73 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

Janjanlı Şifon

ACI KAHVE JANJANLI ŞİFON

 150,98 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )
 150,98 ( KDV DAHİL )

Janjanlı Şifon

AÇIK GRİ JANJANLI ŞİFON

 150,98 ( KDV DAHİL )

Janjanlı Şifon

AÇIK MOR JANJANLI ŞİFON

 150,98 ( KDV DAHİL )
 150,98 ( KDV DAHİL )
 150,98 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )
 85,17 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )
 150,98 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )

Janjanlı Şifon

BEJ RENK JANJANLI ŞİFON

 150,98 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )

Janjanlı Şifon

BEYAZ RENK JANJANLI ŞİFON

 150,98 ( KDV DAHİL )

Zara Krep Şifon

BEYAZ RENK KREP ŞİFON

 85,17 ( KDV DAHİL )
 73,07 ( KDV DAHİL )

Şifon Kumaş

Şifon kumaş şeffaf bir ürün dokuya sahiptir. Şifon kumaşlar ipek veya rayon iplikten dokunan bir kumaş çeşididir. Işık geçiren bu kumaş türü yaz aylarında kadın girişlerinin üretiminde kullanılır. Ayrıca şifon kumaş o bir kıyafetlerin daha gösterişli görünmesi için de kullanılır. Yumuşak ve ipeksi bir yapıya sahiptir. Bu yapısı sayesinde abiye kıyafetlerde mükemmel bir görüntü ortaya çıkarır.Şifon kumaş türü şeffaf ve nce bir yapıya sahiptir. Son derece hafif bir kumaştır. Şifon kumaş 14 16 derneği iplik ile santimetre 40 sıklıkta dokunarak üretilen bir kumaş çeşididir.

Şifon Kumaş Kullanım Alanları

Uçuş uçuş bir görüntüye sahip olması nedeniyle eteklerde ve elbiselerde kullanılarak zarif bir görüntü yakalanır. Bu o kumaş çeşidi daha çok elbiselerde ve etek modellerinde tercih edilir. Kadın giyim sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan bu kumaşlar ile gömlek üretimi de yapılmaktadır. Şifon kumaş türünün dezavantajları arasında vücudun iç haklarını göstermesi yer alır. Bu nedenle bu kumaş çeşidi tek başına kullanılmamalıdır. Abiye kıyafetlerin içerisine iç göstermeyen başka bir kumaş da astar olarak kullanılmalıdır.

Şifon Kumaş Nedir?

Şifon Kumaş nedir? Şifon kumaş oldukça hafif ve zarif bir yapıya sahip olan dökümde ve iç gösteren bir kumaştır. Abiye kıyafetlerde tercih edildiği gibi günlük kıyafetlerde de tercih edilen bir kumaş çeşididir. Şifon kumaş nedir? Şifon kumaş daha çok elbise etek ve gömlek lerde tercih edilir. Şifon kumaşın temizlenmesi son derece kolaydır. Kırışmayan ve kolay bir şekilde kuruyan bu kumaş türü ince yapısı sayesinde kirlerden kolay bir şekilde arınır.

Şifon Kumaşın Tercih Edildiği Giysiler

Şifon kumaş nedir? Kadın giyim sektöründe en çok kullanılan kumaş çeşitleri arasında şifon kumaşlar yer alır. Şifon kumaşlar elbise bluz gömlek etek şal ve fularlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Şifon kumaş özellikle yazlık kadın giysileri için tercih edilir. Yumuşak ve ipeksi bir yapısı olan şifon kumaş türleri kıyafetlerde mükemmel bir görüntü oluşturur. Şifon kumaş denildiğinde akla gelen öncelikle ince yumuşak ve dökümlü bir kumaş türüdür. Hassas bir yapıya sahip olan şifon kumaşların temizliği son derece kolaydır.

Şifon Kumaş Desenli

Şifon kumaş desenli farklı renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Kullanılacağı alana göre tercih edilecek şifon kumaş rengi ve deseni oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Şifon kumaş desenli genel olarak gömleklerde fular ve eşarplarda tercih edilir. Desensiz şifon kumaşların ise abiye kıyafetler de sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Şifon kumaş desenli yaz aylarında kolay kuruyan yapısı sayesinde pareolar  için de tercih edilir.

Şifon Kumaş Dezavantajı

Zarif akışkan ve uçuş uçuş görünümü sayesinde şifon kumaşlar tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir. Tek dezavantajı kıyafetlerin iç kısmını göstermesidir. Bu nedenle şifon kumaş desenli olarak ekstra astar giyilerek ya da kıyafetin içerisine astar dikilerek kullanımı tercih edilir. Kolay kolay kırışmayan bir yapısı olan şifon kumaşları ütülemek gerektiğinde düşük ısıda ütülenmelidir. Ayrıca çamaşır makinesinde hassas ayarda ve düşük ısıda yıkanması tavsiye edilir. Mümkünse  kuru temizleme en doğru yol olacaktır. Yıkanan şifon kumaş kurutma makinesini atılmamalı ve açarak kurutma yöntemi tercih edilmelidir.

Krep Şifon Kumaş

Krep şifon kumaş çeşidi genel olarak yazlık kıyafetlerde kullanılır. Bu kumaşın dökümlü rahat ve vücuda yapışmayan bir özelliği vardır.  Krep şifon kumaş elbise abiye etek ve tesettür kıyafetleri için sıklıkla tercih edilir. Tesettür alanında bu kumaşın salaş ve dökümlü olması en önemli tercih sebebidir. Krep şifon kumaş çeşidinin tek dezavantajı iç belli etmesidir. Bu nedenle içine ekstra kumaş astar dikilirek ya da giyilerek kullanılır. Krep şifon kumaş çeşitleri dikildikten sonra kenar kısımlarına ya da overlok gereklidir.

Krep Şifon Kumaş Yıkama ve Ütüleme

Bu kumaş türünün en belirgin özelliği hafif olması ve leke tutulmasıdır. Dökümlü bir kumaş olduğu için giyim sektöründe sıklıkla tercih edilir. Daha çok yaz mevsimine hitap eden bu kumaş çeşidi yazlık kıyafetler için vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Krep şifon kumaş  kadın kıyafetlerinde tercih ediliyor. Günlük kıyafetler için kullanılmasının yanı sıra abiye ve özel günler için de şifon krep kumaşlar tercih ediliyor. Şifon krep kumaşlar hassas ve özenli bakım ister. Yıkama ve ütü ayarı düşük sıcaklıklarda yapılmalıdır.

Multi Şifon Kumaş

Multi şifon kumaş piyasada nadir bulunan bir kumaş çeşidifir. Bu kumaş türü elbise abiye gelinlik gömlek şal eşarp Blues gibi birçok alanda kullanılır. Multi şifon kumaş hazır giyim sektörünün en çok tercih edilenleri arasındadır. Bu kumaş türü istenilen şekilde baskılı desenli ya da renkleri girebilir. Multi şifon kumaş türünün hafif ve gösterişli olması kumaşın değerini artırıyor. Multi şifon kumaşlar dolgun yapısı ve dökümlü duruşu ile kıyafetlerde kullanım rahatlığı sağlıyor.

Multi Şifon Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu kumaş çeşidi kıyafetlerde zarafet ve estetiği ön plana çıkarmaktadır. Görünümünün güzel olması ile birlikte multi şifon kumaşların hassas bakım isteyen bir yapısı vardır. Leke tutmayan kolay kuruyan bu kumaş türü düşük ısıda yıkanmalı ve ısı ayarı düşük ütü ile ütülenmelidir. Tekstil sektöründe kadın kıyafetlerinin vazgeçilmez bir ürünü olan multi şifon kumaş  bakımı düzgün yapılması halinde uzun yıllar kullanım olanağı sağlar. Bu kumaş türü daha çok yaz mevsimine hitap eder. Serin tutması ve hafif yapısı ile ya aylarının vazgeçilmezleri arasında.

Desenli Şifon Kumaş

Desenli  şifon kumaş Ender bulunan değerli bir kumaş türüdür. Desenli multi kumaş çeşidi genel olarak abiye kıyafetler için tercih edilir. Bunların yanı sıra desenli şifon kumaş yazlık kıyafetlerde gömlek bluz şal eşarplarda da tercih ediliyor. Multi şifon kumaşlar hazır giyim sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir. Desen olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Desenli şifon kumaş dolgun ve akışkan yapısı ile giysilerde kullanım kolaylığı sağlar. Desenli şifon kumaşlar kadın kıyafetlerinin üretiminde kullanılan vazgeçilmez bir üründür.

Desenli Şifon Kumaş Neden Tercih Edilir?

Özellikle yaz aylarında vücuda yapışmayan hafif yapısı ile kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Bu kumaş türü leke tutmayan bir yapıya sahiptir. Yıkandıktan sonra kolay bir şekilde kurur. Ancak kesinlikle çamaşır kurutma makinesine atılmamalı asarak kurutma yapılmalıdır. Çok fazla buruşmayan bir yapıya sahip olan desenli şifon kumaş türü ütülenmesi gerektiğinde ütü ayarının düşük tutulması gerekir.  Tekstil sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alan desenli şifon kumaşlar daha çok yaz mevsiminin için üretilen kıyafetlerde kullanılır.

Janjanlı Şifon Kumaş

Janjanlı şifon kumaş Parlak ışık geçirir yanar dönerli ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Janjanlı şifon kumaş türü daha çok şal ve bluz üretiminde kullanılır. Janjanlı şifon kumaş hassas ince ve hafif bir yapıya sahiptir. Kullanıldığı alanlarda şık bir görünüm sağlar. Janjanlı şifon kumaşın diğer şifon kumaşlara göre daha parlak ve göz alıcı bir yapısı vardır. Ayrıca daha incedir. Janjanlı şifon kumaş kürenin polyester olanları çamaşır makinesinde yıkanabilir. Bu kumaş türünde bazı ve modeller şeffaftır ve iç kısma astar kullanmak gerekebilir.

Janjanlı Şifon Kumaş Özellikleri

Janjanlı kumaş türünün esneme özelliği yoktur. Ancak görünüm olarak son derece zariftir. Gece kıyafetlerinde tercih edilen kumaşlar arasında olup geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Janjanlı şifon kumaş  fiyatları kumaşın kalitesine göre değişkenlik gösterir. Son derece narin ve ince bir yapıya sahip olan bu kumaş türü özel bakım gerektirir. Ütüleme yaparken ütünün ısı ayarının en düşükte tutulması önem arz eder. Bu kumaşlarda mümkünse yıkama işlemi kuru temizlemede yapılmalıdır.

İpek Şifon Kumaş

İpek şifon kumaş genellikle çeşitli ipekler ile ve şifon kumaş özelliğindedir. Bu kumaşlar ile genellikle abiye tarzı kadın kıyafetleri tasarlanır. Aynı zamanda gelinlikler de de kullanılır. Özellikle iç giyim, elbise, etek, fular, bluz, gömlek, şal ve en çok ta eşarplar da İpek şifon kumaş kullanılır. Bu kumaş modeli ayrıca ince ve saydam bir özelliğe sahiptir. Kullanılan ürünler de kıvrım özelliklerini yansıtırlar.

İpek Şifon Kumaş Özellikleri

Genellikle bu kumaşlar sırf ipekten dokunurlar. İnce ve terletmeyen yapısı ile yazlık kadın kıyafetlerinde bu kumaşlar kullanılır. Buna istinaden serin tutma özelliğine sahip kumaşlardır.  Üretimlerinde saf ipek bulunduğu için hassas kumaşlardır.  İpek şifon kumaş ipek kumaşlar arasında en çok tercih edilen kumaşlardır. Bu kumaşların yapımında ekili ipek kullanılır. Ayrıca sıkı bir şekilde bükülmüş iplikler ile düz bir örgü ile dokunurlar. Yarı saydam özelliklerinden dolayı eşarplar da sıkça tercih edilirler. Aynı zamanda bu kumaşlar doğal ipekten yapıldığından tek katmanlı ve ince kumaşlardır. İpek şifon kumaş kadın kıyafetlerinde ince yapısından dolayı polyester ile birlikte kullanılır.

Çiçekli Şifon Kumaş

Çiçekli şifon kumaş ürünler genellikle çiçek desenli dökümlü şifon kumaşlardır. Ayrıca bu kumaşlar ile elbise, etek, gömlek ve tunik gibi kıyafetler tasarlanır. Çiçekli şifon kumaşlar ile üretilen giysiler de genellikle polyester kullanılır. Genellikle bu kumaşlar yazlık kadın kıyafetlerinde tercih edilir. Ayrıca çiçekli şifon kumaş genç kadın kıyafetlerinde tütü etek yapımında kullanılır. Bohça, çiçek süslemelerinde de bu kumaşlar tercih edilir. Düğün gibi organizasyonlar da Çiçekli şifon kumaş tercih edilir. Kıyafetlerin için de astar olarak da kullanılır.

Çiçekli Şifon Kumaş Özellikleri

Şifonla çiçek desenlerinin birleşimi olan bu kumaşlar ile birçok kadın kıyafetleri dikilebilir.   Genellikle şifon kumaşlardan olan giysilerin içine astar uygulaması yapılır. Bunun nedeni çiçekli ve ince bir kumaş olmasındandır. Bu kumaşlar tamamen şifondan yapılır. İnce ve hafif olan çiçekli şifon kumaş genellikle abiye elbiseler de tercih edilir. İnce olması ve terletme yapmamasından dolayı daha çok yazlık kıyafetler de tasarlama yapılır. Bu kumaşlar daha çok ipek veya rayon iplikten dokunulur. Bu kumaşlar ayrıca abiyelerin etek kısımlarında kullanılır.

Şifon Krep Kumaş

Şifon krep kumaş krep kumaş türlerindendir. Buna istinaden farklı bir desen özelliğine sahiptir. Krep kumaşın özelliği ipliklerin özel bir işlemden geçmesidir. Bu işlem krep şifon da, dokuların yapısını belirleyen bir özelliktir. Aynı zamanda kumaş üzerinde büküm oluşturmak için özel örgü tekniği kullanılır. Kumaşın özelliğinde parçacıklar, sola ve sağa olacak şekilde işlenir. Böylece kumaş yoğunluk ve şifon bir doku özelliğine sahip olur. Şifon krep kumaş havadar nefes aldıran kumaş türüdür. Aynı zamanda opak bir kumaş özelliğindedir.

Şifon Krep Kumaş Özellikleri Nelerdir, Hangi Ürünler de Tasarlanır?

Şifon krep kumaşlar özellikle perdelik kumaşlar da kullanılır. Şifon krep tekniğinde dalgalar, kıvrımlar ve klipler vardır. Klasik şifon krep bluzlar ve diğer kıyafet ve ürünler de mat bir yüzeye sahiptir. Krep Şifon kumaşlar diğer şifonlara oranla daha kalındırlar. Aynı zamanda Şifon krep kumaş oldukça dökümlü kumaştır. Ayrıca diğer şifon kumaşlar gibi uçuş uçuş özellikte değildir. Günümüz de tekstil de   bluz, eşarp, şal, namaz başörtüsü, tunik, elbise, abiye kıyafetler ve kadın iç giyiminde krep şifonlar kullanılır.

Şifon Desenli Kumaş

Şifon kumaşlar rayon ve ipekten yapılan kumaşlardır. Ayrıca bu kumaşların yapımında pamuk ve suni ipek kullanılır. Şifon desenli kumaş polyester ile birlikte sentetik benzerleri olan elyafların dokunması ile elde edilen kumaşlardır. Genellikle bu kumaşlar tek katlı şeffaf yapıya sahiptirler. Şifonlar ayrıca günümüzde kadın giyiminde kullanılan yumuşak ve ipeksi görünümü ile birçok tekstil alanında da kullanılan kumaşlardır. Genellikle elbiseler de ince ve saydam olduğu için astarla birlikte tasarlanırlar.

Şifon Desenli Kumaş Özellikleri

Şifon desenli kumaş ayrıca abiyeler de, iç giyimde, elbise, etek ve bluzlar da tercih edilirler. Bu kumaşlar ayrıca dayanıklı kumaşlardır. Yıkama da çekme yapmazlar. Aynı zamanda bu desenli kumaşlar yıkanmada ve kullandığı kıyafetler de renkleri solmazlar. Şifon özelliklerinden dolayı bu kuşamlar dökümlü kumaşlardır. Aynı zamanda şifon desenli kumaş esnek yapısı vardır.  Bu özelliğinden dolayı değişik desenler ile şifondan birçok giysi ve diğer ürünler yapılır. Desenli şifonlar genellikle üretimin de renkli dokuma özellikleri ile üretilirler. Şifonun üzerine desen teknikleri uygulanır. Şifonun ipeksi yapısı ile desenler ve renkleri canlıdır.

Şifon Çiçekli Kumaş

Şifon çiçekli kumaş özellikle kadın giysilerinde en çok kullanılan kumaşlardır. Parlak ve saten görünümlü de olan bu kumaşlar ev tekstilinde ve birçok aksesuarda da kullanılır. Özellikle şifon kumaşlar sadece elbise ve giyim olarak değil bu kıyafetler de aksesuar olarak da kullanılabilir. Şifon çiçekli kumaş kadın giysilerinde ince ve ışık alan kumaşlar olduğu için genellikle astar ile tasarlanırlar. Üzerinde çiçek desenleri yer alan bu kumaşlar giysiler de ve diğer ürünler de dökümlü ve salaş bir görünüm kazanırlar. Ayrıca şifon kumaşlar ütülenmez.

Şifon Çiçekli Kumaş Özellikleri Nelerdir, Hangi Ürünler Elde Edilir?

Şifon çiçekli kumaş ayrıca etek, gömlek ve tunik gibi kıyafetler de kullanılır. Şifon özelliğinden dolayı daha çok yazlık giysilerde hafif olarak tasarlanır. Bu kumaşla üretilen giysiler de genellikle polyester vardır. Yazlık kadın kıyafetlerinde ince ve saydam olmasından dolayı tercih edilir. Üzerinde çiçekli desenler olan bu kumaşlar süslemeler de ve ek kumaş olarak da tercih edilir. Şifonun dayanıklı olmasından dolayı bu kumaşlar çekme yapmazlar.

Şifon Puantiyeli Kumaş

Şifon puantiyeli kumaş genellikle etek, elbise, gömlek, tunik, şal, eşarp gibi giyim ve aksesuarlar da kullanılan kumaşlardır. Aynı zamanda pardösü, ferace, bluz, yelek, masa örtüsü, tül ve perdelerde de kullanılırlar. Bu kumaş türleri ayrıca desenli şifon kumaşlar kategorisindedir.

Şifon Puantiyeli Kumaş Özellikleri

Şifon puantiyeli kumaş genellikle ince dökümlü bir yapıya sahip kumaşlardır. Özellikle kumaş yapısı olarak ince ve ışık geçiren özelliğe sahiptirler. Çok ince bir kumaş olmasından dolayı tek katlı olarak dokunan kumaşlardır.  Şifon puantiyeli kumaş genellikle yazlık giysiler de ve elbiseler de kullanılan kumaş türüdür. Aynı zamanda yaz aylarında terletmeyen özelliğe sahiptirler. Şifon puantiyeli kumaş dayanıklı ve narin yapıda olan ince ve saydam kumaşlardır. Özellikle elbiseler de kıvrım oluştururlar. Bu kumaş türleri ile büzgülü ve fırfırlı elbiseler yapılabilir. Bu kumaş türleri aynı zaman da gece kıyafetlerin de, pareolar da kimonolarda yaz ayları için tasarlanırlar. Bu kumaşlar kıyafet kullanımda genellikle polyester ile tasarlanırlar. Çok ince ve ışık geçiren kumaşlar da astar kullanılarak abiyeler de tercih edilirler.

Şifon Krep Kumaş Özellikleri

Şifon krep kumaş özellikleri incelendiğinde, krep şifon hem dayanıklı hem de çok narin bir özelliğe sahiptir. Bununla birlikte şifon kumaş ince ve saydam olarak ürünler de kullanılarak kıvrım oluşturur. Kumaş özelliğinde büzgü ve fırfırlı modeller kullanılır. Aynı zamanda bluz, eşarp, şal, namaz başörtüsü, tunik, elbise, abiye kıyafetler ve kadın iç giyiminde krep şifon kumaşlar özelliğine bağlı olarak işlenir. Şifon krep kumaş özellikleri başında gelen şifon krep tekniğinde ayrıca düz örgü kullanılmasıdır.

Şifon Krep Kumaşlar Neden Tercih Edilir?

Krep şifon kumaşlar, dökümlü, salaş bir kumaş türüdür. Özellikle tesettür giyimde tercih edilir. Şifon olma özelliğine bağlı olarak her vücut tipine uygundur ve vücuda yapışmaz. Krep şifonlar kırışmadığı için ütülemeye gerek yoktur. Krep şifon kumaşlar terletmeyen, hafif bir yapıya sahip kumaşlardır. Her mevsime uygun olarak krep ve şifon avantajı ile üretilir. Bu şekilde üretilmiş birçok çeşidi vardır. Özellikle bu kumaşlar yazlık kıyafetler de terletmeyen, rahat kumaştan olduğu için kullanılır. Şifon krep kumaş özellikleri ince kumaşın ve krep örgüsüne dayanan kumaşlar olması nedeni ile ön plana çıkar.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !