84 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

 94,69 ( KDV DAHİL )
 94,69 ( KDV DAHİL )
 87,13 ( KDV DAHİL )
 87,13 ( KDV DAHİL )
 87,13 ( KDV DAHİL )
 87,13 ( KDV DAHİL )
 44,81 ( KDV DAHİL )
 87,13 ( KDV DAHİL )
 94,69 ( KDV DAHİL )

Polyester Astar

BEJ RENK POLYESTER ASTAR

 44,81 ( KDV DAHİL )

Denye Astar

BEYAZ DENYE ASTAR

 87,13 ( KDV DAHİL )

İpek Astar

BEYAZ İPEK ASTAR

 94,69 ( KDV DAHİL )

Polyester Astar

BEYAZ POLYESTER ASTAR

 44,81 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

BEYAZ RENK PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )
 115,00 ( KDV DAHİL )
 87,13 ( KDV DAHİL )

İpek Astar

FÜME İPEK ASTAR

 94,69 ( KDV DAHİL )

Astar Kumaşlar

Astar Kumaşlar bir bakıma yüksek kalite göstergesidir. Öncelikle giysiler olmak üzere,  elbise, ayakkabı, çanta, perde gibi materyalleri daha dayanıklı hale getirmek için kumaşın veya derinin iç yüzüne geçirilen ancak kumaş ya da deriden, çok daha ince olan ara malzemelere astar denir. Temiz ve düzgün bir görünüm sağlamak ve kullanım kolaylığı oluşturmak amacıyla kullanılır. Astarlamanın Genel Kullanım Amaçları
  • Kıyafete ısıtıcı özellik katmak,
  • Kumaşın dayanıklılık seviyesini arttırmak,
  • Kıyafetin esnemesini önleyip formunu korumak.
Genellikle sentetik liflerden ( polyester, poliamid gibi ) astarlık kumaşlar elde edilir.  Yüksek kaliteli için astarın yumuşak ve ince olanı tercih edilmekte.  İdeal olan budur. Bununla birlikte manto, palto gibi kışlık giysiler için durum zaman zaman değişebilir ve bu tür giysilerde miflon, elyaf, peluş, kürk gibi sıcak tutan astarlıklar tercih edilebilir

Astar Kumaş

Astar kumaş, giysilere düzgün bir görünüm vermek, ışık geçirgenliğini azaltmak ve kullanım kolaylığı sağlamak üzere asıl kumaşın iç yüzeyine geçirilen ve ana malzemeden daha ince bir yapıya sahip olan kumaş türüne verilen isimdir. Astar kumaş, giysilerin yanı sıra çanta, ayakkabı ve perde gibi ürünlerde de kullanılır.

Astar Kumaş Kullanımının Amacı

Astar kumaş kullanımı ile giysilere ısıtıcı bir özellik eklenmektedir. Ayrıca astar kumaş kullanımı ile kışlık elbiselerde konfor ve rahatlığın arttırılması amaçlanır. Astar kumaş kullanımı ile ana kumaşın dayanıklılığını arttırmak ve giysinin formunu koruması ile esnemesini önlemek de sağlanır. Astar kumaşları sentetik ya da doğal elyaftan üretilmesinin yanı sıra şeffaf renkten opak renge dönebilen çeşitli niteliklere de sahiptir. Astar kumaş, giysinin ömrünü uzatmakta ve giysinin pürüzsüz bir görünüme kavuşması ile giysinin gerilmesini önlemeye yarar. Giyim ürünlerine daha lüks bir hava katmayı sağlayan astar kumaş, ayrıca giyim ürünlerinin daha kaygan bir yüzeye de sahip olmasını sağlamakta ve giysiyi iç açısından daha az görünür duruma getirmeye fayda sağlar.

İpek Astar

Manto, etek, kaban ve palto gibi giyim ürünlerinin altına rahatlıkla kullanılabilen astar türüne ipek astar adı verilir. Elektriklenme yapmayan ipek astar, aynı zamanda kullanıldığı giyim ürününün dayanıklılığını arttırdığı gibi giyim ürününe sıcaklık da ekler. İpek astar, yumuşak olduğu kadar ipeksi bir dokuya sahiptir ve aynı zamanda hafiftir.

İpek Astar Kullanım Amacı

İpek astar, kullanıldığı giyim ürününe lüks bir değer katar ve kullanıldığı giyim ürünün yapısını da geliştirir. Işık geçirgenliğini azaltarak giysinin içinin daha az görünür olmasını sağlayan ipek astar, kullanıldığı giysinin aynı zamanda iç kısmının da daha yumuşak olmasını sağlar. İpek astarın giyim ürünlerinde kullanılmasının temel amacı ise kullanıldığı ürünü daha uzun ömürlü, daha giyilebilir, daha dayanıklı ve daha konforlu bir hale getirmektir. İpek astar kullanılarak astarlanan giyim ürünü daha lüks bir havaya bürünür ve kullanıldığı giyim ürününün doldu, dikiş ve ara yüzlerini de gizlemeye yarar. İpek astar, yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir yapıya sahip olması sayesinde kullanıldığı ürüne de estetik bir görünüm kazandırır.

Polyester Astar

Polyester astar, tekstil sektöründe ve giyim ürünlerin kullanılmakta olan en dayanıklı sentetik kumaşlardan biri olma özelliğine sahiptir ve giyim ürünlerinde temel ürün olarak kullanılır. Pamuk lifleri kullanılarak elde edilen yapay liflerden oluşan polyester astar, son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kinetik ve potansiyel güçlere sahip olan polyester astar, pürüzsüz ve ipeksi bir yapıya sahiptir.

Polyester Astar Kullanımı

Polyester astar kullanım alanları arasında ise genellikle erkek pantolon, erkek ceket ve erkek yelek gibi giyim ürünleri yer alır. Polyester astarın sahip olduğu ipeksi görünümü ve hafif yapısı sayesinde yün kumaş kullanılarak üretilen giyim ürünlerinde astar olarak kullanımı tercih edilir. Yün kumaştan üretilen giyim ürünleri için kullanılan polyester astar, kullanıldığı ürünün daha konforlu ve daha rahat olmasını sağlar. Polyester astar, kış mevsiminde ılık ve yaz mevsiminde ise serin tutması sayesinde sezonluk bir kumaş türü olarak kabul edilir. İpek astar kumaşa oranla daha uygun bir fiyata sahip olan polyester astar, kullanıldığı giyim ürününe dayanıklılığın yanı sıra hassas bir parlaklık da kazandırır.

Denye Astar

Likralı bir yapıya sahip olan denye astar, bu özelliği sayesinde ince elbise kumaşlarının altında kullanılır. Hafif ve rahat bir kumaş çeşidi olan denye astar, son derece dayanıklı bir kumaş çeşididir. Denye astar, genellikle elbise kumaşından daha yumuşak şekil almakta ve ince bir kumaş olması sayesinde terletme yapmayan bir özelliktedir.

Denye Astar Kullanım Alanları

Denye astar, likralı ve hafif yapısı sayesinde kullanıldığı giyim ürününün daha zarif ve daha düzgün görünmesini sağlamak amacı ile kullanılır. Elbise gibi giyim ürünlerinde iç göstermemesi amacıyla tercih edilen denye astar, aynı zamanda esnek yapısı nedeni ile tercih edilir. Denye astar gibi astar kumaşlarının kullanımının en önemli özelliği ise hafif esneme yapması sayesinde giysinin esnemesini önlemenin yanı sıra bozulmasını önlemektir. Denye astar da diğer pek çok astar kumaşında da olduğu gibi dikildiği giysinin duruşunu güzelleştirmesi, giysinin kullanım ömrünü uzatması ve giysiyi kullanan kişiye rahatlık vermesi amacı ile kullanılır. Denye astar sahip olduğu esnek ve ince yapısı sayesinde birçok giyim ürününde kullanılsa da elbise gibi ürünlerde kullanımı daha çok tercih edilir.

Jarse Astar

Jarse astar, genellikle hırka, elbise, mont ve etek gibi ürünlerde kullanılmasının yanı sıra çoğunlukla çocuk ve kadın giyim ürünlerinde kullanılır. Jarse astar, diğer kumaş çeşitlerine oranla daha dayanıklıdır ve bu özelliği sayesinde aktif olarak kullanılır.

Jarse Astar Özellikleri

Jarse astar, sağlamlık açısından son derece dayanıklı olduğu gibi su ile temas etmesi halinde küçülme ya da büyüme gibi bir durum gerçekleşmez. Tercih edilen ya da istenilen herhangi bir desen ya da renkte üretimi yapılabilen jarse astar, giyim ürünlerinin yanı sıra dekorasyon ürünleri ile aksesuar süslemelerinde de sıklıkla kullanılır. Esnek, yumuşak ve örme bir kumaş çeşidi olan jarse astar, çoğunlukla orta ve hafif ağırlığa sahiptir. Jarse astar, esnek bir yapıya sahip olmasının yanı sıra pürüzsüz bir dokuya da sahiptir. Jarse astar, esnekliğinin yanı sıra emiciliği sayesinde de kullanımı sıklıkla tercih edilen bir kumaş çeşididir. Orijinal olarak yünden üretilen jarse astar, günümüzde ise sentetik elyaf çeşitlerinden, pamuk ve çeşitli pamuk karışımlarından üretilebilir.

Saten Astar

Günümüzde giyim ürünlerinin astarlanması amacı ile kullanılan birçok astar kumaşı çeşidi mevcuttur ve saten astar da yine sıklıkla kullanılmakta olan astar kumaşı çeşitlerinden biridir. Saten astar kumaşlarda ipekten suni ipeğe kadar farklı lifler bulunabilir.

Saten Astar Kumaş Özellikleri

Saten astar kumaş özellikleri arasında hafif bir yapıya sahip olmasının yanı sıra ipeksi ve yumuşak bir dokuya sahip olması yer alır. Giysilerde deformasyon oluşmasını engellemek amacı ile kullanılan saten astar kumaşlar, tüm diğer astar kumaşlarında da olduğu gibi sadece giyim ürünlerinde kullanılmaz. Aynı zamanda çanta, ayakkabı, koltuk ve kanepe gibi eşyaların astarlanmasında ve iç dekorasyon malzemesi olarak da kullanılır. Saten astar kullanımı sayesinde kullanılan giysinin kullanım ömrünün uzaması amaçlanır. Ve bu durum kullanıldığı eşya açısından da geçerlidir. Kullanıldığı giysi ya da eşya ya ipeksi bir dokunuş kazandıran saten astar, aynı zamanda dayanıklılığı sayesinde uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım imkânı da kazandırır. Ayrıca saten astar, kullanıldığı giysinin giyen kişi üzerinde daha düzgün durmasını sağlamaya yarar.

Pamuk Vual Astar

Pamuk vual astar, yüzde yüz pamuktan üretilen, rahat olduğu kadar hafif olan bir astar kumaş çeşididir. Sahip olduğu kaygan ve parlak yapısı sayesinde ipek kumaşa benzetilen pamuk vual astar, seyrek dokunarak elde edilir. Pamuk vual astar, ter emici özelliği sayesinde sıklıkla kullanılmakta ve organik yapısı sayesinde ise vücut ile temasında alerjik reaksiyon riski taşımaz.

Pamuk Vual Astar Özellikleri

Pamuk vual astar, nefes alabilen ve yarı şeffaf bir özelliğe sahip olan kumaş çeşididir. Yüzde yüz pamuktan dokunan pamuk vual astar, havanın geçmesine izin veren yapısı sayesinde daimi bir konfor sağlar. Su ve ter emici özelliğe sahip olan pamuk vual astar, vücuda kolayca uyum sağlamakta ve kullanım rahatlığı sunar. Kolay kırışabilir bir özelliğe sahip olan pamuk vual astar, dayanıklıdır ve pürüzsüz olduğu kadar parlak bir görünüme de sahiptir. Yarı şeffaf yapısı nedeni ile giysilerde iç gösterebilen pamuk vual astar, zarif görünür ancak dikimi zordur. Pamuk vual astarın birçok giyim ürününde kullanılmasının temel nedeni ise yüzde yüz pamuktan üretiliyor olmasıdır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !