Gösterilen sonuç sayısı: 8

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ BEJ

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ BEYAZ

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ CAMEL

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ HAKİ

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ PUDRA

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ SAKS MAVİSİ

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ SİYAH

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Koton Kumaş

TAŞLANMIŞ KOTON KUMAŞ SÜTLÜKAHVE

 192,00 ( KDV DAHİL )

Taşlanmış Kumaş Nedir?

Kumaşlar insanlığın hayatında varlığını çok uzun zamandır sürdüren ender şeylerden bir tanesidir. Bunun nedeni birçok farklı çeşidi ve rengi bulunması ayrıca son derece geniş bir alanda kullanılabilmesidir. Kullanım alanlarına örnek olarak giysiler, perdeler, koltuklar yataklar verilebilir. Kumaşlardan daha fazla alanda yararlanmak ve onların özelliklerini geliştirmek için ise bu sektörde yer alan firmalar çalışmalarına devam etmektedir. Bu çalışmaların sonuçlarından bir tanesi de taşlanmış kumaş nedir olarak karşımıza çıkar.

Taşlanmış Kumaşlar Özellikleri ve Nerede Kullanılır?

Taşlanmış kumaş nedir, sorgusu normal kumaşlardan ne farkı olduğu genel olarak merak edilen soruların başında yer alır. Aslında taşlanmış kumaş olarak isimlendirilen kumaşın hammadde olarak diğerlerinden farklı olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu noktada oluşan farklılığın nedeni bu kumaş türünün imal edildikten sonra belirli işlemlere tabi tutulmak suretiyle yapısı ile oynanmasıdır. Yapılan işlemler sonrasında ise taşlanmış kumaş nedir özelliklerinde genel olarak daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Günlük hayatta hem rahatlık hem de fazla kombin seçeneği nedeniyle sıklıkla tercih ettiğimiz kot pantolonlar, taşlanmış kumaşların en sık kullanıldığı alanların başında gelmektedir.

Taşlanmış Kumaş Nedir?

Taşlanmış kumaş nedir özelliklerinin diğer kumaşlardan hammadde konusunda çok farklı olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu kumaş türünü farklı kılan şey ise genel üretim aşamasından sonra daha dayanıklı hale gelmeleri için işleme tabi tutulmasıdır. Bu sayede kumaş önceki hali ile karşılaştırıldığı zaman son derece dayanıklı bir hale gelmektedir. Bu sayede dış etkenlere karşı daha dirençli bir yapı elde edilebilir. Ayrıca kumaş uygulanan işlemler sayesinde daha göz alıcı bir hale gelmektedir.

Taşlanmış Kumaşın Kullanım Alanları Nelerdir?

Taşlanmış kumaş nedir özellikle giysilerin üretim aşamasında son derece sıklıkla tercih edilir. Bu kumaş türünün oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olması genel tercih sebebi olarak sayılabilir. Ceket, pantolon, abiye gibi giysi çeşitlerinde taşlanmış kumaşlar sıklıkla kullanılır. Bunun yanında pardösülerde de oldukça sık karşımıza çıkar. Taşlanmış kumaş nedir için yıkama işlemine tabi tutulup tutulamayacağı genellikle merak edilen bir sorudur. Bunun merak edilmesinin nedeni ise yapısıdır. Ancak taşlanmış kumaşlarda tıpkı diğer kumaşlar gibi tekrar tekrar yıkanabilir ve kullanılabilir.

Taşlanmış Koton Kumaş

Taşlanmış koton kumaş en sık tercih edildiği alanların başında genellikle giyim sektörü gelir ancak bunun yanında ev eşyaları içinde tercih edilebilir. Bu kadar sık olarak kullanılıyor olmasının sebebi ise genel itibariyle üretim sonrasında işleme tabi tutularak daha dayanıklı bir yapıya kavuşmasıdır. Bunun yanında son derece göz alıcı bir görüntüsünün olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Giyim sektöründe sık tercih ediliyor olmasının nedenlerinden bir tanesi de budur.

Taşlanmış Koton Kumaş Yıkabilir mi ve Ütülenebilir mi?

Taşlanmış koton kumaş hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi genel olarak yıkanıp yıkanamadığı ve ütülenebilir olup olmadığıdır. Bu soruların altıda yatan genel sebep ise genel olarak yapısının bozulmasının istenmemesidir. Ancak bu nokta da herhangi bir endişeye mahal yoktur. Taşlanmış koton kumaş üretim aşamasının ardından işleme tabi tutulması nedeniyle son derece dirençli bir yapı kazanır. Bu nedenle bir bozulmanın meydana gelmesi son derece zordur. Bu sayede sıklıkla tekrar tekrar yıkabilir ve ütülenerek kullanılabilir.

Taşlanmış Tensel Kumaş

Taşlanmış tensel kumaş özellikle tekstil ve giyim sektöründe önemli ve son derece ciddi bir potansiyele sahiptir. Bunun nedeni ise sahip olduğu özelliklerdir. Özellikleri arasında ise nefes alabilen, dayanıklı bir kumaş türü olması sayılabilir. Kumaşın genel yapısı son derece dayanıklı ve bunun yanı sıra oldukça yumuşak dokuludur. Kumaş ayrıca dökümlü, şık görünüme sahip ve kullanışlıdır; ancak kumaş ismi olarak anılsa da bir kumaş ismi değildir.

Taşlanmış Tensel Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Taşlanmış tensel kumaş son derece ciddi bir pazar payına sahiptir. Bu kumaş türünde oldukça fazla alanda yararlanılmakta ve her geçen gün kullanım alanlar genişlemektedir. Bunun en önemli nedeni ise genellikle özellikleridir. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan kumaş sıklıkla giyim sektöründe tercih edilir. Kumaşın nefes alabiliyor olması ve terlemeye bu nedenden ötürü mahal vermemesi genel tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Bunun yanı sıra tekstil sektöründe de taşlanmış tensel kumaş türünden yararlanılmakla beraber zamanla farklı alanlarda da görülmesi ihtimali her geçen gün artmaktadır.

Tensel Kumaş

Tekstil ve giyim sektöründe adını en çok duyuran kumaşlardan birtanesi de tensel kumaş çeşitleridir. Tensel kumaşlar giyim sektöründe önemli bir potansiyele sahip olup, kullanıcılarına sunmuş oldukları ayrıcalıklar nedeni ile en çok tercih edilen kumaş türleri arasında yer alır. Uzun ömürlü kullanımlara uyum sağlayan tensel kumaş çeşitleri, aynı zamanda nefes alabilen özellikte üretilirler. Tensel kumaşlar yapı gereği dayanıklı, yumuşak dokulu, dökümlü ve şık görünümlere sahiptirler. Tensel kumaşlar okaliptüs ağacının liflerinden üretilirler.

Tensel Kumaş Özellikleri

Dünya genelinde sağlamlığı ve kalitesinden dolayı en çok tercih edilen kumaş çeşitleri arasında yer alan tensel kumaş, kullanıcılarına diğer kumaşlara oran ile birçok avantajı sunarlar. Tensel kumaşlar dayanıklı bir yapıya sahip, mekanik işlemlere karşı dirençli, oldukça yumuşak ve hijyenik, doğal yapısı nedeni ile nefes alabilme özelliğine sahiptir. Terlemeyi engelleyen, kırışma durumlarında oldukça çabuk düzelen, defalarca yıkanmasına rağmen parlaklığından ödün vermeyen, esnek ve emicilik özelliklerine sahiptirler. Tensel kumaşlar özellikle spor aktivitesi gibi gün içerisinde çok hareket halinde olan kişiler için en ideal kumaş türleri arasında yer alır. Tüm bu nedenlerden dolayı özellikle iş hayatında yoğun bir tempo yaşayanların ilk tercihleri tensel kumaşlar olur.

Tensel Koton Kumaş

Yoğun mekanik işlemlere rağmen özelliklerinden ödün vermeyen ve rejenere selülöz içeren elyaf türü tensel koton kumaş türleri, yüksek yaş dayanımı ve modülü, sağlamlığı, kumaşlarda boyutsal dengeyi sağlaması amacı ile sıklıkla tercih edilen kumaş türleri arasında yer almayı başarmıştır. Doğal bir yapıya sahip olan tensel koton kumaş, nem oranını en aza indirir ve vücutta oluşan terleme durumlarında kişiye rahatsızlık hissi vermez. Yüksek renk haslığına sahip olan bu kumaşlar, birçok yıkamaya rağmen renk solması gibi durumlar söz konusu değildir. Kumaşın içerisinde bulunan lifler sayesinde herhangi bir kırışma durumunda orijinal halini tekrar alması oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. Tensel Koton Kumaş Kullanım Alanları Tensel koton kumaş çeşitleri oldukça fazla olduğu gibi kullanım alanları da oldukça geniştir. Kullanıcılarına sağlamış olduğu avantajlardan dolayı, kişiler istek ve taleplerine yönelik tensel koton kumaş çeşitlerini tercih edebilirler. Tensel koton kumaşlar günlük kıyafetlerden ötürü özel günlerde kullanılan kıyafetler için de uygundur. Tensel koton kumaşlar genellikle erkek, bayan ve çocuk üst giyimleri, havlu ve bornozlar, çarşaflar, sportif giysiler, çoraplar ve iç çamaşırı üretimlerinde kullanılırlar.

Koton Kumaş

Pamuk lifleri ve çeşitli birçok işlemden geçirilerek ortaya çıkarılan koton kumaş türleri, özellikle kıyafet sektöründe üretici firmaların sıklıkla kullanmış olduğu ürünler arasında yer alır. Kıyafetlerin etiket kısmında içeriğinde koton kumaş bulunduğunun belirtilmesi, kıyafetin insan sağlığı açısından herhangi bir risk taşımadığını gösterir. Koton kumaşlar doğal elyaflardan üretildiğinden sağlıklı bir yaşam için en ideal seçimlerdir. Koton kumaşların kullanımı oldukça da kolay olduğundan, birçok insanın ilk tercih sıralarında yer alırlar. Koton kumaşlar suda yıkanabilen, nemi tutan ve hava alabilir özelliği taşıyan kumaş olarak bilinirler.

Koton Kumaş Nasıldır?

Koton kumaş kullanımı oldukça kolay ve temizliği de kullanımı kadar basittir. İstenilen renkte ısıyı elde edilebilen ve nemi tutan ayrıca hava almasıyla bilinen kumaş özelliği taşırlar. Koton kumaşlar serin tuttukları için yaz mevsiminde kullanılan kıyafetlerde tercih edilirler. Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında terleme durumları ile karşı karşıya bırakmadıkları gibi serinlemekte de yardımcıdırlar. Ayrıca koton kumaşlar evlerde kullanılan makinelerde yıkamaya da uyum gösterirler. Koton kumaşlar yapıları bakımından çok çabuk kirlendikleri gibi küf veya küf oluşturabilecek ortamlardan da uzak tutulmamalılardır.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !