Duck Bezi Özellikleri

Duck bezi diye tanımlanan kumaşın %35 pes, %65 pamuktan üretilmiştir. Bu yüzden leke ve suya karşı oldukça dayanıklı bir kumaş türüdür. Duck bezi nerelerde kullanılır peki? Çeşitli desenlerde bulunan bu kumaş çeşidi genellikle; masa örtüsü, sandalye minderleri, minder kumaşı, perde, yatak örtüsü, koltuk kılıfı gibi alanlarda kullanılmaya müsait olan bir kumaş türüdür. Şifon kumaş tarzında olan bu kumaş türünü, hemen hemen her yerde kullanmak mümkündür. Çeşitli desenlerinden dolayı her tülü ev tekstili ürünlerinin arasında kullanıma uygundur. Eskimiş olan eşyalarınızı bu kumaş türüyle yenileyebilirsiniz.

Duck Bezi Nerelerde Kullanılır?

Kadınların çok ihtiyaç duyduğu ve yardımlarına koşan kumaşlardan biri olan Duck bezi; birçok çeşitli olmasından dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Desen çeşitliliğinden dolayı, ev tekstilinde birçok alanda kullanılması mümkündür. Duck bezinin ne olduğunu merak edenler arasında Duck bezi nerelerde kullanılır diye yer alıyor. Aslında bazı zamanlarda, farklı alanlarda kullanıyoruz fakat adını bilmeyenler; neyden bahsedildiğini anlayamıyorlar.

Masa örtüsü, koltuk örtüsü hatta el bezleri gibi birçok alanda kullanmak mümkündür. Çok kullanışlı olmasından dolayı her alanda kullanılabiliyor. Koltuk örtüsü olarak kullanıldığında; çiçekli desenli olarak kullanılması mümkündür. Bu gibi dekorasyonların görebilmek mümkün oluyor. Nerede kullanılırsa kullanılsın, hiçbir zaman modası geçmez, kullanışlı ve çok fazla tercih edilen kumaş türü arasına girmeyi de beceriyor. Dikkat çekiciliği özelliği sayesinde herkes kolaylıkla kullanabilir.

Duck Bezi ile Müslin Kumaş Arasındaki Fark Nedir?

Müslin kumaş diye adlandırılan şey, günümüzde sık sık karşılaşmış olduğumuz kumaş türlerinden biridir. Müslin kumaşını genellikle yazlık elbise modellerinde denk gelebilmemiz mümkündür. Bu yüzden tercih edilme durumu da oldukça yüksektir. Duck bezi denilen kumaş ise Müsline göre daha kalındır ve ev tekstil ürünlerinde tercih edilir.

Ikisinin de kullanım alanları ve incelik, kalınlık açısından farklılık göstermektedir. Müslin kumaşın kullanım alanları genellikle; yazlık için salaş elbise yapımında, bluz yapımında kullanır. Duck bezi nerelerde kullanılır peki? kullanım alanları farklılık gösterdiğinden dolayı ev tekstil ürünlerinde kusursuz bir uyum yakalamak için kullanılması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !