Gösterilen sonuç sayısı: 7

Pamuk Vual Astar

BEYAZ RENK PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

GRİ RENK PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

KAHVERENGİ PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

LACİVERT PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

SARI RENK PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

SİYAH RENK PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual Astar

SOMON RENK PAMUK VUAL

 93,04 ( KDV DAHİL )

Pamuk Vual

Vual, ince ve pamuktan yapılan bir kumaş türüdür. Vualler %100 pamuktan üretildiği için hafif ve ince özelliğe sahiptir. İnce ve hafif olduğu için pamuk vuallerin rahat olduğu da kolaylıkla söylenebilir. Vualin sözlük anlamı ince örtüdür ve Fransızcadan gelir. İnsanlar genelde pamuk vuali ipek kumaşa benzetir ama ikisi farklı özellikler taşır.

Pamuk Vualin Özellikleri

Araştırma yapıldığı zaman pamuk vualin renk, kullanım alanı ve desen bakımından ne kadar çok çeşide sahip olduğu anlaşılır. Kumaş saf pamuktan üretilir ve böyle olunca da herhangi alerjik etkiye yol açmaz. Vualin ipek kumaşa benzetilmesinin sebebi parlak ve kaygan bir görünüme sahip olmasıdır. Vual kumaş kullanmanın avantajlarından birisi terleme sorunu yaşanmamasıdır.

Pamuk Vualin Kullanım Alanları

Pamuk vual genel olarak ilkbahar ve yaz mevsimlerinde kullanılan kıyafetler için tercih edilir. Bu tür kumaşa en çok rastlanılan moda sektörü tesettür giyimdir. Tesettür giyimde ise vual genel olarak şal ve eşarp ürünlerinde kullanılır. Bunun yanı sıra pamuk vualin elbise, şalvar, şapka ve etek gibi birçok tekstil ürününde kullanıldığı görülür.

Pamuk Vual Kumaş

Moda sektöründe en az ipek kadar kullanılan pamuk vual kumaş, ince yapısıyla bilinir. Tamamen saf pamuktan üretile bu kumaşlar birçok tekstil ürünlerinde karşımıza çıkar. Pamuk vual kumaşın ipek kumaşla karıştırılması muhtemeldir. Çünkü birçok insan pamuk vual kumaşı parlak ve kaygan bir yüzeye sahip olduğu için genelde ipek kumaşla karıştırır.

Pamuk Vual Kumaş Neden Tercih Edilir?

Pamuk vual kumaşın bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi öncelikle ince olmasıdır. İnce olması sebebiyle pamuk vual kumaşlar genelde ilkbahar ve yaz aylarında kullanılan kıyafetler için tercih edilir. Yaz sıcaklarında bile giyildiğinde pamukla üretildiği için vual kumaşlar terletme özelliğine sahip değildir.

Pamuk Vual Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Pamuk vual kumaşın en çok kullanıldığı tekstil ürünleri tesettür giyimdir. Tesettür giyimde şal ve eşarp gibi ürünlerin çoğunlukla pamuk vualden yapıldığını görebilirsiniz. Kaliteli bir kumaş arıyorsanız pamuk vual aradığınız özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra pamuk vualden yapılmış elbise, şapka, iç çamaşırı ve daha birçok ürüne rastlamanız mümkündür.

Pamuk Vual Nedir?

Pamuk vual, tekstil ürünlerinde sıklıkla kullanılan ince bir kumaştır. Saf pamuktan üretildiği için pamuk vualler rahat, nefes alan ve terletmeyen bir yapıya sahiptir. Günümüzde pamuk vualin en çok kullanılma sebeplerinden birisi budur. Siz de aynı şekilde vualden yapılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Pamuk Vual Kullanmanın Avantajları

Öncelikle bu tür kumaşlar ince özelliğe sahip olduğu için sıcak havalarda terletmez. Aynı zamanda alerjik yapıya sahip olanlar vual kumaşı tercih ederek herhangi bir reaksiyon göstermezler. Desen, renk ve kullanım alanı açısından fazla çeşidi olduğu için pamuk vual yapımı ürün bulmakta zorluk yaşanmaz.

Pamuk Vualin Bakımı Zor Mudur?

Pamuk vual kumaşa sahip ürünler çok çabuk kırışan özelliğe sahiptir. Bu tür kumaşlara sahip ürünleri yıkamak istediğiniz zaman elinizde yıkayacaksanız suyun çok sıcak olmadığına dikkat etmelisiniz. Makineyle yıkamak isteyenlerin pamuk vual kumaşı düşük sıcaklıkta yıkamaları gerekir. Ayrıca vual pamuktan üretildiği için çekme özelliği taşır. Pamuk vuali elde yıkamak istemiyorsanız kuru temizleme de bir tercihtir.

Pamuk Vual Kumaş Nedir?

Günümüzde tekstil sektöründe kullanılan çok sayıda kumaş tipi vardır. Bu kumaş tipleri arasından en çok kullanılanlardan biri pamuk vualdir. Pamuk vual kumaşlar oldukça ince bir yapıya sahip olmakla birlikte parlak ve kaygandır. Parlak ve kaygan özelliğe sahip pamuk vual kumaşlar, zaman zaman ipek kumaşla da karıştırılabilir.

Pamuk Vual Kumaşın Özellikleri

Alerjik özelliğe sahip birçok insan sorun yaşamamak için vual kullanmayı yeğler. Ayrıca vual kumaşlar yumuşak dokusuyla konfor sunar. Desen, renk ve kullanım alanı oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğu için pamuk vual kullanmak isteyen kişiler kolaylıkla ürün bulabilir. Terletmeyen özelliğe sahip olması bu tür kumaşların ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilmesini sağlamıştır.

Pamuk Vual Kumaş Hangi Ürünlerde Tercih Edilir?

Aslına bakılırsa günümüzün tekstil sektöründe pamuk vual hemen hemen bütün ürünlerde kullanılır. Elbiseden şapkaya kadar birçok üründe pamuk vual kumaşa rastlamak mümkündür. Fakat pamuk vualler en çok tesettür giyimde tercih edilir. Tesettür giyim sektöründe şal ve eşarplarda pamuk vuale rastlama ihtimaliniz yüksektir.

Pamuk Vual Şal

Pamuk vual şal, tesettür giyim sektöründe ince ve kaygan özelliğe sahip ürünlerdir. Ayrıca pamuk vual kumaşa sahip şallar alerjiye sebep olmaz. Ürünler saf pamuktan üretildiği için şalların terleme yapma gibi bir özelliği yoktur. Tesettür giyimde pamuk vual şallar genel olarak ipekten üretilen şallarla karıştırılır.

Pamuk Vual Şal Modelleri

Pamuk vual şal modellerini araştırdığınız zaman karşınıza çok fazla seçenek çıkar. Renk, desen ve daha birçok yönde pamuk vual şalların çeşitliliğini fark edebilirsiniz. İnsanlar şalları araştırırken pamuk vualin çeşitliliği sebebiyle kararsızlık yaşayabiliyor. Fakat pamuk vual şalların modelleri dışındaki kriterlerini araştırdığınız zaman karar vermeniz çok daha kolay olacaktır.

Pamuk Vual Şal Fiyatları

Pamuk vual şal fiyatları araştırma esnasında en çok ilgi gören konular arasında yer alır. Tekstil sektöründe bu tarz şalların fiyatlandırmasını öğrenmeniz mümkündür. Fakat kimi insanlar yalnızca fiyatlandırmaya odaklandığı için yanlış pamuk vual şal seçimi yapar. Zevkinize, bütçenize ve kalitesine göre dilediğiniz pamuk vual şalı tercih etme imkânına sahipsiniz.

Pamuk Vual Kumaş Fiyatları

Pamuk vual kumaş adı verilen kumaş çeşidinin genel özelliği yapısının diğer kumaşlara oranla çok daha seyrek dokumalı olması ve yazlık kumaşlar olmasıdır. Yazlık kumaşlar olarak adlandırılmasının nedeni yerinin oldukça ince halk arasında efil efil denilen yapıda olmasıdır.  Pamuk vual kumaş fiyatları kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Bu kumaş tipleri her alanda kullanıldıkları gibi özellikle bebek kıyafetleri ve bebek nevresimleri gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Çünkü yapısı çok doğal olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Bebeklerin hassas cildi için oldukça uygundur. Pamuk vual kumaş fiyatları diğer kumaşlara oranla kıyaslandığı zaman biraz daha maliyetlidir. Çünkü pamuklu vual kumaşların yapımı oldukça zahmetlidir. Dikilmesi zor bir kumaş türüdür. Pamuk vual kumaş fiyatları araştırması yaparken kumaşı ne amaç ile kullanacağınız yani ebadının ne kadar olacağı eninin ne kadar olacağı rengi ve deseni bunlar elbette etkili olacaktır. Bu kumaş türünün tekstil alanında özellikle fazla tercih edime nedeni yapısının büyük oranda pamuk içerikli olmasıdır. Bu sebeple baş örtüsü iç çamaşır gibi özellikle pamuklu kumaş istenilen alanlarda ilgi görmektedir.

İnce Pamuk Vual

İnce Pamuk vual kumaş denilen kumaş türü tamamen pamuktan oluşan bu yüzden de seyrek ve ince bir görünüme sahip olan kumaş türüdür. Zaten isminin anlamı da tam olarak kendini yansıtır. Çünkü vual kelimesinin anlamı ince demektir. Bu kumaş türü genel olarak çok ince ve kaygan bir dokuya sahip olduğu için genel özellikleri itibari ile ipek kumaşlara fazlasıyla benzer. İnce pamuk vual baskı ve renklendirme yapılabilen bir kumaş türüdür. Üzerine baskı işleme ve renklendirme yapılabilir. Genel olarak eşarp ve şal gibi ürünlerin kullanımı amacı ile sıklık ile kullanılmaktadır. İnce pamuk vual kumaşın fazla tercih ediliyor olma nedenlerinden en önemlisi yazın daha rahat ve terletmeyen kıyafetler tercih etmemizden kaynaklanmaktadır. Bu kumaş ile hazırlanan giysiler sayesinde hem yazın daha rahat eder hem de terleme olayını en aza indirmiş olursunuz. Özellikle tesettürlü bayanlar bu kumaş türünü fazlaca tercih edebilir. Hem başlarını örtmek amacı ile hem de tunik tarzı kıyafetlerin yazın terletmemesi için sıklıkla kullanılmaktadır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !