Gösterilen sonuç sayısı: 8

Tafta Kumaş

BORDO TAFTA KUMAŞ

 174,96 ( KDV DAHİL )
 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

GOLD TAFTA KUMAŞ

 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

KIRMIZI TAFTA KUMAŞ

 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

LİLA TAFTA KUMAŞ

 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

MOR TAFTA KUMAŞ

 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

PEMBE TAFTA KUMAŞ

 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

SU YEŞİLİ TAFTA

 174,96 ( KDV DAHİL )

Tafta Kumaş

Tafta kumaş, elbise ve bazı döşemelik eşyalar için üretilen kumaşlardandır. Bu kumaş yapımı genellikle sık dokunmuş, parlak ve ince bir kumaş şeklindedir. Aynı zamanda üretim şeklinde bez ayağı örgüyle yapılır. Tafta kumaş yapısı yumuşak, sık dokunmuş, parlak, pürüzsüz, ince, ipekten oluşur. Buna istinaden, sert, hışırtılı bir kumaş şeklinde elbise ve diğer kıyafetlere dokunur. Tafta kumaş içeriğinde ışığı farklı şekilde yansıtan bir şekle sahiptir. Aynı zamanda donuk ve parlak dalgalı desene sahiptir.

Tafta Kumaş Özellikleri

Tafta kumaşlar aynı zamanda sık dokunmuş ipekli kumaş türüdür. Genellikle düğün, kına gecesi ve diğer abiye elbiseler de astarlık olarak kullanılır. Aynı zamanda tafta kumaş kalın ve sık atkı şeklinde kullanılır. Yapımında karşıt renkler kullanılarak janjanlı bir kumaştır. Tafta kumaştan daha çok tafta elbiseler yapılır. Kadın giyiminde astar, gece elbiseleri, gelinlik, ferace, çarşaf, yazlık giysiler de kullanılan kumaşlardır. Tafta kumaş ipekli doğal kumaş olarak terletmeyen ve hava alan kumaşlardır.  Tafta kumaşlar sağlam ve oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Tafta kumaş,  dalgalı bir yapıda olduğu için fiziki kusurları örter.

Tafta Kumaş Abiye

Tafta kumaşlar genellikle abiyeler de kullanılır. Düğünlerde ve diğer organizasyonlar da kalın ve kışlık abiyeler de tafta kumaşı ile yapılan elbiselerdir. Tafta kumaş abiye kıyafetler de sık dokunmuş ve parlak ince olarak tasarlanırlar. Bu abiye türleri yumuşak, pürüzsüz ince ve ipeksi olarak üretilirler. Aynı zamanda bu tafta kumaş abiyeler terletmez ve hava aldıran giysilerdir.  Tafta kumaş abiyeler ipekli doğal kumaştan üretilirler. Aynı zamanda giyildiğinde rahatsızlık hissi vermez. Bu abiye türleri kalıp açısından tüm vücutlara uygundur.

Tafta Kumaş Abiye Özellikleri

Tafta kumaş abiye modellerinde astar kullanılmaz. Bunun sebebi bu kumaşlı abiyelerin iç göstermemesidir. Genellikle bu abiyeler dantelli ve tül eklemeler ile taftalı tasarlanırlar. Tafta kumaş abiyelere dalgalı bir görünüm katar. Özellikle tafta kumaş abiye kadınlar için kilo göstermeyen ve kapatan avantajlı abiyelerdir. Bunun sebebi taftanın daha ince gösteren hafif bir kumaş olmasıdır.  Özellikle dar kesime sahip bu abiyeler üretim şekillerine göre farklı iplikler ile tasarlanabilir. Ayrıca bu abiyeler pamuk karışımı tafta kumaş abiye olarak tesettür giyiminde tercih edilir.

Tafta Kumaş Gelinlik

Tafta kumaş gelinlik modelleri genellikle gösterişli gelinlik kumaşlarıdır. Tafta gelinlik kumaşı genellikle beyaz, bej, krem gibi renklerde oluşur. Aynı zamanda bu kumaşlar sert dokulu, ipek veya sentetik elyaftan yapılmışlardır.  Tafta gelinlik kumaşı her mevsime uygun kalınlıkta üretilir. Genellikle bu kumaşlar hafif dalgalı bir yapı özelliğindedir. Tafta kumaş gelinlik özelliğinde vücut hatlarını yumuşatma vardır. Böylece gizlenmesi istenen bölümler kapatılır.  Bununla birlikte vücudu sarması estetik bir form kazandırır.

Tafta Kumaş Gelinlik Modelleri

Tafta gelinlik kumaşı genellikle ipek ve polyester karışımlı tasarımlar yapılır. Bundan dolayı parlak kumaşlardır. Tafta gelinlik kumaşları genellikle hışırdayan bir yapıdadır. İpek karışımlı bu kumaşlar gelinlikler de kullanıldığından esnek bir yapıda değildir. Buna istinaden bol kesimli, kabarık tasarımlar elde edilir. Tafta kumaş gelinlik hassas bir yapıya sahip olduğu devamlı ütülenmesi gereken gelinliklerdir. Aynı zamanda takılabilir ve kırışabilir özelliğe sahiptirler. Tafta gelinlik kumaşlar ayrıca pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Parlak, sert ve dikkat çekici olarak tafta kumaştan gelinlik modelleri kabarık gelinlikler şeklindedir. Bu modeller daha çok prenses kesimli gelinlikler şeklindedir.  

Tafta Kumaş Nedir?

Dünyanın en eski zamanlarından günümüze dek kumaşlar kullanıla gelmiştir. Kumaşlar ilk olarak insanlığın temel ihtiyaçlarından bir tanesi olan örtünme ihtiyacını karşılamış ve daha sonra ise kullanışlılığının yüksek olduğu fark edilerek farklı alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Ancak kumaşların tek tip olduğunu düşünmek son derece büyük bir hata olur. Gelişen teknoloji sayesinde farklı alanlara hizmet eden birçok kumaş çeşidi üretilmiştir ve bu alanda Ar-Ge çalışmalarına da büyük bir hız ile devam edilmektedir. Tafta kumaş nedir sorusu da bu çalışmalara göre cevaplanabilir.

Tafta Kumaş Neden Tercih Edilir?

Tafta kumaş nedir diye bakıldığında günümüzde en çok tercih edilen kumaş türlerinden bir tanesidir. Bu kumaş türü gergin iplikler üzerinde son derece simetrik bir görünüm sağlamaktadır. Ürün üretimi esnasında atkı ve çözgü gibi farklı renkler kullanılır. Bu sayede kumaş ışığın durumuna göre renk değiştirme özelliği kazanmış olur. Bu durum kumaşın hangi yüzeyde kullanıldığı fark etmeksizin ortama hoş bir atmosfer kazandırır. Bunun yanında tafta kumaş nedir dediğimizde görüntü açısından da son derece şık olan bu kumaş türü genellikle kadın giyim ürünlerinde sıklıkla tercih edilir.

Tafta Kumaş Özellikleri

Günümüzde birçok alanda kumaşlardan yararlanılmaktadır ve kumaşlar kullanılacağı alana göre üretilir. Bu kumaşlardan bir tanesi ise tafta kumaş özellikleri olan kumaştır. Bu kumaş türü en sık kullanılan kumaş türlerinden bir tanesi olmakla beraber özellikle kadın giyiminde tercih edilerek kullanılır. Bunun yanında atkı ve çözgü gibi farklı renkler kullanıldığı zaman ışığa göre renk değiştirme özelliği kazanır. Ayrıca son derece çık bir görüntüye de sahiptir.

Tafta Kumaş Sınıfları Nelerdir?

Tafta kumaş özellikleri, kendi kategorisi baz alındığı zaman birçok çok çeşitte sınıflandırılabilir. Doğal kumaşlar kategorisinde yer alan bu kumaş türü aynı zamanda nefes alabilme kabiliyetine de sahiptir. Bu şekilde sıklıkla yaşanan terleme probleminin önüne geçmektedir. Tafta son derece sağlam bir yapıya sahip olmakla beraber oldukça hafiftir. Bu nedenden dolayı bu kumaştan üretilen ürünleri kullanırken rahatsızlık hissetmezsiniz. Tafta kumaş özellikleri içerisinde bir diğer özelliği ise genellikle dalgalı bir yapıya sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra sade ve doğal bir yapıya sahip olan kumaş kilo problemi olanları zayıf göstermek konusunda da yarar sağlayabilir.

Tafta Kumaş Fiyatları

Kumaşlar birçok alanda kullanılan ürünlerdir. Bunun yanında kullanıldıkları alanlarına en başında ise giyim sektörü yer alır. Bu sektörde en sık tercih edilen kumaşlardan bir tanesi ise genellikle tafta kumaş fiyatları bakımından da ön sıradadır. Bu kumaş son derece özel bir yapıya sahiptir. En bilinen özelliklerinden bir tanesi ise ışığa göre renk değiştirebilmesidir. Ayrıca özel yapısı sayesinde kilo problemi olan kişileri zayıf göstermek konusunda da son derece başarılı bir performans sergiler. Bu kumaş türü özellikle kadın giyim alanında sıklıkla tercih edilir.

Tafta Kumaş Kullanım Alanları

Tafta kumaş son derece geniş bir kullanım alanına sahip olmakla beraber bir bu kadarda tafta kumaş fiyatları uygun olarak çok fazla çeşittedir. Bu nedenle fiyat konusunda net bir şey belirtilmesi son derece yanıltıcı ve yanlış olacaktır. Kullanılacak olan kumaşın türüne göre fiyatlar değişiklik gösterilir. Fiyat faktörünü etkileyen bir diğer şey ise kumaştan ne kadar kullanılacağıdır. Başka bir deyişle ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğu. Bu nedenle tafta kumaş fiyatları konusunda bu alanda hizmet gösteren yetkili ve etkin birisi ile konuşmanız fikir sahip olmanız açısından daha etkili olur.

Tafta Kumaş Perde

Kumaşlar hayatın hemen her alanında temas ettiğimiz son derece kullanışlı olan ürünlerdir. Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi kumaşları da etkilemiştir. Yaşanan gelişim ile kumaşlar geçmişe nazaran çok daha kolay bir şekilde imar edilir hale gelmiştir. Üretimi en sık olan ve en sık tercih edilenlerden bir tanesi ise tafta kumaş perde çeşitleridir. Bu kumaş türünden giysiden perdeye kadar birçok alanda yararlanılmaktadır.

Tafta Kumaş Perde Tasarımları

Tafta kumaş birçok alanda birçok farklı çeşitte üretilir. Sıklıkla kullanıldığı alanlardan bir tanesi ise perdedir. Çağımızda modern tasarımlar oldukça öne çıkmaktadır. Bu modern tasarımların evin neresinde olduğu fark etmeksizin en önemli parçalarından bir tanesi ise perdelerdir. Perdelerin şık ve modern görünüşü ise tüm ev atmosferini etkilemektedir. Tafta kumaş perde, kumaş türleri arasında perde yapımına en uygun kumaş türlerinden bir tanesi olmasının yanında son derece şık ve modern bir görünüm sergiler. Bunun yanında meydana gelebilecek yırtılma gibi kazalara karşı ise son derece dayanıklı bir yapıya da sahiptir.

Tafta Kumaş Metre Fiyatları

Kumaşlardan hayatımızın birçok alanında yararlanırız. Bu nedenle son derece özel bir yere sahiplerdir. En sık kullanılan kumaş çeşitlerinden bir tanesi de tafta kumaştır. Tafta kumaşları çok çeşitli bir yapıya sahip olmakla beraber hepsi son derece dayanıklıdır. Yani istenmeyen durumlarda oluşabilecek olan yırtılmalara karcı son derece dirençli bir yapıya sahiptir. Kullanım alanları oldukça geniş olan tafta kumaş metre fiyatları avantajı ile de kumaş elbiseden perdeye kadar birçok alanda tercih edilir. Ayrıca elbisede kullanılan Tafta kumaşlar özel yapıları sayesinde kilo problemi yaşayan insanların kilolarını gizlemek konusunda yardımcı olabilir. Bunun yanında ışığa göre renk değiştirme özelliğine de sahiptir.

Tafta Kumaş Metre Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tafta kumaş metre fiyatları konusunda net bir şey söylenmesi mümkün değildir. Bunun nedeni kullanılacak olan kumaşa göre metre fiyatlarının değişiklik göstermesidir. Örneğin Tafta kumaş perdede ve özellikle kadın giyim sektöründe sıklıkla kullanılır. Ancak perde için kullanacağınız kumaş ile giysi için kullanacağınız metre fiyatlarının aynı olması beklenemez. Bu nedenle tafta kumaş metre fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bunun yanında farklı işletmeler aynı ürünü farklı fiyata da satabilir.

Desenli Tafta Kumaş

Tafta kumaş, genellikle ipek ile dokunmuş sert yapıda bulunan, ışıldayan parlak bir kumaş türü olarak nitelendirilebilir. Geride kalan zamanlarda özellikle kadınların kullandığı giyim çarşaflık elbise imalatında sıklıkla tercih edilerek kullanılmıştır. Bu kumaş türü günümüzde de gece kıyafetlerinin vazgeçilmez kumaşları arasında yer alır. Düğün ve benzeri merasimlerde katılacak olan kadınlar sıklıkla desenli tafta kumaş türünden yapılan elbiseleri tercih eder. Aynı zamanda sert yapısı sayesinde vücut hatlarını gizliyor oluşu en önemli tercih edilme nedenlerinden birisidir. Gelinlik kullanımda sadelikten yana olan gelin adayları için en uygun olan kumaş türüdür demek yanlış olmaz. Bu nedenle özellikle gece yapılan organizasyonlarda sıklıkla tercih edilir.

Desenli Tafta Kumaş Yapısı

Tafta kumaşın çeşitli desenler ile süslenmiş olan hali olarak desenli tafta kumaş tanımlanabilir. Bu sayede kumaş tam manası ile göz alıcı bir hal alır. Desenler aynı zamanda tafta kumaşın parlak yapısı üzerinde adeta sultanlara yaraşır bir görünüm sergiler.  Konuk olunacak olan organizasyonda bu tarz desenli tafta kumaş bir elbise tercih edilmesi halinde tüm gözlerin üzerinizde olacağından emin olabilirsiniz.

Mat Tafta Kumaş

Mat tafta kumaş, elbise ve bazı döşemelik eşyaların yapımında sıklıkla tercih edilen ve kullanılan kumaş türüdür. Sık dokunmuş, parlak ve ince bir kumaş türü olan bu kumaş türü genel olarak bez ayağı örgüyle dokunur. Tafta kumaş, kumaş sektöründe öncü olan ülkelerden Çin'de ilk defa dokunmuş ve insanlık ile tanışmıştır. Ancak buna karşın parlak ve göz alıcı olan taftalar ilk olarak Avrupa'da dokunmuştur. Mat tafta kumaş genel olarak yumuşak, sık dokunmuş, parlak, pürüzsüz, ince, ipekten dokunmuş bir yapıya sahiptir.  Işıl ışıl bir görünüme sahip olan tafta kumaş sert, hışırtılı bir kumaş türü olarak da bilinir. Tafta kumaş, ışığı farklı şekilde kıran ve yansıtan donuk ve parlak alanlara sahip bir kumaş türü olarak karşımıza çıkar.

Mat Tafta Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Mat tafta kumaş son derece farklı yerlerde kullanılabilmekle beraber en sık kullanıldığı alanlar giysilerdir. Bu giysiler özellikle gece organizasyonlarında sıklıkla tercih edilir. Mekânda bulunan ışıklar kumaşın üzerine vurduğu zaman son derece hoş bir görüntü ortaya çıkar.

Siyah Tafta Kumaş

Tafta kumaşın imal yani üretim sürecinde çözgüde ve atkıda değişik renkler kullanılır. Bu durumda t üretilmiş olan ürünlerin ışığa göre renk değiştirme özelliğine sahip olmasını sağlar. Tafta kumaş modellerinin şık ve göz alıcı durmasının en önemli sebebi de yine kullanılan farklı renklerdir. Bu siyah tafta kumaş çeşidinden yapılan elbiseleri giyen kişiler, kumaşın sert olmasına rağmen hiçbir rahatsızlık hissi yaşamazlar. Tafta kumaşlar yapıları itibariyle genellikle dalgalı bir görüntüye sahiptirler. Bu özelliklerinden dolayı siyah tafta kumaş kilo gibi kusurları saklamak (kamufle etmek) için kullanılan kumaş türü olarak da bilinir.

Siyah Tafta Kumaş Kullanım Alanları Nerelerdir?

Siyah renk sadece tafta kumaşlarda değil genel olarak tüm kumaş çeşitlerinde tercih edilen ve sıklıkla kullanılan renklerden bir tanesidir. Bunun en büyük nedeni ise hemen her renkle uyuşması ve kombin edilebilmesidir. Siyah tafta kumaş en sık tercih edilen renk çeşitlerinden bir tanesidir. Özellikle perde ve masa örtüsü olarak hemen her dekorasyon ile son derece güzel bir uyum yakalar. Bunun yanı sıra kullanıldığı diğer alan ise genellikle giysilerdir. Kim tarafından giyildiği fark etmeksizin giyen kişiye ciddi ve asil bir görünüm kazandırır.

Parlak Tafta Kumaş

Neresi olduğu fark etmeksizin parlaklık en önemli olgulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Bunun en önemli nedeni ise parlaklığın her nerede olursa olsun ortama canlılık katmasıdır. Bu sayede insanların huzur bulduğu psikolojik olarak da kanıtlanan bir gerçektir. Parlaklığın hangi yüzeyde olduğu da genel olarak çok düşünülmez. Ancak konu kumaşlar olduğu zaman ise parlak olmasına özellikle dikkat edilir. Çünkü kumaşlar gerek kişinin üzerinde gerekse evde en sık dikkat çeken şeylerden bir tanesidir. Parlak tafta kumaş birçok faklı renge ve çeşide sahiptir. Bu nedenle birçok yerde kullanılabilir. Ancak en sık kullanıldığı alan ise genellikle giysilerdir.

Parlak Tafta Kumaş Kullanılan Sektörler

Parlak tafta kumaş kullanımının en sık ve yaygın olduğu alanlar genel olarak giysilerdir. Özellikle, astar, gece elbiseleri, gelinlik gibi giysilerde sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında ferace, çarşaf, yazlık giysi vb. yapımında oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Vücuttaki kusurları kapatabilme özelliği nedeniyle de bu sektörde en yaygın olarak kullanılan kumaş türdür. Ayrıca kusurları saklamak konusunda da parlak tafta kumaş son derece başarılı bir performans sergiler.

Beyaz Tafta Kumaş

Tahta kumaş günümüzde özellikle giysilerde sıklıkla tercih edilen bir kumaş türü olarak karşımıza çıkar. Bunun nedeni son derece dayanıklı yapısıdır ve yırtılmalara karşı oldukça dirençli bir yapıya sahip olmasıdır. Tafta kumaşı bir aile olarak düşünmek pek tabi mümkündür. Bu kumaş türünün birçok farklı türü olmakla beraber beyaz tafta kumaş gibi farklı renkleri de tüketiciye sunulur. Kullanılacak olduğu alana göre tercih edilerek yararlanılabilir. Ayrıca tafta kumaşlar ışığa göre renk değiştirme özelliğine de sahiptir. Bu sayede etkileyici görüntüler elde etmek oldukça kolaylaşmaktadır.

Beyaz Tafta Kumaş Tercih Edilen Yerler

Beyaz tafta kumaş tıpkı diğer kumaşlarda olduğu gibi birçok farklı alanda tercih edilerek kullanılabilir. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak yırtılmalara karşı yüksek yüksek direnç gösterir. Bunun yanında beyaz rengin yüksek kombin kabiliyeti sayesinde etkileyici görüntüler elde etmekte son derece kolaydır. Beyaz tafta kumaş en sık tercih edildiği alanların başında ise genel olarak giysiler gelmektedir. Özellikle gece yapılan organizasyonlarda tercih edilmesi halinde adeta giyin kişiye bir kuğu edası verecektir.

Tafta Perdelik Kumaş

Perdeler evimizin en önemli eşyalarından bir tanesi olma özelliği taşır. Evin her odasında tercih edilen perdelerin bir görevi olması gerektiği gibi gizliliği sağlamak, diğer görevi ise son derece şık bir oda kombini oluşturmaktır. Bu nedenle perde tercihi yapılırken renk faktörü sıklıkla dikkate alınan bir faktör olarak karşımıza çıkar. Tüm bunların yanında perdelerin son derece dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekir. Bu şekilde istenmeyen kazalar meydan gelmesi halinde yırtılma riski son derece düşük olacaktır. Tafta perdelik kumaş bu anlamda seçenekler arasında en çok tercih edilendir.

Tafta Perdelik Kumaş Yapısal Özellikleri

Genellikle perde yapımı için tercih edilen kumaş türlerinde en sık tercih edilenler arasında olduğu söylenebilir. Tafta perdelik kumaş farklı renklerde bulunur. Bu sayede neredeyse sonsuz kombin seçeneğine sahip olursunuz. Ayrıca son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan kumaş yırtılmalara karşı ekstra bir direnç gösterir. Görünüş olarak da oldukça hoş bir yapıya sahip olan tafta perdelik kumaş, uzun ömürlü olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda bulunduğunuz yaşama alanına farklı bir atmosfer katarak, hayat kalitenizi arttıracaktır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !