Kadife Kumaş

Günlük yaşamda dünden bugüne kullanılan çok değişik amaçlar için çok değişik türden kumaşlar bulunuyor. Bunların kimileri daha butik bir alanda kullanılır iken kimileri çok daha geniş kapsamlı bir alanda kullanılıyor. Çok geniş bir kullanım alanları oluyor. İş de onlardan bir tanesi de kadife kumaş türleridir. Dünyanın en eski kumaş türleri arasında ilk sırada gelir.

Kadife Kumaşın Başlıca Özellikleri

Kadife kumaş için elbette söylenebilecek olan çok şey var. Bunların en başında pamuk, elyaf gibi son derece doğal malzemelerden yapılmış olduğudur. Günümüzde kimi sentetik malzemeler katılarak üretilse de ağırlıklı olarak doğal bileşenleri olan bir kumaştır. Ülkemizde Bursa Bilecik gibi yerlerde üretilen bir kumaş türüdür. Hem giyim ürünü olarak hem döşemelik kumaş olarak hem de perde vb. amaçlar için kullanılabilir. Yumuşacıktır. Kendisine has özel bir dokusu olduğu için kullanılan ortama ayrı bir asalet katar. Konforlu bir üründür. Temizlemesi kolaydır. Kış aylarında giysi olarak kullanıldığında ürün özelliği itibarı ile sıcak tutar.

Kadife Kumaş Modelleri ve Fiyatları

Kadife kumaş türlerine bakıldığında insanların karşısına çok sayıda seçenek çıkar. Burada kullanım yerine özel türler vardır. Düz olanlar, desenli olanlar, kendinden kabartmalı olanlar, özel baskı yapılanlar, özellikle kadın giyiminde pantolonlarda sıklıkla tercih edilen fitilli olanlar ilk başta söylenebilecek olan türleridir.

Kadife kumaşların fiyatları ise çok değişik parametrelere bağlı olarak değişir. Ürünün özelliğine, satış noktasına, üretici firmanın fiyat politikasına göre rakamlar değişiklik gösterir.  Fabrika satış noktalarından alındığı zaman fiyatlar çok daha uygun olur.

Kadife Kumaş Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Kadife çok şık bir gece elbisesi olarak, günlük yaşamda kullanılabilecek bir pantolon olarak, misafir odaları için perde olarak gibi üstte de ifade edildiği gibi muhtelif amaçlar için kullanılabilir. Burada kullanım yerine göre ürün seçilmesi gerektiği göz ardı edilmelidir. Kişi kendi giysisi olarak kullanacak ise o zaman kendi ten rengine, kendi giyim tarzına uygun olan seçimler yapmalıdır. Her iki durumda da renk seçimi son derece önemlidir. Kilolu olan kadınlar kadife elbise diktirecek ise iddialı olmayan klasik renkleri tercih etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !