. İnsanların hem zevkine hem de gözlerine hitap eden krep kumaş pek çok faydasının olduğu bilinir. Özellikle yaz sezonunu başlamasıyla vitrinleri rengarenk modellerle süslemek için yerlerini alırlar. Krep kumaş çeşitleri taşlanmış krep, double krep kumaş, yazlık krep, ipek krep, pamuklu krep, empirme krep gibi farklı türleri mevcuttur. Krep kumaşın pek çok çeşidi olması nedeniyle hem üreticinin hem de tüketicinin en çok tercih ettiği kumaş türüdür. Krep kumaş çeşitleri neden tercih edilir avantajları nedir size anlatalım.

Neden Krep Kumaş Çeşitleri Tercih Edilmelidir?

Krep kumaş birçok kumaş çeşitlerinin arasında yaz aylarında kullanılması en ideal olan kumaş türüdür. Yaz aylarının bunaltıcı sıcak havalarında hafifliği ve rahatlığı ile insanlara ferahlık verir. Çeşitlerinin ve renk alternatiflerinin olması tüketiciler için artı bir avantaj sağlar. Özellikle ütü sevmeyenler bu kumaşı kullanımından son derece memnun kalırlar.

Double Krep Kumaş

Double krep kumaş türü diğer krep kumaşlardan daha farklı bir kumaş türüdür. Diğer krep kumaşlara kıyasla daha kalın olması ayrıca dökümlü ve salaş olduğu için tesettür giyiminde fazlaca tercih edilir. Her vücut tipine uygun olan double krep kumaş vücuda yapışmayarak rahatsız etmeden giyilebilir. Double krep kumaş kullanım kolaylığının yanı sıra çok şık ve modern bir üründür. Bu kumaş türünün gösterişli olması her durumda giyilmesini uygun pozisyona sokar.  Bu sebepten günümüzde çok fazla tercih edilen kumaş türü olmayı devam ettirmektedir. Ayrıca ütü sevmeyenler için güzel bir seçimdir. Kırışmayan bir kumaş olması uzun süre giyilmesini sağlar.

Double Krep Kumaş Modelleri

Double krep kumaş bilindiği üzere yaz aylarının en rahat kullanılan kumaşlardan biridir. Rahat olmasının yanı sıra kırışmaması ve hafifliği sebebiyle kullanalar için ideal bir seçimdir. Bu kumaş modelleri ince krep, Medine ipek, zara ince krep diye adlandırılır. Bu modeller farklı özelliklere sahip olup kullananlar için son derece uygun kumaş modelleridir.

Kumlu Krep Kumaş

Kumlu bir görünüm efekti verilmiş bir krepe kumaş türüdür. Krep kumaşların pek çok türü bulunur. Kumlu krep kumaş da bu türlerden biridir. Taşlanmış krep kumaş olarak da bilinen bu kumaş türü genellikle ipek, viskon ve yünden yapılır.

Kumlu Krep Kumaşın Özellikleri

Oldukça dökümlü bir kumaş türüdür. Moda tasarımcıları tarafından sıklıkla kullanılan bir kumaş olup pek çok ünlü moda ikonu üzerinde görmek mümkündür. En büyük artılarından biri de kesinlikle kırışma yapmamasıdır. Kumlu krep kumaş moda sektöründe bu kadar fazla kullanılınca pek çok giysi çeşidi ve modelinde karşılaşma imkânı vardır. Mat görünümden dolayı giysilere şık bir hava katar. Özellikle ceket, pantolon, abiye, yelek, pardösü ve elbiselerde kumlu krep kumaş sıklıkla kullanılır. İçine astar konularak çok rahatlıkla kullanıldığından pardösülerde en çok tercih edilen kumaş türlerindendir. Dantel ve taşlı süslemelerle birlikte çok daha şık ve zarif elbiseler elde edilebilir. Mat bir kumaş olduğundan kesinlikle içini göstermez ve ütü gerektirmediği için kolay kullanımı olan bir kumaş türüdür.

İthal Krep Kumaş

Farklı alanlarda ithal edilen pek çok kumaş türü vardır. Bunlardan birisi de ithal krep kumaş türüdür. Kalitesi ve fiyatıyla Ülkemizde çokça kullanılır. Bazı özellikleri ithal krep kumaşları daha özel ve popüler kılar ve bu yüzden, her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaya devam ediyor. Terletmeyen, iç göstermeyen ve ütü gerektirmeyen bu kumaşlar sayesinde gündelik yaşam için gerekli birçok giysi üretilebilmektedir.

İthal Krep Kumaş Farkı Nedir?

Onlarca çeşit kumaş içinde bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni yukarda da bahsedildiği üzere terletmemesi, fazla kırışmaması ve çok farklı desen çeşitliliğidir. Bunun yanı sıra ithal krep kumaş ütü gerektirmediğinden kolay kullanım sağlar. Ayrıca iç göstermediğinden dış giyim sektöründe bir numaradır. Yıkama konusunda da ılık su ve elde yıkama yeterlidir. Bazı ithal kumaşlar ise makinede yıkanabiliyor. Başta Çin olmak üzere birçok ülkeden ithal edilen bu ithal krep kumaş çeşitleri sayesinde çok geniş bir kıyafet yelpazesi ortaya çıkmıştır.

Dabıl Krep Kumaş

Çift taraflı kullanım imkânı sunduğundan dolayı bu ismi almıştır. Bir diğer adı da Hürrem kumaştır. Dabıl krep kumaş yün, polyester, ipek, viskon ve pamuk birleşiminden meydana gelir. Kullanımı oldukça yaygındır. Kaliteli ve dayanıklı bir kumaş türü olmasından dolayı en çok tercih edilen kumaş türleri arasındadır. Kullanıldığı alanlarda rahatlığı ve konforu açısından sıklıkla tercih edilir. Tekstil sektöründe olduğu kadar farklı sektörlerde de kullanılan bu kumaş cinsi esnek olması sayesinde kolaylık sağlar.

Dabıl Krep Kumaş Nerede Kullanılır?

İhtiyaca yönelik olarak değişik kalınlıklarda üretilebilir.  Dabıl krep kumaş esnek ya da yarı esnek olarak üretildiğinden dolayı her mevsim kullanılır. Yazlık ve kışlık ihtiyaca göre istenilen renkte ve kalınlıkta kumaşı ayarlamak mümkündür. Tekstil ve mobilyacılık sektörünün vazgeçilmezi denilebilir. Endüstriyel tasarımlarda da sıklıkla görülebilir. Kimi dabıl krep kumaş türü çok sert olabiliyorken kimileri de oldukça esnektir. Özellikle çekme durumu fazla olmadığından büyük beden giyim sektörünün aranan türlerindendir. Her mevsim kullanılabilir özelliğe sahip bir kumaş çeşididir.

Kristal Krep Kumaş

Vücuda yapışmayan yapısından dolayı özellikle kadın giyiminde kullanılır. Dökümlü bir yapısı olduğundan salaş görünümlüdür ve rahattır. Kristal krep kumaş tesettür giyim üretiminin de önemli bir bölümünde yer alır. Çünkü ince ve dökümlü bir yapısı vardır. Yani kısacası hazır giyim sektöründe çok sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ipeksi ve dökümlü özelliğinden dolayı eşarp üretiminde en çok tercih edilen kumaş türlerindendir. Ayrıca etek ve şort dikiminde de bu özelliğinden dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Sonuç itibariyle yazlık giyim üretiminin bir numaralı tercihi denilebilir.

Kristal Krep Kumaş Avantaj ve Dezavantajı

En büyük avantajı yaz ve kışın kullanılması çünkü terletmeyen bir özelliğinin olmasıdır. İpek, yün ve viskon karışımı olduklarından kırışma yapmazlar. Kristal krep Kumaş sayesinde giysi çok rahat ve şıklık kazandığından hazır giyimde sıklıkla kullanılır. İçinde ipek iplik de kullanıldığından kristal krep kumaş asla iç göstermez. Dezavantaj olarak ise dikimi biraz zor bir kumaştır. Kenarlarının çok iyi overlok yapılmaması durumunda açılabilir. Bir diğer dezavantajı ise yüksek sıcaklıkta ve makinede yıkamaya uygun olmamasıdır. Bu yüzden elde yıkamaya daha müsaittir. 30 derece civarlarında elde yıkandığı sürece uzun zaman rahat bir kullanım sağlar.

Adriana Krep Kumaş

Kırışma, buruşma ve tüylenme yapmayan bir kumaş türüdür. Çok rahat ve salaş görünümlüdür. Terletme ve koku da yapmamasından dolayı Adriana krep kumaş yazlık kıyafetlerinde aranan bir kumaştır. Her vücut tipine uyduğundan bedene yapışmayıp rahat bir kullanım sunar. Tüm diğer krep türlerinde olduğu gibi elde ve ılık suda yıkama yaparak uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Tunik, elbise, ferace, etek, pantolon, takım elbise ve pardösü gibi giysi türlerinde sıklıkla kullanılır.

Adriana Krep Kumaş Özellikleri

Doğal olanları tercih edildiği sürece hava geçirgenliği fazla olacaktır ama polyester içerenler hava geçirmezler. Tamamen doğal Adriana krep kumaş ya da jorjet kumaş seçildiğinde hem koku ve terleme yapmaz hem de ütü kolaylığı sağlar. İpek, viskon ve pamuktan yapıldığı için oldukça hafiftir. Buruşma yapmaması ile bilinir fakat bu içindeki pamuk oranına göre değişir. Dökümlü olması onu rahat ve şık görünüşlü yapar.  Yaz mevsimlerinin vazgeçilmez tercihlerindendir. Salaşlığından ve vücuda yapışmamasından dolayı tesettür kıyafetlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal ve pamuk oranı dengeli olan ve ayrıca kaliteli iplik kullanılarak imal edilmiş Adriana krep kumaş ütü de gerektirmez.

Aerobin Krep Kumaş

Renkleri çok canlı gösteren bir kumaş türü olup ütü gerektirmez. Elde yıkamanın tanı sıra makinelerde düşük sıcaklıklarda yıkanabilir. Üretilirken içinde likra da kullanıldığı için Aerobin krep kumaş türleri çok esnek kumaşlardır. Yıkama sonrasında bile şıklığından hiç ödün vermeyen bir kumaş türü olduğundan hazır giyimde çok kullanılır.

Aerobin Krep Kumaş Kullanışlı mı?

Uzun ömürlü kullanımı ile ve hafif yapısıyla dış giyim ve tesettür giyim başta olmak üzere pek çok alanda tercih sebebidir. Trend bir kumaş olan Aerobin krep kumaş özellikle tunik ve gömleklerde kullanılır. Canlı renklerin kullanılması sebebiyle ön plana çıkan bir kumaştır. Yıkamakla parlaklığından bir şey kaybetmediğinden ve dayanıklı bir kumaş olarak bilinmesinden dolayı gözde bir kumaş türü denilebilir. Çünkü her sezonda seçim yapılabilecek kadar önerilen ve memnun kalınan bir üründür. Aerobin krep kumaş ya da Aerobin kumaş gündelik hayatta kullanılabilecek ideal bir kumaş olarak tercih edilmeye devam edilmektedir. Kullanım kolaylığı onu her geçen gün daha popüler kılmaya devam etmektedir.

Desenli Krep Kumaş

Son zamanların trendlerinden olan desenli krep kumaş ya da baskılı krep kumaş lekeyi belli etmemesinden dolayı oldukça yoğun tercih edilmeye başlandı.  Gelişen teknoloji ile birlikte eski usul desen baskılarından ziyade dijital ortamlarda hazırlanan daha pratik bir yöntemle desen hazırlanmaktadır. Bu da hem üreticiyi hem de tüketiciyi memnun edecek bir sektör haline dönüşmüş durumdadır.

Desenli Krep Kumaş Trendleri

Genellikle çiçek desenlerinden hiç vazgeçilmezken son zamanlarda hayvan figürleri çok revaçtadır. Popart kumaş desenleri de son zamanların popüler desenli krep kumaş türlerinden. Yine meyve figürleri de çok tercih edilenler arasında fakat krep kumaşların birçoğunda düz renk tercihi daha fazladır. Desenli krep kumaş üretimi esnasında renkli dokuma teknikleri kullanılarak sınırsız sayıda desen elde edilebilmektedir.  Kumaşın desenleri renkli ve göz alıcı olduğu zaman albenisi daha da artar. Bu da her geçen gün değişen teknoloji ve moda anlayışı ile farklı desen arayışını artırmakta. Eğer bakım ve yıkama konusunda dikkatli olunursa çok uzun yıllar desenleri bozulmadan kumaş kullanılabilir.

Hürrem Krep

Double krep ya da esnek krep olarak da bilinen bir kumaş çeşididir. Likra karışımlı olduğu için esneme payı olan bir kumaş türüdür. Esnekliğinden dolayı vücut hatlarını belli etmez. İç göstermemesi de Hürrem krep kumaş cazip hale getirmiştir. Polyester içerdiği için bu kumaş türü renkleri oldukça canlı gösterir. Makinede kolay yıkanması büyük kolaylık sağlar. Ama genel olarak dış giyimde kullanıldığından kuru temizleme tavsiye edilir.

Hürrem Krep Kullanımı

Esnek ve rahat bir kumaş olması onun dış giyimde sıklıkla kullanımını ön plana çıkarmaktadır. Gerek renk dayanıklılığı gerekse vücutta rahat şekil alışı ve ütü istemeyişi onu popüler kılan özellikleridir. Kolay hareket sağlayan ve vücudun şeklini alan harika bir esnekliği vardır. Ayrıca çok ta ince olmadığından iç gösterme durumu söz konusu değildir ve astarsız kullanım sağlar. Yaz mevsimlerinde çokça tercih edilse de aslında ara mevsimlerde de rahatlıkla kullanılabilir.  Hürrem krep özellikle dış giyim sektöründe pantolon, pardösü, etek ve elbise dikiminde sıklıkla görülebilecek bir kumaş haline gelmiş durumdadır.

İpek Krep

Çok yumuşak ve tiril tiril bir kumaştır. Bu özelliğinden dolayı ipek krep kumaş çoğunlukla eşarp yapımında kullanılır.  Çok aşırı derecede yumuşak ve kaygan olması dikimini biraz zorlaştırır. Genellikle yazın tercih edilir. Her tür kıyafet hazırlanabilen bir kumaş türü olmakla birlikte yumuşak dokusu onun daha çok eşarp sektöründe kullanılmasını sağlamıştır. Hassas ısıda ve elde yıkanması tavsiye edilir. Genellikle çekmeyen bir kumaş türüdür ama bu içindeki pamuk oranına göre değişiklik gösterebilir.

İpek Krep Kumaş Özellikleri

Kenarları akan bir kumaş olduğundan dolayı ipek krep kumaş kullanılırken dikim esnasında mutlaka ve mutlaka sürfile veya overlok çekilmelidir. Dikilmesi rahat bir kumaştır. Dikim sırasında,  genellikle herhangi bir sorun yaşanmaz. Esasında dikimden önce bir kez yıkanırsa kullanımı veya renk verip vermeyeceği konusunda bilgi edinilmiş olur. Yıkandığında genelde çekmediğinden küçülme ya da daralma pek olmaz.  İpek krep kumaş türleri ütüleme konusunda da oldukça kullanışlı kumaşlardır. Bu kumaşın yıkanması aşamasında biraz dikkatli olmakta fayda vardır. Genelde, elde ve ılık suda ya da kuru temizleme yapılarak temizlenmelidir. Kurutma işlemi de güneşte değil de gölgede yapılırsa kumaş rengini koruyacaktır.

Medine İpeği

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir kumaş türü olup genellikle krep kumaşla karıştırılır. Fakat aslında birbirlerine çok da benzemezler. Krep kumaş çok daha kaygan bir kumaştır. Medine ipeği ise şu an ferace yapılan kumaşların biraz daha incesidir. Çoğunlukla da eşarp üretiminde tercih edilir. Eşarp olarak kullanılma sebebi de bağlaması veya düğüm atmasının oldukça kolay olmasıdır. Bir diğer sebebi de yazları oldukça serin tutan bir yapısının olmasıdır. Bu yüzden hiç ama hiç terletmez. Daha çok düz renklerde kullanılır.

Medine İpeği Özellikleri

İç göstermeyen bir kumaş olmasına rağmen ince ve yazlıktır. Makinede çok rahatlıkla yıkanabilmesi kolaylık sağlar. Kırışmaya karşı oldukça dirençli bir kumaş türüdür.  Medine İpeği canlı renklere sahiptir ve yıkanmasına rağmen bu canlılığını kaybetmez. Son zamanlarda özellikle ferace ve şal sektöründe en çok tercih edilen kumaş türlerinin içinde yer alır. Bunun yanı sıra pantolon, etek ve bluz yapımında da sıkça görülebilmektedir. %100 polyester olanların fiyatı, karışım olanlara oranla daha düşüktür. Satın alırken bunu göz önünde bulundurmakta fayda vardır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !