Gösterilen sonuç sayısı: 15

Poplin Kumaş

ACIKAHVE POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

BEJ POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

BORDO POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )
-46%
 50,00 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

FUŞYA POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

GRİ POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

İNDİGO POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

KIRMIZI POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

LACİVERT POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

MAVİ POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

PEMBE POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

SAKS MAVİ POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

SARI POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

ŞEKER PEMBE POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

SİYAH RENK POPLİN

 90,06 ( KDV DAHİL )

Poplin Kumaş

Poplin isminde anılan bu kumaş çeşidinin en popüler özelliği diğer kumaş türlerine oranla oldukça dayanıklı bir yapıda bulunmasıdır. Güçlü yapısının yanı sıra hem de yumuşak bir dokuya sahip olması ile tanınır. Bu denli güçlü olması sebebi ile kullanım alanı oldukça yaygındır. Poplin kumaş bu dayanıklılığı yapısının oldukça sık dikişlerden oluşması ile alır. Sık dokudan oluştuğu için de kullanılırken yaşanan sürtünme ve aşınmalara karşı bir hayli dayanıklıdır. Önceki dönemler incelendiğinde bu kumaş tamamen ipek bir yapıya sahip iken şimdi günümüzde bu yapı yerini pamuk ipliklere bırakmıştır. Pamuk gibi ince bir iplikten üretilen poplin kumaş dökümlü ve ince yapısı nedeni ile kırışmaya müsait bir kumaştır. Çok çeşitli kullanım alanına sahip şık bir kumaş olsa da bu detayı da bilmek önemlidir. Nasıl giydiğimiz ipek elbiseler diğer kıyafetlere oranla fazla kırışıklık oluyorsa aynı şekilde poplin kumaş için de kırışıklık söz konusudur. Lekelenmelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan poplin kumaş aynı zamanda yapısı itibari ile hafif bir kumaş tipidir.

Desenli Poplin Kumaş

Poplin kumaş deyince akla gelen ilk şey dokusudur. Çünkü poplin kumaş adı verilen kumaşın dokusu oldukça yumuşak bir yapıdadır. Bu yapısı sayesinde gerek kıyafet alanında gerekse de nevresim, kılıf gibi kullanım alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Desenli poplin kumaş tipinin en fazla rekabet gördüğü alan ise çocuk ve bebek nevresimleridir. Poplin kumaşın yapısı zaten nevresim gibi alanlarda çok tercih edilirken anne babalar da bebeklerine nevresim seçerken özellikle pamuklu yapıda olmasını önemsedikleri için poplin kumaşı gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Çocuk ve bebek nevresimlerinde görmeye alışık olduğumuz cıvıl cıvıl renk ve desendeki nevresim takımları desenli poplin kumaş özelliği taşır. Desenli poplin kumaş tercih edilmesinin bir diğer nedeni de dokusunun sık olması sebebi ile sıcak tutan bir özellik taşımasıdır. Bu sebepten ötürü de desenli poplin kumaş kışlık kullanılacak ürünlerde de genel olarak tercih edilmektedir. Bu kumaşın sık dokunma özelliği kumaşa ve dolayısıyla kumaştan üretilen ürüne dayanıklı olma özelliği kattığı için kaliteli bir kumaş türü olduğunu söylemek mümkündür.

Poplin Kumaş Nedir?

Poplin kumaş ismi aslında Türkçe değildir. Türkçe olarak poplin kumaş nedir? denildiği zaman akfil olarak ifade edilir. Bu şekilde adlandırılmış olma sebebi bu kumaş türünü ilk üreten firmadan adını almasından kaynaklıdır. Çoğu kumaş türü gibi poplin kumaş da ilk kullanım ve üretime başladığı sıralarda ipekten üretiliyordu. Fakat ilerleyen zamanlarda pamuk ipliği daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bunun en önemli nedeni ipek ile üretimlerin maliyeti artırması ve işçiliği zorlaştırması idi. Poplin kumaş nedir? Diye sorulduğunda akla gelen ilk şey bebek ürünleridir. Çünkü nefes alabilen tamamen pamuk ipliği ile üretimi yapılan bu kumaş türü bebeklerin hassas cildi için gereken tüm özellik ve nitelikleri taşımaktadır. Poplin kumaş nedir? denildiği zaman akla gelen bir diğer özellik ise kumaşın gözenekleri ve pamuklu olması gibi sebeplerden ötürü terleyen bebekler için ideal olmasıdır. Çünkü bu kumaş türünün önemli özelliklerinden birisi de terletmeyen bir yapıya hâkim olmasıdır. Likralı özellikte üretilmesi gereken ürünlerde poplin kumaş kullanılmaz. Çünkü bu kumaş esnemek için uygun yapıya sahip bir kumaş türü değildir.

Pötikare Poplin Kumaş

Herkesin bildiği gibi kumaş türleri kullanılan ipliğe, dokunuş şekline, gözenek tiplerine ve yapısına göre farklı farklı isimlendirilir. Pötikare poplin kumaş denildiğinde aslında bir kumaş türünden değil poplin kumaş türünün bir deseninden bahsedilmektedir. Pötikare poplin kumaş denildiğinde akla gelen en belirgin özelliği sempatik görünüşleridir. Pötikare minik minik karelerin birbiri ile birleşmesi sonucu oluşan desene verilen isimdir. Bu karelerin bir araya gelirken pötikare olmasının özelliklerinden biri de iki farklı renk içeriyor olmasıdır. Yani bir araya gelen bu karelerin hepsi aynı renk değildir. Genel özelliği birleşmekte olan karelerin her zaman bir tanesinin beyaz renkte olmasıdır. Pötikare poplin kumaş deseninin adı yabancı kökenlidir. Kumaşın yapısı ve dokusu kullanılacak alana göre farklı farklı olabilmektedir. Görünüş itibari ile uzun yıllardan beri kullanıldığı için bu desen türüne ilgi duyan bir kesim sabit mevcuttur. Pötikare poplin kumaş desen itibari ile belli bir yapıya sahip olsa da doku itibari ile değişiklik gösterebilecek olduğu için genel yorumlamalar yapması oldukça güçtür.

Düz Renk Poplin Kumaş

Poplin kumaş türleri de her alanda olduğu gibi kendi içinde çeşitli sınıflandırmalar yaşamaktadır. Bu sınıflandırmaların ana nedeni kumaş üretilirken kullanılan renk desen ve dokudan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar poplin kumaş dokuması yapılırken uyulması gereken bazı kumaş standartları bulunsa dahi renk ve desen gibi kavramlar işin içine girdiği zaman kendi arasında belli sınıflara ayrılmaya başlamıştır. Düz renk poplin kumaş da bu sınıflandırmalar içinde kendine yer edinmiştir. Genel olarak saten ya da ipek gibi bir görünüme sahip olan poplin kumaşın kullanım alanları da hu kullanılan renk ve desenlere göre farklılık göstermektedir. Düz renk poplin kumaş en fazla tesettürlü bayanlar için üretimi yapılan şal ve eşarp üretiminde kullanılırken bunun dışında düğün nişan gibi özel gün elbisesi kullanımında ve üretiminde de fazlasıyla tercih edilmektedir. Düz renk poplin kumaş denildiğinde en ilginç yönü kumaşın sıcak tutma özelliğidir. Çünkü aslında incelendiğinde ince ve hafif bir yapıya sahip olan bu kumaş türü inceliğine rağmen kalın bir kumaş gibi sıcak tutma özelliği taşımaktadır.

Pamuk Poplin Kumaş

Poplin kumaşlar çok geniş bir kullanım ve üretim yelpazesine sahip olmaları bakımından günden güne renklendirilmiş desenlendirilmiş ve yapısında çeşitli oynamalar yapılmaya da başlanmıştır. Bu oynamalardan en önemlisi ipek iplikten olan üretimin zaman içerisinde pamuk iplikte üretime geçmesi ve kumaşın pamuk poplin kumaş adını alması olmuştur. Yaz aylarının vazgeçilmezi gömleklerdir. Pamuk poplin kumaş gömlek üretimi alanında fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun dışında kış aylarında kullandığımız şal, şapka ve yelek gibi ürünler de pamuk poplin kumaş tercih edilir. Kışın bu pamuk poplin kumaş tercihinin sebebi ise kumaşın dokusu itibari ile sıcak tutan bir yapıya sahip olmasıdır. Kışın sıcak tutması için giydiğimiz kıyafetlerden pek çoğu da pamuk poplin kumaş kullanılarak üretilmektedir. Bu kadar sıcak tutan bir ürün iken yazın tercih edilme nedeni ise ince ve hafif bir doku içermesinden kaynaklanmaktadır. Böylesine kullanışlı hem yaz üretimi hem de kış üretimi için kullanılan kumaşın tercih edilme sebebi genel olarak bu nedenle yaygındır.

Pamuklu Poplin Kumaş

Eskiden günümüze hala pek çok kişi tarafından kullanılan kumaşlardan birisidir. Pamuklu poplin kumaş daha çok tekstil üretimi yapan kişiler tarafından kullanılıyor. Tekstilde kullanılma sebeplerinden birincisi ise ipek görünümüne sahip olmasından dolayıdır. Bir diğer sebebi ise üzerine giyildiği zaman rahat ve yumuşacık bir yapıya sahip olup tam anlamıyla kaliteyi yansıtmasıdır. Pamuklu poplin kumaş ince bir görünüme sahiptir ve daha çok penye tarzı ürünlerde kullanıma sunulmuştur. Bu gibi özelliklerinin olmasıyla birlikte fazlasıyla tercih edilmektedir.

Yumuşak Dokuya Sahip

Pamuklu poplin kumaş çoğu insan tarafından kolaylıkla bilinir. Sıkı bir şekilde dokuma yapılarak bu ipeksi görünümüne ulaşmış bir kumaştır. Tekstil üzerine üretiminin çok olmasının yanında evlerde de sürekli kullanılan malzemelerde de bulunur. Nevresim, çarşaf gibi malzemelerin yapısında da pamuklu poplin kumaş kullanılır. Bunun gibi pek çok yerde de sıklıkla kullanılır. Kaliteli bir görünüme kavuşturduğu için de insanlar tarafından oldukça takdir edilir bir üründür. Yeri yadsınamayacak bir öneme sahiptir ve herkesin evinde mutlaka bulunması gerekir.

Poplin Kumaş Fiyatları

Poplin kumaş herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılan bir kumaş türüdür. Tarihçesi eski zamanlara kadar uzanan poplin kumaş kalitesinden taviz vermemiştir. Poplin kumaş fiyatları eski zamandan bu güne kadar yine aynı standartlara yakın bu güne gelmiştir. Pamuksu bir yapıya sahip oluşu ve dokunduğunda yumuşacık bir hissiyat vermesiyle gönülleri hemen çalabiliyor. Her alanda kullanılmasıyla birlikte daha çok insanlar tekstil üzerinden satışlarını gerçekleştirmektedirler. Sıkı dokuma yapılarak böyle yumuşak bir dokuya sahip olması fazlasıyla şaşırtıcı bir durumdur. Kalitesinden taviz vermeden bugünlere kadar ulaşabilen nadir kumaşlardandır.

Eski Zamandan Bugüne Yolculuk

Poplin kumaş fiyatları her kesimden insanın cebine uygun bir miktardadır. Kalitesine göre alınan ürünler karşısında fiyatı az bile sayılabilir. Renk ve desen seçenekleri mevcuttur. Poplin kumaş fiyatları desene ya da rengine göre bir değişiklik göstermez. Genellikle aynı fiyat etrafında şekillenmiştir. Fiyatlarının da uygun olması daha fazla müşteri toplamasına sebep olmuştur. Bunun gibi daha pek çok avantajlı yönleri bulunur. Bu nedenden dolayı da hala çok kullanılan bir üründür.

Poplin Kumaş Terletir Mi?

Tekstil alanında yeri yadsınamayacak derecededir. Güzel görüntüsünün yanında kaliteli oluşu da insanları bu ürünü kullanmaya iten sebeplerden yalnızca bir tanesidir. Bu tür kumaşlar yüzde yüz pamuk olacak şekilde üretimleri sağlanır. Yalnızca tekstil alanında değil daha pek çok alanda da kullanıma sunulmuştur. Poplin kumaş terletir mi diye düşünen pek çok insan vardır. Ama bu tür kumaşlar terlemeye sebebiyet vermezler. Bu tür kumaşlar kişinin isteğine göre ister düz ister desenli seçenekleri bulunuyor. Rengi de kolay kolay solmaz uzun bir süre canlılığını korur.

Uzun Süren Kalite

Desen seçeneğinin fazla olmasıyla diğer kumaşlardan ayrılır. Poplin kumaş üretilirken çoğunlukla pamuklu üretimi gerçekleştiriliyor. Bu yüzden merak edilen poplin kumaş terletir mi sorusuna cevap verilmiş olunur. Pamuklu ürünler kolay nefes alabildiği için terleme yaptırmaz. Bu yönüyle de yaz kış bu ürün kullanılabilir. Cilde herhangi bir kötü etki yapmaz onu yakmaz. Terleme esnasında da insan vücuduna kolay kolay yapışıp insanı rahatsız etmeme özelliğine sahip olması nedeniyle poplin kumaş terletir mi konusu aydınlanır.

Desenli Poplin Kumaş

Poplin kumaş oldukça sık kullanılan kumaşlardan birisidir. Geniş ürün yelpazesine sahip kumaşlar arasındadır. Pamuklu bir yapıya sahip olduğu için pek çok insan tarafından kullanılır. Evlere güzellik katan nevresim takımlarında çarşaflar da poplin kumaşlar tercih edilir. Kaliteli oluşuyla birlikte de uzun bir süre yeniliğini ve canlılığını kaybetmeden kullanılabilir. Desenli poplin kumaş daha çok tercih edilmektedir. Çünkü sınır sayıda seçenekleri mevcuttur. Desenli oluşunun yanın da düz renkleri de mevcuttur. Bu gibi seçenekleri sahip olması da poplin kumaşa artı bir özellik katar.

Renk Renk Desen Desenler

Desenli poplin kumaş insanların beğenisini kolaylıkla çekebiliyor. Çeşit çeşit desenli tekstil ürünlerinde sıklıkla poplin kumaşlara başvuruluyor. Rengarenk olmasının yanında pamuklu üretimi olduğu için de insanları rahatsız etmez. Vücuda aşı yapışıp ekstra bir terlemeye sebep olmaz. Desenli poplin kumaş da aynı niteliktedir. Desenleri kolaylıkla silinmez yani uzun ömürlüdür. Hiç tereddüt etmeden satın alınıp kullanılabilir. Daha çok tekstil sektöründe tercih edilir. Son günlerde kadınların göz bebeği haline geldi.

Düz Renk Poplin Kumaş

Her kesimden insanın rahatlıkla kullanabileceği kumaşlardan biridir. Kalitesine göre fiyatı oldukça iyidir. Çok fazla seçeneği bulunan poplin kumaşlar daha çok giyim malzemesi yaparken kullanılan kumaş tipidir. Sadece tekstil üzerinde değil ev için eşya olarak da kullanılır. Pamuklu bir yapıya sahip olan düz renk poplin kumaş kullanan insanları rahatsız etmeden keyifli vakit geçirmesini sağlar. İpeksi ve parlak bir görünüme sahip olması fazlasıyla üründe dikkat çeken bir nokta olmuştur. Sıkı dokuma yapılarak üretilen düz renk poplin kumaş uzun süre insanlara kullanım garantisi verir. Sadece düz renkleri değil desenli seçenekleri de mevcuttur.

Her Renk Seçeneği Sunuyor

Çok geniş renk seçeneği olmasıyla sevilerek kullanılan bir kumaştır. Düz renk poplin kumaş akla gelebilecek her renk seçeneğini insanlara sunar. Bu kumaşlar ince bir yapıya sahiptir. Ama ince olması üşütür mü diye düşünülmesine gerek yoktur. Çünkü üşümeye sebep olmaz tam aksine kullanan kişiyi sıcak tutar. İstediğiniz her kıyafete uyum sağlar yani her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Sıcak tuttuğu gibi yazında kullanıldığında terlemeye sebep olmaz.

Poplin Pamuklu Kumaş

Her alanda oldukça kullanışlı bir üründür. İpeksi bir yapıya sahip olması ve parlak görünmesi dikkati üzerine çekmeye yetiyor. İlk olarak Fransa’da üretilen ve dünya geneline yayılan poplin pamuklu kumaş bugüne kadar kalitesini bozmadan gelmiştir. Kaliteli oluşuyla birlikte ona güzellik katan canlı renklere sahiptir. Canlı olması kolay kolay geçmez yani uzun ömürlüdür. Çok kullanışlı bir üründür. Alan herkes kullanmaktan memnun kalacaktır. Poplin pamuklu kumaş diğer kumaşlara oranla kırışma olasılığı azdır ki kırışsa dahi çok kolay bir şekilde ütülenip eski haline dönebilir. Poplin kumaşlar kolayına leke tutmaz ve oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Hemen yırtılmazlar.

Çok Kullanışlı Bir Türdür

Çok yönlü olarak kullanılır ister çarşaf yapımında ister atkı yapımında ya da penye yapımı gibi daha pek çok üründe bu kumaş kullanılabilir. Hafif bir yapıya sahiptir insana ağırlık vermez ve sıcak tutar. Esnekliği çok fazladır ve hemen yırtılmaz. Poplin pamuklu kumaş teri emici bir yapıya sahiptir böylelikle terlemeye sebep olmadan keyifli kullanım sunar. Dikimi de zorlamaz oldukça kolaydır. Bu gibi daha birçok özelliği olmasıyla birlikte kullanım oranı çok fazladır.

Poplin Desenli Kumaş

Poplin kumaşlar oldukça kullanışlı kumaşlar arasındadır. Çoğunlukla tekstil alanında kullanılır olmasına rağmen çeşitli alanlarda da kullanıma hazır bir durumdadır. Poplin desenli kumaş son dönemlerde oldukça istenilen bir ürün olmuştur. Çok fazla seçeneğinin olması ürünü daha cazibeli bir duruma sokuyor. Her yaş grubuna kolaylıkla hitap edebilecek poplin desenli kumaş seçeneği mevcuttur. Küçük çocuklar daha çok tavşanlı perili olan objeleri severler. Bu kumaşta da her desen mevcut olduğu için çocukların ilgisini çekebilecek bir durumdadır. Kaliteli olması da bunu ekstra güzelleştiren bir durum olmuştur.

Yumuşak Dokusu İlgi Çekiyor

İnce olması ve sıkı dokuma yapılarak şeklini almasıyla birlikte kumaş parlak ve ipeksi bir görünüme sahiptir. Yumuşak bir dokusunun olmasıyla birlikte kıyafet olarak tercih edildiğinde insanlara mutluluk verir. Fiyatları da kalitesiyle doğru orantılıdır. Her kesimden insanın kolaylıkla ulaşıp kullanabileceği bir ürün durumundadır. Poplin desenli kumaş bu ürünlerden yalnızca bir tanesidir. Desenli olmasının yanında deseni pek sevmeyen insanlara uygun olarak da düz renk seçeneği de bulunur.

Poplin Çiçekli Kumaş

Her insanın tarzına uygun çeşitli poplin kumaş seçenekleri mevcuttur. İsterse poplin çiçekli kumaş olsun isterse poplin düz kumaş olsun her zevke uygun üründür. Deseninin fazla olmasıyla beraber tekstil ürünlerinde sıklıkla başvurulan kumaş seçeneğidir. Sık tercih edilmesinin yanında oldukça kaliteli bir üründür. Kalitesiyle birlikte fiyatları da insanı aşırı zora sokmayacak tarzdadır. Pamuklu üretimin olmasıyla birlikte kumaş fazlasıyla yumuşak bir dokuya sahiptir. Yumuşak olmasıyla giyenleri çok memnun eder. Pamuklu olması terletir mi diye düşünmeye gerek yoktur. Çünkü herhangi bir terlemeye sebebiyet vermeden kaliteli kullanım sunar. Poplin çiçekli kumaş da aynı kaliteliyi insana sunar.

Keyifli Kullanım Sunar

Poplin çiçekli kumaş görüntüsü çok güzeldir. İnsan bu kumaşların içinde kendini çok rahat hisseder. Çünkü kışın ince olmasına rağmen üşütmez yazın ise terlemeye neden olmaz. Bu özelliklerinim olması tekstil alanında bu kumaşı ilk sıraya yükseltir. Bebek örtüsü olarak da sıklıkla kullanılan bir kumaştır. Bu ürün dolayısıyla anneler tarafından gönül rahatlığıyla ve seve seve kullanılır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !