Duck Bezi Özellikleri

Duck bezi özellikleri açısından kullanımı sıkça tercih edilen bir kumaş çeşididir. Duck genel olarak polyester ve pamuk karışımı olarak yapılan ve satışa sunulan bir kumaş türüdür. Keten ya da duck bezi olarak da söylenebilmektedir. Duck bezinin pamuk oranı yüksektir ama içeriğinde polyester karışımı da bulunmaktadır. Bu sayede Duck kumaşlar hem polyesterin hem de pamuğun birçok farklı özelliklerini taşımaktadır. Duck kumaşlar, sahip oldukları renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra kullanım kolaylığı sayesinde de kullanımı tercih edilen bir kumaştır.

Duck Bezi Özellikleri Nelerdir?

Maliyet açısından fiyatı uygun olan Duck bezi özellikleri arasında nefes alma özelliğine sahip olması ve makine de kolayca yıkanabilir olması yer almaktadır. Ayrıca kalın bir yapıya sahip olan Duck bezi, su ve lekeye karşı dayanıklı olmasının yanı sıra pek çok desen ve renk çeşidine de sahiptir. Duck bezi, %35 polyester ve %65 pamuk karışımından üretilmektedir ve su itici özelliği sayesinde ev tekstili konusunda sıkça kullanımı tercih edilmektedir. Çabuk kuruyan bir kumaş olma özelliğine sahip olan Duck bezi, aynı zamanda güçlü bir şekilde dokunmuş olması sayesinde de kolay yıpranmamaktadır. Ev tekstili açısından en ideal kumaş çeşitlerinden biri olan Duck bezi, insan sağlığı açısından da zarar oluşturmayan bir kumaştır.

Duck Bezi Kullanım Alanları Nelerdir?

Duck bezi özellikleri açısından en çok ev tekstili ürünlerinde kullanılmaktadır. Döşemelik kumaş olarak tercih edilebilen Duck bezi aynı zamanda, perde, runner, fon perde, masa örtüsü, koltuk kılıfı, sandalye kılıfı, kırlent kılıfı ve her türlü döşeme ile kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Duck bezi aynı zamanda aksesuar gibi döşemelik amacı ile kullanılabildiği gibi genel dekorasyon amacıyla da kullanılabilmektedir.

Duck Bezi Nasıl Yıkanır?

Anti leke özelliği ve su itici özelliği ile kullanım kolaylığı sunan Duck bezi kumaşlar, çamaşır makinesinde otuz derece ya da daha düşük sıcaklıklarda sadece sabun tozu kullanılarak yıkanması önerilmektedir. Duck bezi yıkanacağı zaman leke çıkarıcı özellikli optik deterjanların, çamaşır suyu gibi ağartıcı özellikli kimyasal temizleyicilerin ve renkli deterjanların kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !