Gösterilen sonuç sayısı: 6

Pamuk Keten

SİYAH PAMUK KETEN

 160,00 ( KDV DAHİL )

Naturel Ham Keten

SİYAH NATUREL HAM KETEN

 245,00 ( KDV DAHİL )
 160,00 ( KDV DAHİL )
 245,00 ( KDV DAHİL )
 160,00 ( KDV DAHİL )
 160,00 ( KDV DAHİL )

Keten Kumaşlar

Keten Kumaşların yapısını oluşturan Keten aslında doğal bir elyaftır.  Kaliteli bir kumaş türüdür. Zira keten, toz çekmez ve kendini bırakmaz. Güneşte rengi solmaz.  Özellikle yumuşak, emici ve tüylenme yapmayan dokusuyla sıkça kullanılır. Zira havadar ve rahattır. Özellikle belirtelim Keten Kumaş pamuktan üç kat daha sağlam aynı zamanda parlaktır. Söz konusu parlaklığı sebebiyle yansıma özelliğide taşır.  Nem emiciliği pamuktan daha yüksek seviyededir. Isıya dayanıklıdır.

Keten Kumaş

Keten kumaşlar günümüzde giyim sektörünün ileri gelen popüler bir kumaşıdır. Esnek olmaması nedeniyle giyim dışında birçok yerde kullanılır. Sağlam ve dayanıklı bir kumaş çeşidi olan keten kumaş ile koltuk döşemeleri de yapılabilir. Keten kumaşların doğal elyaf olması ile yumuşak ve terletmez bir dokuya sahiptir. Keten kumaş keten bitkisinden üretilerek doğal yapısı sayesinde birçok özelliğe sahiptir. Giyimden ev eşyalarına kadar birçok alanda kullanılarak tekstil ve giyim sektörü için oldukça önemli bir kumaş türüdür.

Keten Kumaş Ferahlığı

Keten kumaşlar hafif ve dayanıklı yapısı ile çarşaf, yatak örtüsü ve giyim için ilk tercihtir. Keten kumaş giysilerde kullanıldığında, kişiye ferahlık hissettirerek terletme yapmaz. Yumuşak ve tüylenmeyen dokuya sahip olduğu gibi kir tutmayan yapısı vardır. Yazlık kıyafetler için keten kumaşın birçok avantajı bulunur. Parlak görünümü ile kusursuz bir yapıda oluşu, kıyafetin vücutta daha iyi görünmesini sağlar. Esnekliğinin olmaması ile de keten kumaşlar uzun süre kullanıma uygundur. Dayanıklılığı ile kullanım alanlarına yön vermesi sonucunda kaliteli ürünler üretilmiş olur.

Desenli Keten Kumaş

Desenli keten kumaşların asıl tercih nedeni; kumaşın kalitesi ve dayanıklılığıdır. Dayanıklı kumaşların her zaman öncelikli olmasıyla desenli keten kumaş giyim sektörü için oldukça önem taşır. Birbirinden farklı desenler ile kişinin zevkine ve stiline yön veren desenli keten kumaş sayesinde kıyafetlerinize canlılık gelecektir. Serin tutan yapısı ile yaz günleri için üretilen giysilerin temelinde yatan desenli keten kumaş türünün birçok deseni vardır. Bu desenler ile insanların tüm alanlarda ve sektörlerde farklı kumaşlara sahip olmaları sağlanır.

Desenli Keten Kumaş Nerelerde Tercih Edilir?

Desenli keten kumaş; koltuk döşemelerinde, giyim sektöründe, çarşaf ve yatak örtüsü üretiminde, inşaat sektöründe, banyo yapı malzemelerinde tercih edilir. Isı ve yalıtımı sağladığı gibi aynı zamanda kıyafetler için de serinliği sağlayan keten kumaşlar giyim için üretildiğinde birçok farklı modelde tasarım yapılır. Üretim aşaması öncesinde desenli keten kumaşların farklı renk ve desenlerinden yararlanılarak çeşitli kıyafetler üretilir. Yaz giysilerinin vazgeçilmezi ve göz büyüleyici giysileri için desenli keten kumaştan yararlanılır.

Keten Kumaş Fiyatları

Keten kumaşlar belirlenen sektöre göre istenilen ölçüler doğrultusunda üretilir. Firmaların ve sektörlerin talebine yönelik hazırlanan kumaşlar, birçok aşamadan geçerek satışa sunulur. Renk ve desenlerine göre ayrı gruplandırılan keten kumaş fiyatları, kumaşın boyuna göre fiyatlar belirlenir. Ürün deseni de keten kumaş fiyatları için oldukça önem taşır. Tek renk ve desenli modeller arasında tasarım farkı olduğu için desenli tasarım ve renkler için baskı sisteminde ile fiyat arttığı için, düz renk kumaşlardan daha yüksek fiyatlarla karşılaşmak mümkündür.

Keten Kumaş Pahalı Mı?

Kumaşların fiyatlarındaki değişikliğin temelinde kalite farkı yer alır. Kaliteli ve dayanıklı olması sebebiyle keten kumaşlar oldukça değerli görülür. Kumaşın kaliteli yapısı ile istenilen ölçü ve boyutlar keten kumaş fiyatları için önemlidir. Keten kumaşların çok sık kullanılması ile fiyatı ucuz olan diğer kumaşlardan farkı kaliteli dokusudur. Esnek olmayan, pürüzsüz ve tüylenmez kumaşı ile keten kumaş, diğer kumaşlardan daha pahalı olabilir. Bunun nedeni ise diğer kumaşların içerisindeki maddelerden daha dayanıklı olmasıdır.

Keten Kumaş Özellikleri

Keten kumaşlar serin tutmasıyla bilinir. Ferah bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği kumaş türü keten kumaş olduğu için yaz günlerinin vazgeçilmezi olan kumaş türü her zaman ketendir. Keten kumaş özellikleri arasında toz çekmemesi ve güneşten etkilenmemesi yer alır. Güneşte ağarma yapmadığı için keten kumaşlarda renk solması meydana gelmez. Alerjik bir yapıya sahip olmadığı için alerjik reaksiyona meyilli kişiler için bir tepkimeye sebebiyet vermez. Oldukça doğal yapısı ile herkesin kullanımına uygundur. Keten kumaş özellikleri arasında bir diğeri ise yumuşak dokusu lifli yapısı sayesinde derinize zarar vermeyerek alerji yapmaz.

Keten Kumaşın En Belirgin Özelliği Nedir?

Keten kumaşı diğer kumaşlardan ayıran en belirgin özelliği, esnek yapıda olmayıp kendini salmamasıdır. Bu sayede hem sert doku hem de yumuşak doku bir arada olarak daha dayanıklı bir kumaş belirtisi verir. Keten kumaş özellikleri içinde yer alan ferahlatıcı ve serin tutan özelliği yaz günleri için oldukça ideal bir yapıda olmasını sağlar. Keten kumaş terletme yapmadığı için tüm mevsimlerde oldukça kullanışlıdır.

Keten Kumaş Çeşitleri

Keten kumaşlar türüne göre farklı gruplara ayrılır. Keten kumaş çeşitleri üç farklı gruba ayrılarak kumaşların özelliklerine göre sınıflandırılır. Bunlar arasında duck kumaş, ham keten, pamuk keten yer alır. Keten kumaş çeşitleri içinde yer alan ham keten, işlem görmeyen doğal kumaştır. Çoğu giyim firması için üretilen ham keten kumaşlı giysiler, oldukça rağbet görür. Keten kumaşların serin tutması nedeniyle özellikle elbise ve pantolonlarda daha çok satılması da bu özelliğinin bir getirisidir.

Keten Kumaş Çeşitlerinde Nelere Dikkat Edilir?

Keten kumaşlar seçilirken öncelikle istekleriniz doğrultusunda bir kumaş bulmak gerekir. Kumaşın çeşidine göre ürün üretimi sağlanırken kumaşın özelliklerine dikkat edilir. Keten kumaş çeşitleri oldukça fazla özelliklere sahip olduğu için her çeşidin kendine özgü bir özelliği bulunur. Çeşitli alanlarda birçok üretim firması için belirlenen kumaş çeşitleri arasında keten kumaşların çeşitlerinden yararlanılır. Keten kumaşlarda en çok tercih edilen kumaş çeşidi belirlenerek birçok yer için kullanım olanağı sağlanır. Bu sayede doğal keten kumaşlar, çeşitleri ile farklı özellikler sunarak özel üretimlerin başarılı sonuçlanmasını sağlar.

Keten Kumaş Satın Al

Keten kumaşların birçok avantajı olduğu için her mevsim giyim sektörü için oldukça başarılı sonuçlar kazandırmayı sağlar. Keten kumaş satın al işlemi sonrası birçok giysiyi dikebilir ve kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Giyimin baş tacı olan keten kumaşlar her sezonda kıyafet üretimi arasında yerini alır. Farklı desenlerde keten kumaş satın al işlemi yapıp kumaşları istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Dikim ve üretim için öncelik olan keten kumaşlar sayesinde koltuk örtülerinden çarşafa kadar ev eşyaları arasında istediğiniz renk ve desen ile keten kumaşlı bir örtü tasarımı yapabilirsiniz.

Keten Kumaş ile Neler Yapılır?

Keten kumaş satın al işlemiyle eviniz için bir perde dikimi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda çarşaf ve örtü için de keten kumaşı tercih edebilirsiniz. Keten kumaşlar özellikle kıyafet tasarımları için kullanılsa da dokusu sayesinde perde, koltuk ve kanepe döşeme, örtü veya çarşaf olarak da kullanıma uygundur. Dokusunun dayanıklılığı ile kullanım alanları çeşitlenebilen keten kumaş ile her alana yönelik belirli ürünlerin dikimini yapabilir ve uzun süre keten kumaşlı ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

Keten Kumaş

Keten kumaşlar günlük hayatta kullanılan kıyafetlerde, koltukların döşemelerinde ve banyo malzemelerinde, yalıtım amacıyla inşaat işlerinde kullanılır. Dayanıklı olması sebebiyle genellikle kıyafetler için kullanılan keten kumaş, terletme yapmadığı için yaz mevsiminde sıklıkla giyilen bir kumaş türüdür. Gömlek, elbise ve pantolonlar için vazgeçilmez olan keten kumaş, serin tutan dokusu ile oldukça rahat ve ferah bir şekilde kullanım sağlar. Güneş gördüğünde ağarma yapmayarak sağlam bir kumaştan üretilir. Böylelikle çoğu zaman giyim sektörü için oldukça yarar sağlar.

Keten Kumaş Rahatlığı

Keten kumaşlarda dokunun yumuşak olması sebebiyle her zaman rahatlık sağlanır. Çok sert olmayan yapısının yanı sıra hafif sertliğini koruyan keten kumaş esneme yapmadığı için kumaşın salması engellenir. Uzun ömürlü olmasının nedeninde keten kumaşların esneme yapmaması yer alır. Böylelikle keten kumaşa sahip bir ürünün ömrü uzun olarak ekonomik açıdan yarar sağlayacaktır. Kalitesi ile adından söz ettiren bu kumaş sayesinde kıyafetlerinizi güvenilir bir şekilde koruyabilir ve çoğu zaman kirlenmesini önleyebilirsiniz. Keten kumaşlar vücutta terletme yapmaz ve kir tutmayı engelleyen dokuya sahiptir.

Duck Keten Kumaş

Keten kumaş çeşitleri arasında yer alan duck keten kumaş, pamuk ve polyestere sahip olan kumaş türüdür. Pamuk oranı fazla olduğu için yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu nedenle sıcak tutar ve dekorasyon ürünleri için de önemlidir. Duck keten kumaş vücut ısısını koruyarak terletmeye neden olabilir. Genellikle sıcak tutması ile bilindiği için pamuk oranı ile vücudun ısınarak terlemesini sağlar. Keten bezi olarak bilinen duck keten kumaş, diğer kumaşlara göre daha uygun fiyatlıdır. İçeriğinde pamuk ve polyester olması sebebiyle diğer kumaş türlerinden daha farklı bir yapıya sahiptir.

Duck Keten Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Duck keten kumaşın özelliği içerisinde pamuğun yer almasıyla örtü veya bez niteliğinde kullanılmasıdır. Perde, masa örtüsü, minder ve dekorasyon amacıyla çeşitli yerlerde duck keten kumaş kullanılır. Suyu çekmeyen bir yapısı vardır. Bu nedenle masa örtüleri için ilk tercih edilen kumaş türüdür. Aynı zamanda duck bezi kumaşı olarak da koltuk ve minderler için sıklıkla kullanılan bir kumaştır.

Ham Keten Kumaş

Ham keten kumaş, işlenmemiş doğal kumaş türüdür. Ham olmasının altında aslında işlenmemesi nedeni yatar. Doğal kumaş olan ham keten kumaşlar elyaflı bir kumaş çeşididir. Dokuması zor olduğu için dokuma işlerinde az tercih edilir. Keten olması sebebiyle dayanıklı bir kumaş türü olsa da dokuma işleminde zorluk yaşatır. Kırlent, kese ve döşemelik için kullanılır. Ham keten kumaş ile döşeme yapılırken diğer dokuma gerektiren işlemlerde başarısız sonuçlar alınabilir. Bu nedenle ham keten kumaşın kullanım alanları sınırlıdır.

Ham Keten Kumaş Özelliği

Ham keten kumaşı doğal yollardan elde edildiği için organik bir yapıya sahiptir. Doğal elyaf içerisinde bulunarak gereken dokuyu ve yumuşaklığı sağlamasında yardımcı olur. Ham keten kumaş ile nem çekme özelliği fazla olan yapısı beraberinde kaliteli bir dokuyu sağlar. Kıyafetlerden, minder ve döşemelere kadar çeşitli kullanım alanına sahip olan ham keten kumaşların doğal kumaş olması da döşeme işlemleri için yarar sağlar. Minder ve koltuklar için ham keten kumaşın tercih edilmesiyle daha dayanıklı bir döşeme yapılır.

Pamuk Keten Kumaş

Kumaşlar arasında her mevsim tercih edilen kumaşlardan farklı olarak yer alan pamuk keten kumaş yaz aylarının değerli kumaş türüdür. Pamuk keten kumaşlar keten elyafından elde edilir. Nemi emerek vücudunuzun terlemesini engeller. Yaz günleri için ferahlatıcı bir etki sunan pamuk keten kumaş birçok giysi üretiminde kullanılır. Elbise, pantolon, pardösü ve ev tekstili için kullanılır. Birçok kullanım alanına sahip olmasıyla birlikte her mevsim kullanılan pamuklu kumaşlar yerine pamuk keten kumaşlar tercih edilir.

Pamuk Keten Kumaş Özelliği

Pamuk keten kumaşların özelliği arasında keten elyafından elde edilmesi vardır. Elyafın etkisiyle pamuklu dokuda olan keten kumaşlar yaz mevsimi ve ilkbahar dönemi için sıklıkla kullanılır. Pamuk keten kumaş giyim sektörü için önem taşır. Vücudunuzda ağırlık yapmayarak rahatlığı sunar. Kıyafetlerde pamuktan ziyade keten karışımlı bir pamuğun kullanılmasıyla birçok avantaj sunulmuş olur. Farklı kumaş çeşitlerinin yanı sıra her alanda kullanıma uygun olan pamuk keten kumaşların elyaf yapısı ile ev tekstili için üretilen ürünlerde de yer alması durumu vardır.

Desenli Keten Kumaş

Keten kumaş, keten bitkisinin gövde kısmından elde edilen elyaflardan yapılan bir kumaş çeşididir. Günümüzde keten kumaşlar oldukça geniş bir model çeşidine sahiptir ve desenli keten kumaş da bu seçenekler arasında yer alır. İnce yaprak, palmiye, döşemeli, petek, çapa, işlemeli, çizgi, vintage, çiçek gibi birbirinden farklı desenlere sahip olan keten kumaşları bulmak mümkündür.

Desenli Keten Kumaş Özellikleri

Doğal elyaf sınıfında bulunan keten, ham keten kumaş üretimi esnasında kullanılan bir hammaddedir. Farklı metotlar kullanılarak desenli keten kumaş üretimi gerçekleştirilir. Keten kumaşları kendilerine özgü birtakım fonksiyonları barındırırlar. Bu sebeple oldukça kıymetlidir ve tekstil piyasasında yaygın kullanılacak olan kumaş çeşitli arasında yer alırlar.

Desenli Keten Kumaş Kullanım Alanları

Desenli ve pamuk keten kumaş, diğer kumaş çeşitlerine göre pek çok üstün özelliklere sahiptir. Bu sebeple kullanıldığı alanlar bir hayli geniştir. Ev tekstili, giyim sektörü, mobilya döşemeciliği, dekoratif eşya ve aksesuar alanında desenli keten kumaş türünden yararlanılır. Etek, gömlek, şort, pantolon, çarşaf, örtü, hediyelik eşya, bornoz gibi çeşitli ürünlerde sıklıkla tercih edilir.

İnce Keten Kumaş

Keten kumaş, Linum usitatissium adı verilen bir bitkinin gövdesinden elde edilen keten lifli bir kumaş türüdür. Dokuma zorluğu nedeniyle, daha çok ince keten kumaş şeklinde yaz aylarında tercih edilir. Yumuşak dokusu, dayanıklılığı, iyi emme performansı ve kolay temizlenmesi nedeniyle hayatın her alanında sıklıkla yer alır.

İnce Keten Kumaş Kullanım Alanları

Keten kumaş, yazın simgesi haline gelmiş ve perde, elbise, nevresim, çarşaf, döşeme ve halı gibi birçok kullanım alanına sahiptir. Keten liflerinden yapılmış bir kumaştır ve bu lifler, yıllık linum usitatissimum bitkisinin sapından elde edilir. Özellikle ince keten kumaş iyi nem emen dayanıklı bir kumaştır ve pamukla aynı koşullarda yıkanabilir.

İnce Keten Kumaş Özellikleri

Doğal bir elyaf olan keten kumaş, diğer kumaş çeşitlerine göre özellikle de pamuklu kumaşa kıyasla çok daha dayanıklı bir yapıda bulunur. Parlak dokuya sahip olan ince keten kumaş türünün esnekliği azdır. Keten kumaşın nem çekme özelliği yüksektir, bu nedenle banyo ürünlerinde sık olarak kullanılır. Sıcak havalarda daha çok seçilmesinin sebebi, iri gözenekli yapısı ile vücudun hava almasını ve serin tutulmasını sağlamasıdır.

Keten Pamuk Kumaş

Keten elyafından elde edilerek özel bir kumaş çeşidi olarak kullanıma sunulan keten pamuk kumaş modelleri, genel itibariyle bahar veya yaza özgü kıyafetlerin kumaşlarında kullanılır. Pamuklu bir dokuya sahip olduğu için sıcak yaz ayları için ideal bir tercihtir. Doğal ortamda yetişerek elde edilen bir bitki sayesinde ketenler vücutta herhangi bir hasar oluşturmaz. Bunun yanında yapışmaz ve alerjik reaksiyonların yaşanmasına da sebebiyet vermez.

Keten Pamuk Kumaş Özellikleri

Doğal yapısı gereği özellikle de yaz mevsiminde serin tutan bir niteliğe sahiptir. Hava alabilen işlevi ise vücudun oldukça serin kalmasına yardımcı olur ve iyi hissettirir. Keten kumaşlar her yaştan birey tarafından rahatlıkla tercih edilebilir ve ev tekstilinde de çokça tercih edilir. Pürüzsüz ve tüysüz bir dokuya sahip olduğu için keten pamuk kumaş hızlı bir şekilde de kirlenmez. Bu özellikleri sayesinde insanlar tarafından bir tercih sebebi halini almıştır.

Keten Pamuk Kumaş Kullanımı

Dayanıklı yapısı, toz çekmeme niteliği ve kendini bırakmaması ile beraber döşemelik anlamında da yaygın olarak keten pamuk kumaş tercih edilir. Yansıtıcı özelliği sayesinde güneşte renk solması gibi şikâyetleri oldukça düşük oranlara indirir.

Keten Duck Kumaş Nedir?

Genel itibariyle pamuk ve polyester katkısı şeklinde üretimi gerçekleştiren kumaş çeşitlerine keten duck kumaş ismi verilir. Aynı zamanda duck bezi veya duck keten olarak da nitelendirilir. Pamuk oranı fazla olan bu kumaş bezi, %65 pamuk ve %35 polyester şeklinde üretilir.

Keten Duck Kumaş Özellikleri

Ev tekstilinde pek çok farklı üründe keten duck kumaş tercih edilir. Koltuk örtüsü, masa örtüsü, el bezlerinin yanında perdelik kumaşlarda da poplin kumaş çeşitleri içinde yer alan bu ürünler kullanılır. Koltuklardaki çiçek desenlere veya geometrik şekillere yer verilen bu kumaşlar ev dekorasyonlarında da sıklıkla kullanılır.

Keten Duck Kumaş Kullanım Alanları

Özellikle koltuk ve oturma gruplarında düz renklere kombin yapılan kumaş çeşitleri arasında olan keten duck kumaş çeşitleri dikkat çekici bir dekorasyon elde edilmesini sağlar. Su ve leke iticilik özelliği bulunması pek çok alanda kullanılmasına imkân vermiştir. Yatak örtüsü, perde, masa örtüsü, sandalye minderi, koltuk kılıfı, koltuk kaplama ve minder kumaşı biçiminde de kullanılır.  Bir şifon kumaş gibi şeffaf olmayan bu kumaş, kapatıcı özelliğine sahip olduğu için her çeşit ev tekstili ürününde de rahatlıkla kullanmak mümkündür.

Keten Desenli Kumaş

Keten kumaşlar serin tutan bir niteliğe sahiplerdir. Bu nedenle yazın en fazla kullanılan kumaş çeşitleri arasında keten desenli kumaş yer alır. Yaz aylarında mağazaların vitrinlerinde yer alan çoğu ürün keten kumaştan yapılır. Keten gömlek, etek, giysi ve ceketler ile hem kadın hem de erkeklere hitap eden pek çok tasarıma ulaşmak mümkündür.

Keten Desenli Kumaş Özellikleri

Keten kumaş yapısı ve fonksiyonları gereği insanların oldukça fazla tercih ettiği kumaşlardandır. Bunun yanında keten desenli kumaş modelleri, gömleklerde de çok dikkat çeker. Keten kumaşların bu kadar beğenilmesinin nedenleri ise bir hayli dayanıklı dokuda bulunması ve nemin hızlı bir şekilde emilmesini sağlamasıdır. Bunun yanında diğer tüm pamuklu kumaşlar ile aynı standartlar çerçevesinde yıkama işlemi de yapılabilir.

Keten Desenli Kumaş Kullanımı

Özellikle yaz mevsiminde çokça tercih edilen keten desenli kumaş ürünler, birbirinden farklı renklerde ve desenlerde üretilir. Çeşitliliğin bu kadar fazla olması, herkesin kendi tarzına uygun olan keten kumaş giysileri bulabilmelerine imkân sunar. Hava geçirgenliğinin yüksek olması serin tutulması konusunda etkilidir.

Keten Çizgili Kumaş Nedir?

Doğal bir kumaş türü olması ile oldukça ön plana çıkan keten çizgili kumaş modelleri lifli yapıları yardımı ile terleme yaratmazlar ve bu nedenle genel itibariyle yazın daha fazla tercih edilirler. Keten çizgili desenlere sahip olan gömlekler hem tarz bir görüntünün sunulmasını hem de terleme yaşatmadığı için konforlu bir kullanım gerçekleştirir.

Keten Çizgili Kumaş Özellikleri

Pamuk ile bütünleştiği zaman kırışıklık düzeyinde azalmalar görülür ve bu sayede daha kolay ütülenebilir. Liflerden meydana gelen bir kumaş türüdür ve doğal elyaf olarak da nitelendirilebilir. Pamuklu kumaşlara kıyaslandığı zaman keten çizgili kumaş giysilerin dayanıklılığı çok daha yüksektir. Nem çekme işlevi fazla olduğu için yaz mevsiminde daha sık tercih edilir. Bu sayede terleme görülmez ve cildin oksijen ile temas edebilmesine olanak sunar.

Keten Çizgili Kumaş Özellikleri

Lifli dokusu ile pamuklu kumaşlar içinden ayrıt edilmesi çok daha rahattır. Yırtılması, deforme olması veya aşınması çok daha zordur. Kumaşa bakıldığı zaman aralıklı bir yapı, dokunulunca lifli bir yapı ile karşılaşılır. Bu özellikler keten çizgili kumaş giysilerin dokusunu oluşturur.
Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !