32 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

Asetat Saten

ASETAT SATEN BEYAZ

 195,40 ( KDV DAHİL )

Asetat Saten

ASETAT SATEN CAMEL

 195,40 ( KDV DAHİL )

Asetat Saten

ASETAT SATEN FÜME

 195,40 ( KDV DAHİL )

Asetat Saten

ASETAT SATEN GRİ

 195,40 ( KDV DAHİL )
 195,40 ( KDV DAHİL )

Asetat Saten

ASETAT SATEN MOR

 195,40 ( KDV DAHİL )
 195,40 ( KDV DAHİL )
 195,40 ( KDV DAHİL )

Asetat Saten

ASETAT SATEN SİYAH

 195,40 ( KDV DAHİL )
 195,40 ( KDV DAHİL )

Asetat Saten

ASETAT SATEN VİZON

 195,40 ( KDV DAHİL )
 195,40 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )

Saten Kumaş

Saten kumaş kaygan ve oldukça parlak bir yüzeye sahip olan kumaş çeşididir. Kumaşın her iki yüzünde de iplikler sıkça ve birbiri üstüne dokunmuştur. Saten kumaş denilince akla düz ve yumuşak ipliklerle dokunmuş olan parlak ve pürüzsüz yüzeye sahip kumaşlar gelir. Saten kumaşın öne çıkan en önemli özelliği matlıktan uzak parlak bir yapıya sahip olmasıdır. Pamuktan ve ipekten dokunmuş olan saten kumaş çeşidi abiye ve gelinlikler için tercih edilir.

Saten Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Saten kumaş türlere kalınlık ve parlaklıklarına göre birbirinden ayırt edilebilir. Çok fazla ince yapıya sahip olan saten kumaşlar düzgün durmaz. Bundan dolayı kıyafetler için kalın saten kumaşlar tercih edilmelidir. Saten kumaşlara birçok mekanda rastlamak mümkün. Gelinlik ve abiye elbiselerin yanı sıra saten kumaşlar nevresim takımları sabahlık gecelik iç çamaşırı ve pijamalarda da sıklıkla tercih ediliyor. Genel olarak kadın kıyafetlerin de kullanılan saten kumaşlar erkek kıyafetlerinin iç kısımlarında astar olarak da kullanılıyor. Saten kumaşlar giyimin yanı sıra perde gibi ev tekstili ürünlerinde de karşımıza çıkıyor.

Desenli Saten Kumaş

Desenli saten kumaş en çok ismi duyulan kumaş çeşitleri arasındadır. Yüzeyi kaygan ve çok parlak olan düz saten kumaşlar desenli saten kumaş desenli olarak da karşımıza çıkıyor. Saten kumaş denildiğinde akla parlak yumuşak iplikle dokunmuş pürüzsüz kumaş gelir. Saten kumaşları diğer kumaşlardan en ayırt edici özelliği parlak bir görünümü olmasıdır.  Parlak dokusuyla insanların özel gün ve düğün kıyafetleri için en çok tercih etmiş olduğu saten kumaş düz ve  desenli saten kumaş olarak ikiye ayrılır.

Desenli Saten Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Desenli saten kumaş genel olarak tekstil sektöründe abiye kıyafetler ve gömleklerde kullanılır. Ayrıca gecelik gömlek nevresim takımlarında da kullanılan saten kumaşlar şıklığı ve estetik görünümü açısından en çok beğenilen fiyat bakımından da maliyetli bir kumaş türüdür. Saten kumaşlar ince yapısına rağmen iç kısmı belli etmez. Saten kumaşlarda fiyatlar kumaşın türüne göre değişkenlik gösterir. Düz saten kumaşlar fiyat olarak daha ekonomiktir. Desenli ipek saten kumaşlar ise maliyet olarak daha yüksek fiyatlıdır.

Mat Saten Kumaş

Saten kumaşlar sağlıklı ve kaliteli bir kumaş olduğu için birçok alanda kullanılır. Saten kumaşlar en çok gelinlik ve abiye kıyafetlerde rastlandığı gibi çeyizlik nevresim takımları pijama ve gecelikler için de kullanılır. Mat saten kumaş türleri parlak olan saten kumaşlara göre daha az parlaklığa sahiptir.

Mat Saten Kumaş Fiyatları

Mat saten kumaş parlak saten kumaş çeşidi ile aynı fiyatları ve aynı özelliğe sahiptir. Mat saten kumaş çeşidinin parlak satene göre tek farkı daha az parlaklığa sahip olmasıdır. Kalın saten kumaşlar gelinlik ve abiye yapımı için tercih edilir. İç çamaşırı gecelik sabahlık ve pijamalar için ise ince saten kumaşlar tercih ediliyor. Ayrıca ince saten kumaşlar erkek elbiselerinin astar kısımlarında da kullanılıyor. Saten kumaşlar çabuk leke tutan ve kullanımına özen gösterilmesi gereken bir kumaş türüdür. Yapı olarak narin ve hassas bir yapıya sahip olan bu kumaş türü kuru temizleme ya da hassas yıkama gerektirir.  Ayrıca ütü yapılırken de hassas ayar yapılarak ütüleme işlemi yapılmalıdır.

Krep Saten Kumaş

Krep saten kumaş salaş ve dökümlü bir özelliğe sahiptir. Daha çok tesettür giyimde sıklıkla tercih edilen krep saten kumaşın bir diğer özelliği de esnek oluşudur. Krep saten kumaş esnek yapısı ile büyük bedenler için yapılan kıyafetlerde de kullanılır. Hafif ve dökümlü bir yapıya sahip olan bu kumaş türü genel olarak yazlık ürünlerde kullanılır. Krep saten kumaş hafif ve rahattır terletme yapmaz ve yapışmaz. Krep saten kumaşlar ütü istemez kolay kolay buruşmaz. Bu kumaş türünden yapılan kıyafetler çoğunlukla ütü istemez.

Krep Saten Kumaş Kullanım Alanları

Krep saten kumaş estetik ve gösterişli olması nedeni ile özel gün kıyafetlerin de sıklıkla tercih edilir. Krep saten kumaş çeşidi moda sektöründe çok sık tercih edilmektedir.  Krep saten kumaşlar düz tok ve sık görünüme sahiptir. Her vücut tipine yakışan bu kumaş türü vücuda yapışmaz. Diğer saten kumaş türleri gibi krep saten kumaş türü de özenli bakım ve narin ütü ister. Kullanma talimatlarına dikkat edildiği taktirde krep saten kumaş uzun yıllar kullanılabilir.

Kalın Saten Kumaş

Kalın saten kumaş ince saten kumaşlar ince saten kumaşlara göre daha tok bir duruşa sahiptir. Bu nedenle elbise yapımı için kalın saten kumaşlar tercih edilir. İnce saten kumaşlar elbise yapımında tercih edilmez. Çünkü yapı olarak daha akışkan olduğu için elbisenin duruşu düzgün olmaz. Kalın saten kumaşlar da ince saten kumaşlardaki gibi desenli desensiz mat ve parlak çeşitleri ile piyasaya sürülmüştür.

Ev Tekstilinde Kalın Saten Kumaş

Kalın saten kumaşları kıyafetin yanı sıra ev tekstilinde de görmek mümkündür. Nevresim takımı masa örtüsü gibi kullanım alanlarının dışında perde gibi ev tekstili ürünlerinde de kalın saten kumaşlara rastlanır. Saten kumaşlar görünüm olarak estetik zarif ve şık bir duruşa sahiptir. Bununla birlikte çabuk leke tutan bir yapıya sahip olduğu için özenli bakım ve temizlik gerektirir.  Saten kumaşlardan yapılmış olan kıyafet ya da ev tekstili ürünlerinin kuru temizleme yöntemi ile temizliği önerilir. Kumaşın kullanım talimatlara uyulmadığı takdirde saten kumaşın yapısı bozulur ve özelliğini kaybeder.

Pamuk Saten Kumaş

Pamuk saten kumaş genel olarak ev tekstilinde ve nevresim takımlarında tercih edilir. Pamuk saten kumaş nevresimlerde çok fazla önerilmez.  Ancak şıkla ve estetiğe önem verenler için pamuk saten kumaşlar vazgeçilmez çeşitler arasındadır. Pamuk Saten kumaş yapı olarak hassas bir kumaş türüdür. Bundan dolayı saten kumaşlara doğru bakım yıkama kurutma ve ütüleme tekniği kullanılmalıdır. Aksi takdirde kıyafetlerde ya da nevresimlerde hoşa gitmeyecek durumlarla karşılaşılabilir.

Pamuk Saten Kumaş Nasıl Ütülenir?

Saten kumaşlar ısıya karşı son derece hassastır. Bu nedenle saten kumaşlı bir kıyafet ya da ev tekstili ürünü ütülenirken dikkat edilmesi gereklidir. Ütüleme sırasında ütü tabanı ve ütü masasının temiz ve tozsuz olması önem arz eder. Saten kumaşlı kıyafetlerin ya da ev tekstili ürünlerinin etiketinde bulunan yıkama talimatlarına uymak gereklidir. Pamuk saten kumaş, kumaş çeşitleri arasında en zarif ve en hassas dokuya sahip olanlar arasındadır. Saten kumaşın kullanımını ve yıkama talimatlarına iyi bilmek gereklidir. Bunlara uyulması halinde kıyafetler ya da ev tekstili ürünleri uzun yıllar yapısı bozulmadan kullanılabilir.

Saten Desenli Kumaş

Saten desenli kumaş kıyafetler günlük kullanım için tercih edilmemelidir. Saten kumaşlar daha çok gece organizasyonları için giyilen kıyafetlerde tercih ediliyor. Saten desenli kumaş elbiseler daha çok zayıf kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Çünkü Saten kumaş vücut hatlarını olduğu gibi yansıtır. Saten kumaşlar son derece zarif ve estetik bir görünüme sahiptir Bu kumaştan yapılan bir elbisenin giyimi ve kullanımı özen ister.

Ev Tekstilinde Saten Desenli Kumaş

Saten Desenli kumaş elbiselerde olduğu gibi nevresim takımları ve masa örtülerinde de tercih edilir. Ayrıca desenli saten kumaşlar perde ve yatak örtülerinde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Farklı desenler ve renkler ile her evin dekorasyonu ile uyum sağlayan bu kumaşlar evlere son derece şık ve zarif bir hava katar. Bakımları büyük bir özen isteyen saten kumaşlar ısıya dayanıksızdır. Çamaşır makinesinde yıkanması gerekiyorsa en düşük ısıda ve en hassas ayarda yıkama işlemi yapılmalıdır. Eğer mümkünse saten kumaşlı ev tekstili ürünleri ya da kıyafetlerin kuru temizleme ile  temizlenmesi tavsiye edilir.

Siyah Saten Kumaş

Siyah saten kumaş abiye elbiselerde en çok öne çıkan renktir. Gece kıyafetleri ve özel gün kıyafetlerinde çok tercih edilen siyah saten kumaş hemen her renkte ayakkabı ve çanta ile uyum sağlar. Ayrıca renk açısından vücut hatlarını daha ince gösterdiği için de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Siyah saten kumaş gecelik pijama sabahlık iç çamaşırı gibi giyim ürünlerinde de tercih edilir.

Siyah Saten Kumaş Avantajları

Renk bakımından birçok avantajı bulunan siyah saten kumaş ev tekstili ürünlerinde de farklı renkler ile harmanlanarak kullanılır. Yatak örtüsü nevresim takımı perde masa örtüsü gibi yaygın kullanım alanları vardır. Siyah saten kumaş; mat saten, krep saten, desenli ve desensiz saten çeşitleri mevcuttur. Ayrıca ince ve kalın olmak üzere üretime yapılır. Kalın siyah saten kumaşlar daha çok abiye kıyafetler için tercih edilir. Tok bir duruşa sahip olması nedeni ile abiye kıyafetlerin daha düzgün durmasını sağlar. İnce saten kumaşlar ise akışkan bir yapıya sahip olması nedeniyle genellikle ev tekstili ürünlerinde tercih ediliyor.

Beyaz Saten Kumaş

Beyaz saten kumaş türünün en çok tercih edildiği ürün gelinliklerdir. Gelinlik sektöründe beyaz saten kumaş önemli bir yere sahiptir. Beyaz saten kumaş türü gelinlik dikildikten sonra üzeri boncukla ya da tüllerle süslenerek satışa sunulur. Kumaş türünün gelinliklerde mat ya da parlak olanları tercihe göre belirlenir. Gelinlik dikiminde genel olarak ve tok yapıya sahip olan kalın beyaz saten kumaş tercih edilir. Beyaz saten kumaşın yaygın kullanım alanlarından biri de iç çamaşırı gecelik sabahlık ve pijamalardır. Özellikle çeyizlik olarak üretilmiş gecelikler beyaz saten kumaş üzerine dantel kullanılarak tasarlanmıştır.

Ev Tekstili Ürünlerinde Beyaz Saten Kumaş

Beyaz saten kumaş ev tekstili ürünlerinde de karşımıza çıkıyor. Yine çeyizlik olan yatak örtüleri ve nevresim takımlarında sıklıkla tercih ediliyor. Yatak örtüsü olarak kullanılan beyaz satenlerin üzeri tül ve boncuklarla kaplanarak satışa sunuluyor. Nevresim takımlarında ise beyaz saten kumaşlar tek başına ya da farklı renkler ile harmanlanarak tasarlanıyor. Beyaz saten kumaşların desenli desensiz mat ve parlak çeşitleri mevcuttur.

Saten Kumaş Nedir?

Saten kumaş nedir? Saten parlak bir görünüme ve akışkan bir yapıya sahip olan yumuşak bir kumaş türüdür. Saten kumaş daha çok gelinlik ve abiye kıyafetler de kullanılır. Saten kumaşlar kalın ve ince satenler olarak incelenir. Kalın saten kumaş nedir? Kalın saten kumaş daha tok bir yapıya sahip olduğu için gelinliklerde ve abiye kıyafetlerde tercih edilir. Yapı olarak akışkan olmadığı için kıyafetin modelini daha iyi ortaya çıkarır. İnce saten kumaş nedir? İnce saten kumaş kıyafetlerde tercih edilmeyen bir kumaş çeşididir. Akışkan bir yapıya sahip olduğu için düzgün durmaz. İnce saten kumaşlar daha çok ev tekstili ürünlerinde tercih ediliyor.

Saten Kumaş Çeşitleri Nedir?

Saten kumaşlar parlak yüzeye sahip oldukları gibi mat saten kumaş çeşitleri de mevcuttur. Mat saten kumaşın özellikleri ve fiyatı normal saten kumaşlar ile aynıdır. Tek farkı parlaklığının daha az olmasıdır. Saten kumaş nedir ile beraber çeşitleri arasında desenli saten pamuk saten ve krep saten gibi çeşitler de mevcuttur. Kullanım alanlarına göre bu saten kumaş türlerinden biri tercih edilebilir.

Saten Kumaş Çeşitleri

Saten kumaş çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Birçok alanda kullanılan bu kumaş çeşitleri özellikle gelinlik abiye elbise nevresim takımı ve yatak örtülerinde ön plana çıkıyor. Saten kumaş çeşitleri arasında desenli ve desensiz çeşitler mevcut. Ayrıca parlak saten kumaşlar mat saten kumaşlar ince ve kalın saten kumaş çeşitleri de farklı alanlarda kullanılıyor. Saten kumaş çeşitleri en çok kullanıldığı yerler giyim ve ev tekstilidir. Gelinlikler için beyaz saten kumaşlar tercih edilirken abiye kıyafetlerde ise sınırsız renk seçeneği mevcuttur.

Saten Kumaş Çeşitleri Kullanımı

Ev tekstilinde salon ve yatak odaları için tercih edilen saten kumaşlar kullanıldığı mekanlara şıklık ve zerafet katıyor. Saten kumaş çeşitleri özenli bakım yıkama kurutma ve ütüleme gerektirir. Kullanım talimatlarına uyulduğu sürece saten kumaşlardan üretilmiş olan kıyafet ya da ev tekstili ürünleri uzun yıllar kullanılabilir. Saten kumaşlar ısıya dayanıksız yapıdadır Bu nedenle ütü yapılırken ekstra ütü tabanı ya da ütü ve saten kumaş arasına farklı bir kumaş konularak ütü işlemi yapılmalıdır.

Saten Kumaş Özellikleri

Saten kumaş özellikleri arasında en öne çıkanlardan biri kumaşın parlak bir yüzeye sahip olmasıdır. Yumuşak yapısı ve zarif görünümü ile saten kumaşlar birçok alanda talep görüyor. Saten kumaş özellikleri sıralanacak olursa bunlardan biri de kumaşın son derece hassas ve narin bir yapıya sahip olmasıdır. Bu kumaş türünün bakımı yıkanması kuruması ve ütülenmesi özen ister. Saten kumaştan yapılan ürünün uzun süre kullanılması isteniyorsa kullanma talimatlarına dikkat etmek gereklidir. Saten kumaşın ince yapısına rağmen iç tarafı göstermemesi saten kumaş özellikleri arasında yer alır.

Gelinlik Ve Ev Tekstilinde Saten Kumaş

Saten kumaşlar kolay kolay karışmaz. Gelinliklerde tercih edilen saten kumaş özellikleri içerisinde, üzeri tül ya da boncukla kaplanabilir. Abiye kıyafetler için tercih edilen saten kumaşlarda da aynı işlem uygulanabilir. Ev tekstili ürünlerinde saten kumaşlar tek başına ya da farklı kumaş çeşitleri ile birlikte dekore edilebilir. Yorgan ve yastık kılıfı ve nevresim takımı olarak da tercih edilen saten kumaş çeşitleri çeyizlik ürünler de ön plana çıkıyor.

Saten Kumaş Renkleri

Saten kumaş renkleri  oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Beyaz renkli saten kumaşlar en çok gelinlik sektöründe tercih edilir. Gelinlik sektöründe beyaz saten kumaşların yanı sıra krem rengi ya da kırık beyaz renklerde tercih edilir. Saten kumaş renkleri hem giyim hem de ev tekstili sektörüne hitap eder. Her tarza ve her beğeniye hitap eden saten kumaş renkleri arasında olan kırmızı renk genellikle gecelikler için tercih edilir. Çeyizlik takımlar için setler halinde oluşturulan gecelik ve pijamalar genel olarak beyaz ya da krem rengi saten kumaşlardan üretilmiştir.

Saten Kumaşların Tercih Edildiği Alanlar

Saten kumaşlar en çok kadın kıyafetlerinde tercih edilse de erkek kıyafetlerinin de iç astar bölümlerinde kullanılır. Parlak kaygan ve yumuşak yapısı ile her zaman göz dolduran saten kumaşlar fiyat olarak diğer kumaş türlerine göre daha pahalıdır. Özenli bakım isteyen saten kumaş renkleri ve türleri kullanma talimatlarına uyulduğu sürece uzun yıllar dayanıklı kumaşlardır. Saten kumaşlar desenli desensiz parlak ve mat çeşitleri ile satışa sunulmuştur.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !