22 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

Desenli Pamuk Viskon

YENİ SEZON PAMUK VİSKON SARI

 135,00 ( KDV DAHİL )

Desenli Pamuk Viskon

YENİ SEZON PAMUK VİSKON MAVİ

 135,00 ( KDV DAHİL )
 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

ASKERİ YEŞİL PAMUK VİSKON KUMAŞ

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

BEBE MAVİSİ PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

BEJ RENK PAMUK VİSKON KUMAŞ

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

BEYAZ RENK PAMUK VİSKON KUMAŞ

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

ÇİVİT MAVİSİ PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

FUŞYA RENK PAMUK VİSKON KUMAŞ

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

GÜL KURUSU PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

HARDAL SARISI PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

KIRMIZI PAMUK VİSKON KUMAŞ

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

KOYU LACİVERT PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

LACİVERT PAMUK VİSKON KUMAŞ

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

MORCİVERT PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

MÜRDÜM RENK PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

NİL YEŞİLİ PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Düz Renk Vİskon Kumaş

PETROL MAVİSİ PAMUK VİSKON

 155,94 ( KDV DAHİL )

Viskon Kumaş Nedir?

Ana maddesi kayın ağacı olan viskon kumaş bir tekstil ürünüdür. Pamuğa benzer selülozdan oluşur ve üretimi esnasında akışkan bir kıvam alan selülozun yapısında, neredeyse kimyasal anlamda hiçbir değişiklik görülmez. Filament biçiminde sert bir hale geldiği zaman yeniden selüloz şeklinde kalır. Bu fonksiyonundan dolayı yapısı pamuk ile önemli oranlarda benzerlik gösterir.

Viskon Kumaş Nitelikleri

Nem alma özelliği, pamuktan daha yüksek olan viskon kumaş yüksek bir nem alma niteliği barındırdığı için boyanmaya ve baskıya elverişlidir. Bunun yanında renklerin daha parlak ve canlı bir biçimde görünmesini sağlar. Kuru bir konumdayken dayanıklılığı pamuktan daha düşük düzeylerdedir.  Viskon kumaşlar, rahat ve estetik bir görüntü sundukları için oldukça fazla tercih edilir.

Viskon Kumaş Kullanımı

Rahatsız etmeyen, kaygan bir dokuya sahip olan viskon kumaş giyildiği zaman rahatlık sağlar. Parlak olması istenen kumaşlarda, krep kumaşlarda ve örgülerde, parlaklık izlenimi vermek amacı ile de sıklıkla tercih edilir. Gömlek, tişört, astar, bluz, dekorasyon ve bayan iç giyim tasarımlarında da yaygın bir şekilde tercih edilir.

Desenli Viskon Kumaş Nedir?

Tekstil ve moda anlamında önemli bir yere sahip olan desenli viskon kumaş en fazla tercih edilen kumaş türlerinden birisidir. Viskon kumaş yapısı açısından pamuklu kumaş ile benzerlik gösterir ve pek çok üründe kullanılır. Ham madde anlamında kayın ağacından imal edilen bir madde şeklinde sunulan viskon kumaşlardan tekstil sektöründe fazla yararlanılır.

Desenli Viskon Kumaş Çeşitleri

Günümüzde birbirinden farklı şekillere, motiflere, etnik desenlere, figürlere sahip olan desenli viskon kumaş modelleri pek çok kişinin beğeni ile kullandığı kıyafetleri içerisinde yer alır. Birbiri ile uyumlu bir görüntü oluşturan renk kombinasyonların ahenkli görüntüsü desenli viskon kumaşları ön plana çıkaran unsurlardandır.

Desenli Viskon Kumaş Özellikleri

Yapısında selüloz bulunan desenli viskon kumaş modelleri, buna bağlı olarak da pamuğa benzer bir dokuya sahiptir. Pamuğun da ham maddesinin selüloz olması iki kumaş türünün ortak özelliklerindendir. Viskon kumaş terletme gibi durumların meydana gelmesine sebep olmaz. Bu kapsamda hava alan bir yapısı vardır. Viskon kumaş, renklerin canlı tutulmasını sağlar. Bu bakımdan desenli viskon kumaşlar pek çok alanda kullanılır ve tercih edilir.

Düz Renk Viskon Kumaş Nedir?

Kumaş türleri arasında en rahat ve estetik kumaşlardan biri olan düz renk viskon kumaş yaygın bir kullanıma sahiptir. Pamuk ile karşılaştırma yapıldığı zaman iki kat daha yüksek esnek bir kumaştır. Viskon kumaşların şişme niteliği bir hayli fazla düzeydedir. Bu anlamda iyi düzeyde su emiciliği işlevi barındırır. Krep kumaş içerisinde de sıkça kullanılacak olan bir kumaş türüdür.

Düz Renk Viskon Kumaş Çeşitleri

Birbirinden farklı renklere sahip olan düz renk viskon kumaş çeşitleri kişilerin kıyafet seçerken yaratıcı kombin tercihleri yapmalarına yardımcı olur.  Viskon kumaş baskıya da elverişlidir.  Nem emici niteliği ile ön plana çıkar ve bu kapsamda çeşitli alanlarda da kullanılır. Parlak ve kaliteli bir dokusunun olmasının yanı sıra nefes aldıran, rahat dokuya sahiptir.

Düz Renk Viskon Kumaş Özellikleri

Ter tutmaz bir özelliği vardır ve emicilik niteliği de oldukça yüksektir. Özellikle düz renk viskon kumaş tercihinde bulunulduğu zaman her kumaş ile rahatlıkla kombin yapılabilir. Kısmen hafif bir kumaştır ve bu sayede yumuşak, rahat bir kullanım ortamı sunar.

Belmando Viskon Kumaş Nedir?

Belmando giysiler yazlık olarak kullanılır. Dökümlü olması ve yüksek düzeyde nem tutabilme kapasitesi ile birlikte terlemeyi önleyebilen Belmando viskon kumaş modelleri günümüzde oldukça fazla tercih edilir. Sentetik nitelikli bir kumaştır ve oldukça yüksek performans sağlar. Bunun yanında bakımı da kolaylıkla gerçekleştirilir. Belmando kumaş, % 100 viskon olarak ya da viskon ve polyester karışımı olan elyaflardan da imal edilebilir.

Belmando Viskon Kumaş Özellikleri

Düz renk giysilerde farklı bir hava katan, yumuşak bir kumaş türüdür. Kullanım alanları, her çeşit elbise,  gömlek ve bluz tasarımlarında kullanılır. Başka diğer hobi çalışmalarında kullanmak mümkündür.  Teknolojik nitelikler ve yenilikçi tasarımlar üzerinden hazırlanan Belmando viskon kumaş modelleri, farklı giysi çeşitleri ile birlikte özellikle mobilyalarda çokça tercih edilen kumaşlar arasında yer alır.

Belmando Viskon Kumaş

Belmando kumaş sade görüntüsünün beraberinde kalite ve tasarıma ile birlikte zengin bir hava katan kumaşlar arasındadır. Özellikle yumuşak olması dikkatleri üzerine toplar ve dünya genelinde üretim yapan bir işletmenin geliştirmiş olduğu kumaş türüdür. Pek çok özelliğiyle birlikte beğeni toplayan kumaş türlerinden birisi olan Belmando viskon kumaş kullanımı bir hayli geniş bir alana sahiptir.

Viskon Kumaş Satın Al

Viskon kumaş, tekstil ve moda piyasasında bir hayli beğenilen, sağlıklı ve nitelikli bir kumaş çeşididir. Bu anlamda pek çok kişi viskon kumaş satın al ile oldukça fazla tercih eder. Bu kumaş türü, yapısı sebebi ile pamuklu kumaş ile oldukça fazla benzerlik gösterir. Pek çok üründe yaygın şekilde kullanılan viskon kumaş, tekstil ürünü olarak, işlevleri oldukça yüksek olan bir üründür.

Viskon Kumaş Nitelikleri

Nem emiciliği fonksiyonu fazla olan viskon kumaş satın al ile yapısında yer alan selüloz, pamuk ile arasındaki benzerliğin ortaya çıkmasındaki esas nedenidir. Viskon kumaş için, kayın ağacından üretimi gerçekleştirilen bir ham madde olduğu söylenebilir. Yapısında selüloz bulunur ve imalatın uygulanma adımında, selüloz üstünde kimyasal bir farklılık yaşanmaz. İmalat sonunda filament şeklini alır ve tekrar selüloz şeklinde kalır. Viskon kumaşın pamuk ile benzerliği bu fonksiyonları nedeni ile gerçekleşir.

Viskon Kumaş Çeşitleri

Yüksek düzeyde nem emici özelliği bulunan viskon kumaş satın al devamında ise şişme özeliği yüksek düzeydedir. Bu nedenle verimli bir su emiciliğine sahiptir.

Desenli Pamuk Viskon Nedir?

Dikkat çeken pek çok özelliği bulunan desenli pamuk viskon kumaş, moda piyasasında da bir hayli sık tercih edilir. Tercih edilme nedenlerini artıran unsurlar ise viskon kumaşın fonksiyonlarının fazla bir biçimde yer almasıdır. Cilt ile temas halindeki giysiler konusunda tercih edilen kumaşın nitelikleri önemli bir yere sahiptir.

Desenli Pamuk Viskon Özellikleri

Viskon kumaş terletme yapmaz ve desenli pamuk viskon kumaş hava alan bir yapıda bulunduğu için özellikle de yaz aylarında ideal tercihler arasında bulunur. Aynı zamanda da birbirinden farklı ve etkileyici desenlere sahip olması da kişiler tarafından kullanım sıklığını artıran bir etkendir.

Desenli Pamuk Viskon Kullanım Alanları

Renkleri canlı olarak tutmasının yanı sıra baskı için bir hayli elverişlidir. Hem rahat hem de oldukça zarif bir görüntü sunan desenli pamuk viskon kumaşın pamuğa kıyasla iki kat fazla esneme niteliği gösterir. Krep kumaş içerisinde de bir hayli sık kullanılır. Esnekliğinin beraberinde, ilave edildiği kumaşa yumuşak bir yapı kazandırır. Bu özellikte, viskon için konforlu nitelemesi söz konusudur. Viskon içeren giysiler oldukça fazla rahat bir giyime sahiptir.

Emprime Kumaş Nedir?

Pek çok renkte boya ile kumaş üstünde desen ve zemin basma işleminde tercih edilen bir kumaş türü olan emprime kumaş modelleri içinde ipekli, pamuklu, yünlü gibi kumaşlar da yer alır. Emprime baskılı tekstil ürünlerinin üretimi, birçok teknik gelişmesi ve özellikle moda akımlarının günden güne farklılaşması gibi değişkenlere bağlı şekilde şekillenebilir.

Emprime Kumaş Özellikleri

Birbirinden farklı renkte boya kullanılması ile emprime kumaş üzerine desen ve zemin basma tekniğine ise emprime ya da emprime baskı uygulaması ismi verilir. Bu baskı işlemi ile pamuklu, ipekli, yünlü, saten, alpaka, polyester gibi farklı kumaş çeşitlerinin üzerine emprime baskı yapılabilir. Emprime kumaş içeriğinde pamuklu bir doku yer aldığı için terletme gibi durumlar söz konusu değildir.

Emprime Kumaş Kullanımı

Emprime baskı işlemi uygulamasıyla boyanan her çeşit kumaşa emprime kumaş ismi verilir.  Emprime baskı, farklı renklerde ipek baskı boyaları kullanılması ile kumaş üstüne zemin ve çeşitli desenler basma sürecidir. Emprime kumaş pamuk ya da pamuk ve polyester karışımını içerir. Basma kumaşın bünyesinde yer alan pamuğun kullanılması ile oldukça sıcak tutan tekstil ürünlerine sahip olmak mümkündür.

Basma Kumaş Nedir?

Pamuklu düz kumaşın üstünde çeşitli desen ve renkler kullanılması uygulanan işlemler basma kumaş olarak nitelendirilir. Basma işlemi ilk çağlardan bu zamana kadar pek çok ülkedeki kültürlerin yansıtıldığı desenlerin ve renklerin kalıplar yardımı ile kumaşa basılması şeklinde oluşmuştur. Basma kumaş, teknolojik gelişmeler neticesinde transfer yöntemi ile kumaşa uygulanarak gerçekleştirilir.

Basma Kumaş Özellikleri

Soğuk ve sıcak havalarda terletme yapmamak ısı sağlamak gibi fonksiyonlarından dolayı basma kumaş tercih edilir. Basma kumaşlar kalın iplik ile dokundukları takdirde vücut hatlarını ortaya çıkarmayacak biçimde ortaya çıkar. İnce dokunmaları halinde daha yumuşak bedeni saran özellikte olmaları gerçekleştirilir. Baskı yönünden kalıcı bir biçimde yapıldıkları için sıklıkla kıyafetlerde tercih edilir.

Basma Kumaş Kullanımı

Basma kumaş içerisinde likra bulundurmaması nedeni ile esneklik barındırmayan bir çeşit kumaştır. Bu anlamda basma kumaş modelleri dokuma itibariyle kalın ya da ince iplik olarak sağlanır. Basma kumaş bünyesinde pamuk bulundurması sayende kişiyi sıcak tutan bir kumaş türü olarak nitelendirilir. İçerisinde barındırmış oldukları desen ve fonksiyonların yanı sıra sıcak tutma niteliği sayesinde de ön plana çıkarlar.
  • Fiyat açısından bir hayli ekonomiktir.
  • İç göstermez. (Fakat bazı modellerde tasarım gereği bazı vücut hatlarını belli edebilir.)
  • Çok iyi renk tutucu özelliği vardır.
  • Nemi vücuttan atar.

Viskon Kumaş Elbise

Kişilerin tarzına göre rahatlıkla bulabilecekleri viskon kumaş elbise modelleri, özellikle yaz aylarında daha fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise nem açısından güçlü bir emme gücüne sahip olmasının yanı sıra hafif bir yapıda bulunmasıdır. Yaz sıcakları karşısında hafif, rahat, terletmeyen, hava aldıran elbiselerin tercih edilmesi genel sağlık açısından da önemlidir. Bu nedenle birbirinden farklı renk, model ve dokularda viskon elbiselere ulaşmak mümkündür.

Viskon Kumaş Elbise Çeşitleri

Günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan viskon kumaş elbise modelleri, kişilerin rahatlığını düşünerek tasarlanır. Bu anlamda carmen yaka, v yaka, sıfır yaka, uzun, mini, midi boylarda birbirinden farklı renklerde elbiseler yer alır.

Viskon Kumaş Elbise Alternarifleri

Çeşitlilik açısından viskon kumaş elbise modellerinin oldukça fazla alternatif sunması, kişilerin kendi tarzlarına uygun elbise modellerine yönelmelerini sağlar. Viskon kumaşlar hava akışını serbest bırakılmasına olanak sunan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple bir hayli konforlu bir kullanım yaratır. Özellikle yazın görülen terleme sorununu bütünüyle ortadan kaldırır. Oldukça kuvvetli emiş özelliğini taşıyor olmaları ise yaz mevsiminde kullanımını ideal kılar.

Viskon Kumaş Fiyatları

Viskon kumaş selüloz kullanılması ile üretilen ve emiş gücü anlamında oldukça başarılı sonuçlar gösteren tekstil ürünleri arasında bulunur. Konforlu bir kullanım sağlaması ve hava geçirgen dokuya sahip olması viskon kumaş fiyatları konusunun merak edilmesini sağlamıştır.  Rahatlığı ön planda tutan kişiler arzu ettikleri renklerdeki viskon ürünlere ulaşarak kendi bütçelerine göre seçim yapabilirler.

Viskon Kumaş Özellikleri

Tekstil alanında çeşitli kıyafetlerde tercih edildikleri için viskon kumaş fiyatları da bu duruma bağlı olarak farklılık gösterir. Moda ve giyim alanına yaygın olarak tercih edilen ve doğal kumaşlar içerisinde bulunan viskon nitelikli ürün sınıfı içerisinde de yer alır. Yapı bakımından viskon kumaşlar bir hayli konforlu bir kullanım yaratır. Çoğu zaman pijama, yazlık ürünler, iç çamaşırı ve diğer tekstil alanlarında sık olarak tercih edilmelerini sağlar.

Viskon Kumaş Renkleri

Günümüzde oldukça uygun bir şekilde yer viskon kumaş fiyatları ile çeşitli ürünlere ulaşmak mümkündür. Birbirinden farklı renk, desen ve modelde viskon kumaştan oluşan kıyafet bulmak mümkündür. Aynı zamanda oldukça geniş bir çeşitliliğin bulunması da herkesin kendi bütçesine uygun olan modellere ulaşmasını kolaylaştırır.

Viskon Kumaş Nedir?

Cilt ile temas halinde olduğu için insanlar kıyafet seçiminde birtakım kriterleri önemserler. Bu anlamda sıkılıkla viskon kumaş nedir sorusu yöneltilir. Tekstil ürününün kalitesi üstünde direkt olarak bir etkiye sahip olan kumaşların yapısı ve fonksiyonları; ürünün ömrünü, kullanışlılık derecesini, hatta bazen görünüşünü değiştirebilir.

Viskon Kumaş Özellikleri

Özellikle iç çamaşırı, gecelik, pijama gibi ürünlerde daha sağlıklı, kullanışlı ve konforlu kumaşlar tercih edilmesi istendiği için bu noktada viskon kumaş nedir sorusuna bir cevap verilebilir. Viskon, kayın ağacından meydana gelen bir materyaldir. Bitkisel kaynaklı olması, oldukça fazla avantajlı bir konuma getirir.

Viskon Kumaş Tercih Edilme Nedenleri

Sıklıkla sorulan viskon kumaş nedir sorusunun içeriği de bir hayli önemlidir. Viskonun selüloz içeriği, üretim sırasında akışkan hal alır ve selüloz sert forma girerken hiçbir değişikliğe uğramaz. Selüloz yapının üretim esnasında bozulmaması viskonun, pamukla benzer özellikler göstermesini sağlar. Viskon elyafı çoğu zaman yün ve pamuk gibi farklı elyaf türleri ile karıştırılarak nihai ürünün yapımına dâhil edilir. Elbise, bluz, kadın iç çamaşırı, gibi giyim ürünlerinde viskon barındıran kumaşlar tercih edilir.

Viskon Kumaş Özellikleri

Pek çok tekstil ürününde yer alan viskon kumaş özellikleri olarak yüksek bir nem alma oranına sahip olması nedeni ile viskon kumaşlarda boyama ve baskı oldukça parlak, canlı halde bulunabilmesi sayılabilir. Bunun yanında oldukça fazla esneme kabiliyeti ile de öne çıkan viskonun, pamuktan ortalama iki kat daha esnek olduğu belirtilir.

Viskon Kumaş İle Estetik Görüntü

Kumaşa katmış olduğu ışıltılı görünüm viskon kumaş özellikleri arasında bulunur. Bu sayede viskon kumaş, estetik anlamda yüksek bir görsel tasarım manasını taşır. Viskon kumaştan tasarlanan tekstil ürünleri ılık ya da soğuk su içinde yıkanabilir. Herhangi bir risk olmadan temizlik gerçekleştirmek amacı ile elde yıkamak veya kuru temizlemenin tercih edilmesi uygun bir karardır.

Viskon Kumaş Konforu

Viskon kumaş denildiği zaman insanların akıllarına ilk gelen şeylerden bir tanesi de konfordur. Nitekim viskon kumaş özellikleri içinde yer alan rahatlık, doğal yöntemler kullanılarak elde edildiği ve herhangi bir sentetik madde içermediği için bu durumu oluşturur. Hava geçirgen bir yapıda bulunmaları ve yüksek oranda nem emebilme fonksiyonları sayesinde yazlık ürün üretiminde sık olarak kullanılır.

Pamuklu Viskon Kumaş Nedir?

Viskon kumaşların en belirgin özelliği yüksek emiş gücünü bünyelerinde barındırmış olmalarıdır. Bu anlamda pamuklu viskon kumaş ürünleri ise yaz ayları için bir hayli konforlu kıyafetler geliştirme konusunda önemli bir avantaj sağlar. Göze çarpan bir diğer detayı ise hava geçirgen bir dokuya sahip olup iç göstermemesidir. Yani hem rahat giysiler giymeyi tercih edip hem de şıklığı korumak Viskon kumaşlar ile mümkün olur. Dikkat çeken bir diğer özelliği ise viskon kumaşların bir hayli esnek bir yapıya sahip olmasıdır.

Pamuklu Viskon Kumaş Kullanım Alanları

Tamamen doğal yöntemler kullanılarak geliştirilen pamuklu viskon kumaş çeşitleri öncelikle kadın iç çamaşırı için tercih edilir. Saten benzeri bir dokuda bulunmaları ve kullanımı ile konfor sunması viskon kumaşların tercih sebebidir.

Pamuklu Viskon Kumaş Esnekliği

Üretimi yapılan tekstil ürününe göre pamuklu viskon kumaş ürünler genelde esnek bir yapıya sahip olur. Ancak üretim sırasında başka kumaşlar ile karıştırılması halinde esneklik oranında da azalmalar meydana gelir. Bu sebeple viskon kumaş kullanılarak üretilen giysilerin tercih edilmesinde karışım oranları dikkate alınmalıdır.

Dokuma Viskon Kumaş Özellikleri

Doğal tekniklerin kullanılması ile üretilen bir kumaş türü olduğu için dokuma viskon kumaş ürünleri hassas bir yapıya sahiptir. Bu durumun yanı sıra itinalı kullanımı ve yıkaması konusunda dikkatli olmak mecburi bir durumdur. Viskon kumaşlar sentetik kumaş çeşitlerine nazaran daha duyarlı oldukları için genel itibariyle el ile yıkanması önerilir.

Dokuma Viskon Kumaş Çeşitleri

Yüksek emiş gücü ve hava geçirgenliği özelliği sayesinde dokuma viskon kumaş ile tasarlanan kıyafetler, yazlık ürünler grubunda kullanılır.  Eğer üretim esnasında farklı kumaşlar ile karışımı gerçekleştirildiği zaman kışlık ürünlerin geliştirilmesinde de ideal bir hale gelecektir. Aynı şekilde gecelik, yazlık gömlek, tişört ve giysi yapımında da yaygın olarak viskon kumaştan yararlanılır.

Dokuma Viskon Kumaş Kullanımı

Emiş gücü yüksek olan ürünler oldukları için dokuma viskon kumaş kıyafetler, ayrıca doğal boyama metotlarının kullanıldığı baskı ürünleri için de idealdir. Viskon kumaşlar doğal tekniklerin kullanılması sonucunda elde edildikleri için giyildiği zaman vücutta hafif olmalarından dolayı sanki yokmuş hissini meydana getirirler. Bu anlamda tekstil alanında viskon kumaşların yeri büyüktür.

Desenli Viskon Kumaş

Tekstil ve moda sektöründe oldukça sevilen, yaygın olarak kullanılan kumaş türleri arasında yer alan desenli viskon kumaş, sağlıklı ve kaliteli kumaş çeşitleri arasında yer alır. Desenli viskon kumaşlar yapıları bakımından hemen hemen pamuklu kumaşlar ile aynıdır. Ham maddesi kayın ağacı olarak bilinen desenli viskon kumaş, yapısında bulundurduğu selülöz maddesinde, imalat aşamasında herhangi bir farklılık görülmez. İmalat bitiminde filament şeklini alan kumaş, selülöz yapısını korumaya devam eder. Özellikleri ve kullanım avantajları bakımından pamuklu kumaşa oran ile daha çok tercih edilir.

Desenli Viskon Kumaş Özellikleri

Son zamanlarda sıklıkla kullanılan ve birçok kişinin de memnuniyet ile üzerinde taşıdığı desenli viskon kumaş, özellikleri bakımından da dikkatleri üzerlerine toplamayı başarmışlardır. Moda sektöründe de en ideal kullanılabilecek olan desenli viskon kumaşlar terletme yapmazlar ve hava alan bir yapıya sahiptirler. Desenli viskon kumaşlarda renkler daima canlı, üzerine yapılacak baskılara uygun hem rahat hem de zarif olma özelliklerini taşırlar. Tüm bunların yanı sıra yüksek seviyede nem emici, şişme özelliği, pamuklu kumaşlara oran ile daha fazla esneme payı ve krep kumaşlarda da sık kullanıma sahip olmaları göz ardı edilmemelidir.

Viskon Pamuk Kumaş

Tekstil hammaddesi olarak bilinen ve kayın ağacından üretilen viskon pamuk kumaş türleri, diğer pamuklu kumaşlarda olduğu gibi selülözden ortaya çıkarlar. Üretimleri sırasında akışkan bir durum alan selülöz, üretim aşamasında yapısında herhangi bir kimyasal değişiklik görülmez. Filament şeklinde sert bir hale gelebilen viskon pamuk kumaş, selülöz özelliğinden herhangi bir kayıp yaşamaz. Viskon pamuk kumaşlar özellikleri ve görsel yapılarından dolayı pamuklu kumaşlar ile sıklıkla karıştırılabilir.

Viskon Pamuk Kumaşların Özellikleri

Viskon pamuk kumaş yapıları bakımından göz estetikliğini tamamladığı gibi kullanımları bakımından da en ideal kumaş türleri arasında yer alır. Viskon pamuk kumaşlarda nem alma özelliği diğer kumaş türlerine oran ile daha yüksektir. Bu özelliklerinden dolayı boyama ya da baskı yapılmak için de en uygun kumaş türleri arasındadır. Oldukça hoş, zarif ve rahat olan viskon pamuk kumaşlar, elyaf maddesi içerdiğinden oldukça yumuşak bir yapıya sahiptirler. Genellikle kıyafetlerde tercih edilen bu kumaşlar, giyimleri rahat ve kolaydır. Ayrıca parlak olması istenilen kumaşlarda, krep kumaşlarda veya örgülerde de parlaklık efekti vermek için de kullanılabilir.  Viskon pamuk kumaşlara genellikle gömlek, tişört, astar, bluz, elbise, dekorasyon ve bayan iç çamaşırlarında rastlanır.

Viskon Desenli Kumaş

Son zamanla da moda sektöründe rengarenk desenleri ve modelleri ile dikkatleri üzerlerine toplayan viskon desenli kumaş çeşitleri, kullanım alanları oldukça geniş olan kumaş türleri arasında yer alıyor. Özel bir malzeme olan viskon, kayın ağacından üretilen ve genel anlamda tekstilin hammaddesi olarak biliniyor. Bu sebepten dolayı viskon kumaşla nitelikli kumaşlar olarak biliniyorlar. Viskon desenli kumaş türleri son yıllarda hem yazlık hem de kışlık kıyafetlerin vazgeçilmezleri haline gelmiş durumda. Ayrıca viskon desenli kumaşlarda her bütçeye uygun fiyatların olması da sıklıkla tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Viskon Desenli Kumaş Çeşitleri

Viskon desenli kumaş denildiğinde birçok farklı rengin birleşimi ile ortaya çıkan modellerin yanı sıra sade ve şık tasarımlar da bulabilmek mümkün. Kendi başına oldukça zarif olan bu kumaşlar, likra veya polyester gibi diğer kumaşlar ile karışım halinde de bulunabilirler. Bu sebep ile desenli viskon kumaş alımlarında etiketine göz atmakta fayda vardır. Sağlığı ön planda tutan kullanıcılar genellikle viskon kumaş türlerini tercih ederler. Fakat polyester veya diğer maddelerin karışımında sağlığın ön planda tutulması söz konusu değildir. Bu neden ile sadece desenli viskon kumaş ile üretilen ürünleri tercih etmek daha avantajlıdır.

Desenli Pamuk Viskon

Desenli pamuk viskon kumaş çeşitleri hava alan ve terletmeyen bir yapılarının olmaları yanı sıra yumuşak bir yapıya sahip olmaları nedeni ile de kullanım esnasında rahat hareketlerin yapılması için en ideal kumaş çeşitleri arasındadırlar. Desenli pamuk viskon kumaş kullanımlarında yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında sıklıkla şikâyet durumu olan terletme olayını yaşamak söz konusu değildir. Yaz mevsiminde sağlamış olduğu bu avantajın yanı sıra kış mevsiminin dondurucu soğuklarından da koruma özelliğine sahiptirler. Yüksek oranlarda nem emici özellikleri bulunan desenli pamuklu viskon kumaşlarda, tamamı pamuk maddesinden olduğundan kırışma durumları yaşanabilir. Desenli viskon kumaşlar hem zarif hem de rahat kumaş türüdür.

Desenli Pamuk Viskon Kumaş Fiyatları

Desenli pamuk viskon kumaş türleri, kullanıcılarına sağlamış oldukları avantajlar nedeni ile her mevsim özellikle kıyafetlerde sıklıkla tercih edilen kumaş türleri arasında yer alır. Kullanıcılar göz estetikliğinde de oldukça iddialı olan bu kumaşların, fiyat araştırmalarını da sıklıkla yapıyorlar. Desenli viskon kumaşların fiyat bilgileri üretici firmasına ve kumaş kalitesine göre değişiklik gösterir. Ayrıca desenli viskon kumaşlarda her bütçeye uygun kumaşlara ulaşabilmek mümkün.

Pamuklu Viskon Kumaş

Yüksek esneme kabiliyeti olan ve yazın terletmeme kışın ise üşütmeme özellikte olan pamuklu viskon kumaş çeşitleri, son zamanlarda hemen hemen herkesin üzerinde görülebilen kumaş türleri arasında yer almayı başarıyor. Pamuklu viskon kumaş bitkisel kaynaklı hammaddeye sahip olmaları nedeni ile kullanıcılarına birçok avantajı da beraberinde getirirler. Pamuklu viskon kumaşlar içerisinde bulunan selülöz maddesi sayesinde uzun ömürlü kullanımlara sahip olduklarından genellikle giyim sanayisinde sık sık kullanılırlar.

Neden Pamuklu Viskon Kumaş Tercih Edilmeli?

Viskonlar kendi başlarına da oldukça nem alma özelliğine sahip en ideal seçimler arasında yer alır. Viskonun pamuk ile birleşmesi kusursuz kullanım kolaylıkları sunmasını sağlar. Pamuklu viskon kumaş çeşitlerin boyama ve baskı çalışmaları oldukça canlı bir görünüme sahip olurlar. Pamuk ile birlikte viskonun işlenmesi yüksek esneme kabiliyetini de ortaya koyar. Esnek olmalarının yanı sıra kullandıkları kıyafet türlerinde yumuşak bir doku kazanmalarında da etkili olurlar. Kıyafet seçimlerinde pamuklu viskon kumaşlar konfor kazanmanın en ideal seçimleridir. Pamuklu viskon kumaşlar yapıları gereği ılık veya soğuk su ile yıkanmaya uygundurlar. Bu tür kumaşlarda risk almamak için elde yıkama ya da kuru temizleme yaptırılabilir. Yıkanan pamuklu viskon kumaşlar doğal bir şekilde kurutulmaya bırakılmalı ve santrifüjlü kurutulmalardan kaçınılmalıdır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !