Duck Kumaş Nedir?

Son zamanlarda meşhur olan duck kumaş ne için ve ne amaçla nerelerde kullanılıyor? Fiyatı ve özellikleri nelerdir, araştırılıyor. Genellikle polyester ve pamuk karışımından üretilen kumaş türlerine duck kumaş denir. Ayrıca duck bezi veya duck keteni olarak da bilinmektedir. Farklı isimlerle anılsa da aynı ürün olup aynı özelliktedirler. Duck kumaşının pamuk oranı yüksektir. %65 oranında pamuk bulunur. %35 oranında da polyester bulunur. Bu sebeple hem pamuk hem Polyester bulundurduğu için iki kumaşın özelliğini de taşımaktadır. Kullanım açısından birinci sıralarda yer alan bir kumaş türüdür.

Duck Kumaşın Özellikleri Nedir?

Çok amaçlı ve çok özelliğe sahip olan duck kumaş yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin masa örtüsü yapılabilir. Veya koltuk örtüsü ve kırlent yapımında tercih edilir. Mobilyalarda koltuk kaplama işleminde de sık tercih edilir. Yer minderi balkon minderi yapımında da kullanılır. Duck kumaş su ve lekelere karşı dayanıklı olmakla birlikte makine de rahatlıkla endişe duymadan yıkanabilir. Kalın bir dokusu vardır. Fakat aynı zamanda nefes alma özelliğine de sahiptir. Kullanımı rahat bir kumaştır. Fiyat olarak makul bir fiyata sahiptir.

Özellikle bayanların ev tekstilinde aradığı renk ve desen çeşitliliğini sunan duck kumaş perde yapımında dahi kullanılır. Düz ve tek renkle, özellikle kombinlenebilen çiçekli ve geometrik şekillerde kumaşları bulunur. Masa örtüsü, kırlent, perde, sandalye minderi, yatak örtüsü gibi çeşitli alanlarda tercih edilir. Kalın ve kapatıcı özelliği sayesinde her türlü kaplama ve dekor alanında kullanılıyor. Duck kumaşı ile evinizi uygun fiyata yenileyebilir ve farklı ve renkli alanlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Duck Kumaş Fiyatları

Duck kumaş oldukça uygun bir fiyat ile evinizi renklendirebilir. Duck kumaş fiyatı renk desen ve metresine göre farklılık gösterir. Metre fiyatı 28.00 tldir. Seçtiğiniz çiçekli veya geometrik şekle göre fiyat değişiklik göstermektedir. Duck kumaş yıkama ve ütüleme konusunda dikkat edilmesi gereken bir kumaştır. Çamaşır suyu ve leke çıkarıcı gibi ürünler kumaşı bozabilir. 30 derecede yıkanabilir. Ütüleme işlemi tersten yapılmalıdır ve 150 dereceden fazla ısıya maruz bırakılmamalıdır. Tercihen kuru temizleme yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !