Akfil Kumaş

Özellikle nevresim setlerinde çokça kullanılan bir kumaş türüdür. Desenli olabileceği gibi düz renk akfil kumaş çeşitleri de mevcuttur. Peki akfil kumaşın kullanım alanları nelerdir? Fiyatı uygun mudur? Bu gibi sorunlar kumaş alacaklar tarafından sıklıkla sorulur.

Akfil Kumaş Nasıl Bir Kumaştır?

%100 pamuklu yapıya sahiptir. Bu nedenle pandemi sürecinde korona virüs ile mücadele kapsamında çok önemli bir yere sahip olan akfil kumaş maska yapımında kullanılıyor. Sıkı bir dokuması olması da bu yönde tercih edilmesini sağlamıştır. Yumuşak yapılı ve ayrıca dökümlüdür. Düz renkleri ile sade bı görünüme sahipken desenli modelleri ile de farklı bir görüntüye sahiptir. Son zamanlarda çok satılan kumaş özelliği gösterir. Kumaş, ismini üretimi üretimini yapan firma sahibi koymuştur.

Akfil Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Birden daha fazla renklerde akfil kumaş mevcuttur. Kumaşta bulunan sıklık seviyesi kumaşın kalitesini belirler. Her akfil kumaşın sıklığı farklıdır. Asıl ismi poplin kumaş olan akfil kumaş ülkemizde bu şekilde anılır. Nefes alabilen yapısı itibari ile vücudun hava almasını sağlar. Pamuklu yapısı itibari ile yüksek ter emme özelliği vardır.

Esneme yapmaz bu nedenle çekme oranı da düşüktür. Fakat yüksek derecelerde yıkandığında çekme ihtimali vardır. Yumuşak bir yapıya sahiptir. %100 pamuktur. Bu nedenle bebek ürünlerinde sıklıkla tercih edilir. Pamuk olmasından ötürü vücudu tahriş etmez. Sıklık derecesi hangi ay kullanıma uygun olduğunu belirler. Fakat çok sık bir kumaş olduğu için genellikle kışın tercih edilir. Dayanıklı bir yapısı vardır. Sıkma devrinin yüksek olması kırışmaya neden olabilir.

Akfil Kumaş Nerelerde Kullanılır ve Fiyatı Nedir?

Akfil kumaş daha çok nevresim takımları için tercih edilen bir kumaş türüdür. Yastık kılıfı ve çarşaf olarak da kullanıma oldukça uygun bir yapısı vardır. Birden çok kullanım alanı mevcuttur. Mesela çocuklarda oyun çadırı yapımı için tercih edilebilir. Masaüstü örtüsü olarak da kullanıma uygundur. Kaliteli yapısı itibari ile fiyatı diğer kumaşlardan daha fazladır. Kumaşın sıklığı ve içeriğinde bulunan pamuk oranı fiyatını belirleyen unsurlardır. Çünkü bazen polyester karışımı akfil kumaşlar tercih edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'tan sohbet etmek için tıklayın !